Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Nierówna praca silnika 1.8



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LukaszF

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: xsara picasso 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 20:39
Temat postu:

Nierówna praca silnika 1.8


Witam.
Mam problem po odpaleniu silnika . Silnik po odpaleniu tak po ok 1min zaczyna nierówno pracować na benzynie. W trakcie tej nierównej pracy okropnie śmierdzą spaliny tak jak by zamiast paliwa rozpuszczalnik był w baku. Po nagrzaniu się auta problem zanika.W trakcie nierównej pracy silnik normalnie wkręca się na obroty po dodaniu gazu. Wczoraj zauważyłem że mam urwany przewód gumowy założony na króciec przy kolektorze pacząc to króciec znajduję się pod przepustnicą. Po założeniu wężyka obroty od razu się ustabilizowały ale dzisiaj problem pojawił się ponownie. Wszystkie filtry świece wymienione tak z 5tys km temu aku wymienione tydzień temu.
Powrót do góry
LukaszF

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: xsara picasso 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 20:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Nierówna praca silnika 1.8


Problem mam nadzieje rozwiązany. Byłem dzisiaj u gazownika. Wężyk który miałem wypięty od kolektora to była tylko część przewodów które mi ktoś specjalnie wyciął w warsztacie tydzień temu. Przez brak tej odmy rozjechała mi się mapa paliwa i gazu. Po podpięciu nowych węży i ustawieniu na nowo map jak na razie dwa razy sprawdziłem i odpala normalnie po postoju a obroty są równe.
Warto więc sprawdzić jak ktoś miałby podobne problemy z obrotami na zimnym a ma gaz sprawdzić mapy czy są prawidłowe.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System