Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Filtr Paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S21

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Derby UK
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 313 2012 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 20:53
Temat postu:

Filtr Paliwa


Panowie może to głupie że pytam ale mam problem z zlokalizowaniem filtra paliwa. Tak jak kiedyś pisałem na forum szarpie mi auto tzn.. w najmniej dogodnym mi czasie auto nagle traci moc a po 1, 2 sec powraca do normalnej pracy i tak dalej. Zabrałem się za wymianę świec nic mi to nie dało więc myślę ze to filtr paliwa wiec chce go wymienić. Ale nie bardzo wiem gdzie on jest? Próbowałem go zlokalizować po rurkach od spodu ale bez efektów? Proszę o pomoc C3 1.4i LX 2003
Powrót do góry
gadu-gadu
marszaek

Dyskutant



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Peugot 406
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 17:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Filtr Paliwa


Jeżeli go masz.. to będzie pod maską prawej strony obok silnika, może być pod filtrem powietrza .
Powrót do góry
gadu-gadu
Lujan

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: brak
Piwa: 8/1
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 01:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Filtr Paliwa


Filtr paliwa masz przy zbiorniku. Jak dostaniesz się pod auto to go na pewno zlokalizujesz:) Swoją drogą to robiłeś jakąś diagnostykę? Nie wydaje mi się żeby to była wina filtra. Może dzieje się coś z BSM.
Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 15:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Filtr Paliwa


Troszke z innej beczki..

jestem po wymianie filtra w 1,6hdi.. Przed wymiana silniczek był zamulony.. Po przeczyszczeniu wtrysków było lepiej.. na jakiś czas. W koncu znalazłem czas, wymieniłem filtr paliwa (wcześniej zrobiłem to w tym samym silniku w C4).
Niestety efkt jest taki, żer nadal jest zamulony, a wręcz ospały. Reaguje na gaz z lekkim opóźnieniem.. Wkręca sie na obroty nie tak, jak powinien. W c4 po wymianie znaczna poprawa. A tutaj jej brak..
Dodam, że wcześniej to od 2tys ciągnął jak wariat i wyrywało nie raz kierownice z rąk.. Ogółem auto zapier.. a od jakiegoś czasu tego efektu brak..
Auto przyspiesza tak, jakby to była wersja 60-70hp..
Dodam, ze jakiś czas temu był wymieniany Intercooler.. Była robiona również diagnostyka komputerowa (ponoć wg ASO, sprawdzonego, wszystkie parametry są OK).
Ale cytrynka jest nadal zamulona.. Sprawdziłem turbo pod katem zasysania powietrza przez wlot powietrza.. Im większe obroty, ssa mocniej, nie gwizda, nie śwista.. Moim zdaniem jest Ok..

Czekam na jakieś sugestie..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System