Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Słabe ogrzewanie na wolnych obrotach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mario901

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2007 B+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lut 2012, 23:13
Temat postu:

Słabe ogrzewanie na wolnych obrotach


Witam,
Mam duży problem z ogrzewaniu w mojej cytrynce a dokładnie chodzi o ogrzewanie stojąc w korku itp. strasznie wolno się rozgrzewa po przejechaniu 20 km normalnej trasy powietrze jest delikatnie ciepłe a w te mrozy to masakra. zauwazyłem ze jak stoję w korku zaczyna lecieć chlodne powietrze az czasami zimne,kombinowałem przełaczając AUTO AC i nic bez zmian to samo cały czas ale jesli go przegazuje zaczyna lecieć ciepłe nawet bardzo ciepłe powietrze. o co chodzi ze na wolnych obrotach nie ma ogrzewania? sprawdzałem dzisiaj dojscie do nagrzewnicy idzie cieply płyn .prosze o pomoc bo zamarznę zanim dojadę gdziekolwiek. Laughing
_________________
Jeśli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu .
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 01 Lut 2012, 23:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Słabe ogrzewanie na wolnych obrotach


A myślałem, że tylko mój się kiepsko nagrzewa, ale mój jest hdi, a te silniki są bardzo, jak ktoś tu kiedyś napisał "bardzo chytre na ciepło" i zanim się ogrzeją mija trochę czasu. U mnie też leci tylko troch ciepłe powietrze i w sumie pomogło podkręcenie temperatury np. z 21/22 stopni na 25/26 stopni C, więc może też podkręć temp.

Ale z drugiej strony, żeby w korku na wolnych obrotach przestawał grzać to coś chyba nie tak, w końcu masz benzynę, a one są "cieplejsze" niż mój.

Nie wymieniałeś może płynu w silniku? Może jest silnik zapowietrzony i jak podkręcisz obrotu to się zaczyna przelewać dopiero przez nagrzewnice i grzać.

Jest jeszcze jedna możliwość, ale masz za nowe autko na to, a mianowicie kapiąca chłodnica i ktoś dodał ten proszek do uszczelniania chłodnic, a on lubi zatykać nagrzewnice i potem takie rzeczy się też dzieją.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Mario901

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2007 B+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 00:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Słabe ogrzewanie na wolnych obrotach


tak ja juz słyszałem że Francuzi nie przykładają sie do "zimy" bardziej im na klimatyzacji zależy.zastanawiam sie jeszcze czy to nie wina klimatronic? mam to autko dopiero od grudnia 2011 i mało go znam. niedawno szukałem czegos na temat silniczka ktory zapalony jest juz od kilku dni czy to moze miec zwiazek z ogrzewaniem? probowałem go "przegazowac " i takie tam rozne cuda co pisza testowałem na mojej cytrynce ale lipa z dynią nic nie pomaga.jutro spróbuje go odpalić i na zimnym silniku odkręcic korek moze się odpowietrzy bo nie idzie wytrzymac jaki ziąb ...
_________________
Jeśli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu .
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 00:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Słabe ogrzewanie na wolnych obrotach


Jeżeli masz zaświeconą kontrolkę w kształcie silnika, to nie szukaj w necie nic na temat tego, bo może to oznaczać mnóstwo rzeczy. Powinieneś to sprawdzić pod komputerem co się tam dzieję. W ASO citroena samo sprawdzenie co go boli to 140zł, a innym nieautoryzowanym warsztacie od 50zł.
Może coś z gazem itp.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Mario901

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2007 B+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 22:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Słabe ogrzewanie na wolnych obrotach


tak dzisiaj byłem u mechaniora podpiął się gdzie trzeba i się okazało że wyskakiwał jakiś błąd spalania czyli standardowo w cytrynkach. cos tam zrobił przestało sie palic a na kolejny raz tez kazał przejechac sie na wyzszych obrotach gdzies poza miasto ale warunek-na paliwie nie na gazie wtedy "silniczek" zniknie. wziął 70 zł. sprawy zimnego powietrza niestety nie rozwiazał a stwierdził ze tak widocznie musi byc. nie zgadzam sie bo ten typ tak wcale nie ma -zrobiło się to jakis czas temu ale do tej pory było ok. moze znajdzie sie ktos kto zetknął się z takim przypadkiem???
_________________
Jeśli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 22:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tukanASG

Czytelnik



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): CHOSZCZNO/ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: CITROEN C4 GRAND PICASSO
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 22:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Słabe ogrzewanie na wolnych obrotach


sprawdź czy przypadkiem nie straciłeś osłony silnika na spodzie samochodu. u mnie było tak samo. okazało się że w servisie "zapomnieli" jej przykręcić. po przykręceniu osłony samochód nagrzewa się o wiele szybciej.
Powrót do góry
waldiz

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 22:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Słabe ogrzewanie na wolnych obrotach


Post jest z poprzedniej zimy, ale nadeszła następna i problem wraca. Mój C4GP też dość powoli się nagrzewa, a temperaturę nastawiam na 25 stopni. Próbowałem też różnych ustawień i nic. Więc chyba ten typ tak ma. Mój jest z rynku włoskiego, a tam zimy są łagodniejsze przynajmniej na południu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System