Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 03:08
Temat postu:

Zimno w kabinie


Witam.
Do tej pory nie miałem kłopotów z ogrzewaniem wewnątrz XP.
Temperaturę miałem ustawioną na 19 stopni, a w autku było wystarczająco ciepło. Kiedy nadeszły duże mrozy coś nawaliło i teraz mam w kabinie ledwo ciepło, a i elektryczne wspomaganie w odmrażaniu przedniej szyby niewiele pomaga. Jeżdżę przez cały rok z ustawieniem nadmuchu "AUTO". Teraz próbowałem również ręcznie podkręcić dmuchawę na maxa, ale i to nie ogrzało powietrza. Ustawione mam teraz 25 stopni, ale jest dalej tak samo chłodno...
Znajomy zasugerował, że zapowietrzyła się nagrzewniczka, więc odpowietrzyłem jej przewód zasilający, po czym zauważyłem, że obydwa przewody (zasilanie i powrót są ciepłe) nie wpłynęło to jednak na zwiększenie temperatury wewnątrz...
Co jeszcze powinienem zrobić?
Powrót do góry
13zgredek

Auto Maniak



Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 984
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 8V Pb 2005
Piwa: 278/1
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 21:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie


Sprawdź może masz zabrudzony filtr kabinowy.
Powrót do góry
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 00:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie


13zgredek napisał:
Sprawdź może masz zabrudzony filtr kabinowy.


Filtr kabinowy sprawdzałem dzisiaj rano.
Nie jest idealnie czysty, ale jeszcze się nadaje (wg mnie) do użytku.
------------------------

Z obserwacji własnych:
- mam wrażenie, jakby przepływ powietrza od wentylatora nawiewu był gdzieś zablokowany po drodze do "kratek" nawiewowych...
- nawet, kiedy przełączę nawiew na maksymalne obroty, wówczas to powietrze nie dostaje się do kabiny (w takiej ilości tak jak do niedawna)
- nie pomaga kilkukrotne przełączanie temperatur w zakresie od 14 do 28 stopni i w drugą stronę.
--------------------------------------
Być może ważne informacje:
- kilka tygodni temu (kiedy jeszcze były dodatnie temperatury) czyściłem przewody wentylacyjne preparatem (pianą) K2...
- znalazłem też informację o silniczku sterującym przepustnicą ciepłego i zimnego powietrza kierowanego do kabiny samochodu. Być może tu jest problem... Może tam coś się skropliło i zamarzło. (garaż mam nieogrzewany, a auto większość czasu jest na zewnątrz)
Powrót do góry
LukaszF

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: xsara picasso 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 16:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie


Co do filtra kabinowego to najłatwiej go wyciągnąć i wtedy sprawdzić jak dmucha. Wtedy będziesz miał pewność czy to on. Przynajmniej ja kiedyś tak miałem w scenicu. A test okazał się dobry.
Powrót do góry
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 18:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie


Witam wszystkich.
Powracam to tematu. Minął prawie rok, a problem z ogrzewaniem w mojej Cytrynce nadal nie został rozwiązany. Wczesną wiosną korzystając z podpowiedzi użytkowników Pikusi zdemontowałem osłony przy „nogach” przedniego pasażera. Zdemontowałem silniczek sterujący przepustnicą ciepłego/zimnego powietrza. Silniczek jest sprawny, a samą przepustnicą można było również „zasterować” przy użyciu palca. Tak więc problem nie wystąpił w tym miejscu.
Jeśli chodzi o pompę wodną, to z pewnością jest OK. Wiem, bo była wymieniona 2 lata temu łącznie z rozrządem.
Węże biegnące do nagrzewniczki nad pedałem gazu są ciepłe… więc nie wiem, gdzie jeszcze szukać i gdzie jest jakaś klapka, która mogła się skleić pod wpływem użytego preparatu do odświeżania wentylacji.

