Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koupag

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tatry
Posiadane auto: Xsara II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 23:32
Temat postu:

Programowanie pilota.


Witam.

Posiadam Xsarę II Break rocznik 2003.
Ostatnio dałem do naprawy auto, ponieważ sprzęgło było zużyte. Po naprawie pilot nie jest w ogóle zsynchronizowany z centralnym zamkiem. Nie mogę zamknąć samochodu. Prosiłbym o instrukcje synchronizacji pilota z zamkiem centralnym.

Pozdrawiam !
Powrót do góry
potrzebski

Auto Maniak



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 3276
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno mazowieckie
Posiadane auto: Citroen ds5 2,0 2012. Skoda Rapid 1,6 tdi 2013. Bmw e39 2,5 2002. Bmw e61 3,0 2006
Piwa: 1597/1
Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 07:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


1) włącz zapłon
2) naciśnij przycisk lock (zamykanie) i przytrzymaj przez 10 sekund
3) wyłącz zapłon
4) zaczekaj 3 sekundy
i powinno zadziałać
_________________
Pomogłem?postaw piwko:)
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
koupag

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tatry
Posiadane auto: Xsara II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 10:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


Niestety nie pomogło. Samochód w ogóle nie reaguje Sad
Powrót do góry
zysik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBOŃ / WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: CITROEN,C4 PICASSO 2,0 HDI
Piwa: 47/1
Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 21:41
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


Witam
kolego trzeba na nowo programować kluczyki przez odłączenie akumulatora utraciły synchronizacje
pozdrawiam
Powrót do góry
neodaro

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa okolice
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.616V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 23:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


Jak i gdzie to sie robi? I?le to kosztuje mniej wiecej?

podrawiam Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 23:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Grzechu xxxx

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Żurawiecka Osada
Posiadane auto: citroen xsara wkrotce
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 21:07
Temat postu:

programowanie pilota


siema od niedawna kupilem xsare i nie dziala u mnie centralny z pilota mam xsare 98r 1,4 co to moze byc moze wstawcie zdjecie swoich pilotow
Powrót do góry
marekdab23

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Wrz 2012, 13:37
Temat postu:

programowanie pilota Xsary II


Witam . Mam ten sam problem . Po wymianie baterii w pilocie , pilot przestał działać . Opisane na tym forum sposoby nie zadziałały . Nie próbowałem jeszcze odłączać akumulatora z obawy o utratę innych ustawień (radia itp.)
Powrót do góry
pablitto83

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Wrz 2012, 18:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


Mam i ja podobny problem. Zakupiłem auto, które troche stało, a kluczyk z pilotem nie działał - sprawdzałem w serwisie citroena, na skanerze, nie nadawał. Dokupiłem inny używany, podmieniłem płytkę z środka, nowa bateria - stestowałęm pilota na skanerze i wynik pozytywny. Natomiast zsynchronizowac pilota z autem nie idzie. Probowalem nawet odpinac klemy z aku. Podlacalem u znajomego mechanika do kompa - probowalismy lexia i com2000, bylo kilka przelotnych bledow, ale nic w obszarze kluczykow. Wszystkie sloty w BSI wolne, opcja aktywna, natomiast w sofcie brak opcji parowania pilota - jest tylko opcja kodowania kluczyka (immo, ale to niepotrzebna bo dziala).

Ma ktos jakies pomysly jak do tego podejsc? Pytałem w ASO - mowili ze sami robia procedore o ktorej wszystcy pisza, a godzina ich pracy zeby sie temu przyjzec to 100 funtow.. sorry, ale na glowe nie upadlem, tym bardziej brak gwarancji ze naprawia, ew. zaspiewaja ze trzeba wymienic pol auta..

Ja rozlozylem juz rece i nie wiem co robic..
Powrót do góry
marekdab23

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Wrz 2012, 19:04
Temat postu:

kodowanie kluczyka


Witam ponownie. Pilot już działa. Nie działał przez 3 dni po wymianie baterii . Próbowałem wymienianych metod i nie zadziałały. Nie testowałem tylko odpięcia klemy. Cud wydarzył się na stacji benzynowej. Wyłączyłem silnik i nie wyjmując kluczyka otworzyłem drzwi , tak że zapikało (jak przy włączonych światłach) następnie wyjąłem kluczyki o otworzyłem wlew paliwa. Wtedy właśnie przez przypadek nacisnąłem przycisk zamykania i pilot zadziałał. Nie wiem czy wcześniej coś nacisnąłem , ale od tamtej pory wszystko działa idealnie Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
pablitto83

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 16:30
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