Mam 3 prośby:
1. Czy ktoś może udostępnić jakiś schemat przewodów wentylacyjnych z naniesionymi wszelkimi klapkami, przepustnicami, zwieraczami itp.?
2. Czy jest jakiś bezpieczny preparat (w postaci pianki lub inny), który po wpuszczeniu do przewodów wentylacyjnych oczyści je i odtłuści, tak, by możliwe było odklejenie tego, co się zakleiło?
3. Co trzeba zdemontować (od czego zacząć), żeby dostać się do przewodów nawiewowych, które mają wyloty na desce rozdzielczej?
Z góry dziękuję za wszystkie życzliwe podpowiedzi.
Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 18:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szasza

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Odolanów
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso Grand, 1.6 eHDI, 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 21:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie


Wpisz w goolge:
CITROEN XSARA Picasso -sam naprawiam (Haynes)

Może to ci w czyms pomoże ja czesto przegladam ta ksiązke chociaz jest po angielsku.
Powrót do góry
Horhe

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 17 Sty 2013, 00:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie


a nie podejrzewałeś termostatu? ile kresek masz na wyświetlaczu wskazującego temperaturę silnika?
Powrót do góry
ton

Dyskutant



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: xsara pic.1,6hdi 110KM 2004
Piwa: 2/7
Wysłany: Czw 17 Sty 2013, 14:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie


Węże biegnące do nagrzewniczki nad pedałem gazu są ciepłe…

Jak proponuje Forumowicz powyżej zacznij od sprawdzenia termostatu.Gdy w kabinie jest zimno a temp.nastawiona wysoko,to nagrzewnica ma być nie ciepła a bardzo gorąca.Dopóki nie uporasz się z tym problemem niczego nie szukaj,nie sprawdzaj i NIE demontuj!Jeśli temp.płynu jest odpowiednia to w zimie musi być wyraźna różnica temp.między dopływem a odpływem nagrzewnicy.Po prostu trzeba ustalić czy nie ma odpowiedniej temp.nagrzewnica czy też nie ma odpowiedniego nawiewu powietrza.Dopiero wtedy można myśleć o jakiejś naprawie.
_________________
ton
Powrót do góry
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 17 Sty 2013, 21:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie


Horhe napisał:
a nie podejrzewałeś termostatu? ile kresek masz na wyświetlaczu wskazującego temperaturę silnika?


Wskazanie jest w połowie (jak zawsze) czyli 2 kreski.
To nie termostat.
Problem wystąpił ewidentnie po "wpuszczeniu" pianki odświeżającej do przewodów wentylacyjnych.
Coś się skleiło lub zakleiło jakiś czujnik temperatury (jeśli taki jest).
Zawsze było tak, że dopóki w kabinie nie została osiągnięta zadana na klimatroniku temperatura, to nawiew działał dość mocno, a ciepłe powietrze pojawiało się w chwilę po załączeniu silnika.
Teraz nie dmucha, tak jakby na jakimś czujniku przed jakąś zaklejoną przepustnicą była temperatura jak ta zadana, a zablokowany był przepływ tego ciepłego powietrza do wnętrza kabiny... (to takie moje chłopskie rozumowanie).
Ważne jest też to, że po przełączeniu dmuchawy ręcznie na maksymalne obroty, to powietrze gdzieś zanika (coś blokuje jego przepływ do kabiny).
I tu musi być ten problem...
Tylko gdzie jest to "TU"??
Powrót do góry
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 17 Sty 2013, 21:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie


ton napisał:

(...)Po prostu trzeba ustalić czy nie ma odpowiedniej temp.nagrzewnica czy też nie ma odpowiedniego nawiewu powietrza.(...).


Wg mnie coś blokuje (znacznie ogranicza) dopływ ciepłego (a może raczej zimnego) powietrza na drodze od wentylatowa do kratek wylotowych.


Ostatnio zmieniony przez mkbijou dnia Czw 17 Sty 2013, 23:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Horhe

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 17 Sty 2013, 23:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zimno w kabinie


miałem podobny przypadek w mondeo. opiszę Ci go tutaj, może w citroenie działa to podobnie.
zatem w moim kiedyś posiadanym fordzie za regulację nawiewu tj. przednia szyba/w twarz/na nogi itp odpowiadał taki zawór, który sterowany był podciśnieniem powietrza tj ssaniem. umyłem silnik karcherem i strąciłem węzyk zasilający z króćca. dmuchawa na full a tu lipa nie wieje, nie da się przestawić kierunku, słabo dmuchało na szybę. Po dokładnym obejrzeniu komory silnika zobaczyłem dyndający przewodzik. po założeniu wszystko wróciło do normy.

Myślę, że w citroenie może być podobnie. tam też są klapy, które się uchylają lub otwierają. jakoś to musi być sterowane. co tym steruje, na jakiej zasadzie (powietrze, elektronika?) Któraś z klap się nie domknęła i pewnie dlatego tak jest. Myślę , że trzeba rozebrać, zobaczyć. Może najpierw ktoś się wypowie, ktoś kto ma pojęcie jak to zrobione jest w Citroenie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew

20) klima »

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System