Próbowałem już nawet przekodowania kluczy w lexii, po czym na koniec dostalem komunikat by sobie recznie zakodowac pilota.. co oczywiscie nie wychodzi. Czy ktoś wie gdzie znajduje sie centralka odbiornika - antenka- co odbiera sygnał z pilota? I jak ją sprawdzić? Skoro pilot sprawny, to trzeba szukać przyczyny z drugiej strony..
Powrót do góry
Mr.Z

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice (zachodniopomorskie)
Posiadane auto: Citroen Xsara II Break 2001r, 1,6 16V PB+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 22:33
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


Podepnę się pod temat, bo mam pytanie o dorobienie kluczyka, a mianowicie mam zamiar dorobić kluczyk i zaprogramować go żeby działał z immobilizerem.
Tam gdzie chce dorobić kluczyk facet dorabia kluczyk na zasadzie "skopiowania" danych z mojego kluczyka i wgranie ich w nowy kluczyk z transponderem.
I tu moje pytanie czy w takim przypadku przy użyciu nowego dorobionego kluczyka (ze skopiowanymi danymi ze starego) w stacyjce nie wystąpi jakiś problem zgodności kluczyków w kompie auta czy coś w tym stylu? Że mi zblokuje auto bądź w ogóle nie z czyta potem żadnego z kluczyków skoro obydwa będą miały takie same "kody" ?

Proszę o odpowiedz bo nie wiem czy warto wyłożyć pieniądze na takie "skopiowanie" kluczyka.
Powrót do góry
wikiri

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Xsara Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Kwi 2013, 07:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


Witam,

Tak czytam i widzę, że NIKOMU nie udaje się dotrzeć do jasnej i prostej odpowiedzi na temat synchronizacji pilota.

Zauważyć należy, że jedną sprawą jest KODOWANIE PILOTA a inną KODOWANIE IMMO, co jest mylone jak jasna cholera.

Mam LEXIA i faktycznie w kodowaniu BSI nie mam opcji synchronizacji pilota, jest jedynie funkcja w "telekodowaniu" jako Włącz/Wyłącz - Pilot Wysokiej Częstotliwości. Trochę żal że mi to nie działa a nie mam jak sprawdzić czy pilot nadaje.

Dodam że obsługa programu Lexia dla laika jest bardzo zawiła i trudno w niej znaleźć cokolwiek. Ma jednak pewien tok "myślenia" i daje się po czasie wejść w opcje głęboko ukryte.

Co smutne - nie istnieje jakaś logiczna instrukcja obsługi a wszystkie czynności w programie są robione "na wyczucie".
Jak więc ma się ustawić pilot tak, aby komputer go uznawał i otwierał/zamykał zamek - programem Lexia raczej się nie da - niech ktoś mnie sprawdzi!

Pilot się rozsynchronizował, wymieniony aku i bateria w oryginalnym pilocie a pomimo prób lipa.
I nie chodzi mi o IMMO tylko PILOTA do centralnego - NIE MYLIĆ
Powrót do góry
Rafał wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara II VTR
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 06 Maj 2013, 20:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


Ja po prostu przyzwyczaiłem się do otwierania drzwi kluczykiem Smile w poprzednich autach miałem zawsze CZ z pipota więc trwało to zanim się przyzwyczaiłem. Parę razy samochód stał pod chmurką otwarty rano tylko się dziwiłem czemu kluczyk nie działa Very Happy

Także próbowałem te wszystkie kombinacje i nic to nie dało, pilot wiem że nadaję bo sprawdziłem w warsztacie, natomiast gdzie jest ukryta ta centralka nie mam pojęcia, a nie chce mi się rozbierać całego auta aby mieć CZ z pipota Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
kornik307

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): kalisz
Posiadane auto: citroen xsara picaso
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 27 Sie 2013, 19:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


proponuje do elektoronika lub osoby co dorabia takie klucze chyba najszybciej to załatwi
Powrót do góry
gregory1110

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: A4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 12:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Programowanie pilota.


kornik307 napisał:
proponuje do elektoronika lub osoby co dorabia takie klucze chyba najszybciej to załatwi

witam
miałem problem z otwieraniem klapy bagażnika- z kluczyka bez problemów, jednak ręcznie nie działało. dużo czytałem postów na ten temat- sprawdzałem przewody i nic. dzisiaj mnie olśniło - wymieniałem baterie w pilocie (jakiś czas temu) - okazało się że centralny zamek otwierał samochód ale nie klapę. wsiadłem do samochodu , włączyłem zapłon, nacisnąłem przycisk otwierania klapy na pilocie, po 3 sek cytrynka zatrąbiła 2 x i problem zniknął. próbujcie zanim dacie komuś bez sensu zarobić.
pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System