Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtek_wita

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Berlingo 1.9D DW8 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 19:27
Temat postu:

1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


Witam,
to mój pierwszy post na forum.
Od kilku dni jestem posiadaczem Berlingo 1.9D DW8. Problem mam codziennie rano przy odpalaniu samochodu.
Grzeję świece nawet 4 razy i nic to nie daje. Muszę kręcić dłużej aż w końcu zaskoczy.
Jak już odpali to wszystko działa ok. Nawet jak zgaszę silnik zaraz po odpaleniu i zakręcę ponownie łapie od razu.
wczoraj pojechałem do pracy i samochód stał cały dzień i ok 17.00 już był mały problem z odpaleniem. Temperatury teraz (-4 stopnie) nie są niskie na tyle żeby był to większy problem.
Sprawdzałem dzisiaj czy dochodzi napięcie do świec żarowych. Po przekręceniu stacyjki pojawia się napięcie ok 10,3V i rośnie. Kontrolka świec gaśnie a napięcie jeszcze przez parę sekund rośnie do 11,5V. Po czym wyłącza się.
Zastanawiam się jeszcze nad cofającym się paliwem. Jutro kupię zaworek zwrotny. Pytanie gdzie go zamontować. Lepiej przy zbiorniku paliwa czy zaraz obok filtru paliwa.
Żeby sprawdzić świece żarowe muszę zdemontować kolektor ssący. Ma ktoś może instrukcję krok po kroku jak to zrobić.

Jeśli macie jakieś wskazówki proszę piszcie.


Pozdrawiam
_________________
Panie.
Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%....
- 12% w poniedziałek
- 23% we wtorek
- 40% w środę
- 20% w czwartek
- 5% w piątek
www.forum.citroen-klub.pl
Powrót do góry
Lujan

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: brak
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 21:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


Odłącz świecie żarowe i po kolei na każdą wrzucaj prąd z akumulatora jakimś kabelkiem. Jak iskrzy to świeca działa a jak nie to do wymiany bo samo to że do nich prąd dochodzi nie do końca załatwia sprawę. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Czw 19 Sty 2012, 00:10
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


Zaworek zwrotny jak najbliżej pompy.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
wojtek_wita

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Berlingo 1.9D DW8 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Sty 2012, 13:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


Świece żarowe sprawdzone i są sprawne. Wyglądają na nowe. Może sprzedający nie kłamał że je wymienił. Przed próbą odpalenia pod pompowałem paliwo pompką która jest obok filtra. Więc cofające się paliwo również odpada. zamówiłem nowy filtr powietrza, stary wygląda kiepsko. Założyłem akumulator z prądem rozruchowym 900A tak na test. Czekam aż samochód odczeka swoje i będę próbował ponownie.
Co jeszcze sprawdzić?

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam
_________________
Panie.
Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%....
- 12% w poniedziałek
- 23% we wtorek
- 40% w środę
- 20% w czwartek
- 5% w piątek
www.forum.citroen-klub.pl
Powrót do góry
adko1968

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biecz/małopolskie
Posiadane auto: Citroen, Berlingo,1,9D, 2004r., Peugeot 307 SW 2,0 16V, 2002r.
Piwa: 1/7
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 22:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


Witam w klubie ciężko palących DW8, mam to samo. Na forum kiedyś czytałem że przyczyną są luzy zaworów. Na zimnym silniku podstawia ssące. Reguluje się to przez wymianę płytek i dostosowanie odpowiedniej ich grubości czyli trzeba mieć trochę wiedzy i dostęp do płytek. Teoria raczej prawdziwa. Sprawdzałem kompresję przez obracanie wałem za pomocą klucza na zimnym silniku. W moim odczuciu na 2 cylindrach jest kiepsko. Nie robiłem takich doświadczeń na ciepłym silniku i nie ma potrzeby czegokolwiek szukać oprócz kogoś kto te zawory ustawi. Ogólnie silnik pracuje normalnie, oleju nie bierze, spalanie w cyklu mieszanym 7,3, moc silnika wydaje się być prawidłowa, nie dymi i nie ma przedmuchów - przebieg dochodzi do 180kkm. Samo odpalanie zimnego jest problemem i wygląda tak: kontrolka od świec gaśnie kręcę rozrusznikiem bez przerwy aż odpali, łapie na dwa tłoki, po chwili pozostałe i w tym czasie następuje głośny żegot zaworów przez ok 1 sek może krócej i cisza - silnik pracuje normalnie w obrotach ok. 1050-1100. Po rozgrzaniu obroty ok. 950. Jak Kolega usunie awarię lub zgłębi temat bardziej proszę o podzielenie się wiedzą.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 22:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mateuszt2

Dyskutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce Podkarpacie
Posiadane auto: KIA sportage 2.0 16v 2007r
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 21:59
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


jakie macie pompy : lukas delphi bosch bo rozwiązałem problem przy delphi
Powrót do góry
adko1968

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biecz/małopolskie
Posiadane auto: Citroen, Berlingo,1,9D, 2004r., Peugeot 307 SW 2,0 16V, 2002r.
Piwa: 1/7
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 23:53
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


U mnie jest system wtrysku Lucas Diesel. Może i przy tej pompie coś da się zrobić a później załadować na dobry początek 0,7, kierowce i jechać do Ropczyc się rozliczyć javascript:if(typeof%20xWwXys==typeof%20alert)xWwXys();emoticon('Very Happy')
Powrót do góry
adko1968

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biecz/małopolskie
Posiadane auto: Citroen, Berlingo,1,9D, 2004r., Peugeot 307 SW 2,0 16V, 2002r.
Piwa: 1/7
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 23:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


U mnie jest system wtrysku Lucas Diesel. Może i przy tej pompie coś da się zrobić a później załadować na dobry początek 0,7, kierowce i jechać do Ropczyc się rozliczyć ('Very Happy')
Powrót do góry
wojtek_wita

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Berlingo 1.9D DW8 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Sty 2012, 12:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


Witam,

przyszedł mróz 14stopni i już posprzątane. Na początku rozrusznik kręcił a silnik co chwilę dawał oznaki że już chce zapalić ale to jeszcze nie to. Po chwili coś się zmieniło. Rozrusznik kręci ale tak jakby nie dochodziło paliwo. nie ma chęci zapalić. Owtorzyłem filtr paliwa i oczywiście opaska pękła. Paliwo w filtrze ma niebieskawy kolor. Jak wyciągnąłem filtr i zaczęło kapać na śniego to był kolor żółty. Jednak obruciłem filtr tak żeby wylać paliwo z rurki na środku która idzie do pompy i wylało się w kolorze pomarańczowym.
_________________
Panie.
Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%....
- 12% w poniedziałek
- 23% we wtorek
- 40% w środę
- 20% w czwartek
- 5% w piątek
www.forum.citroen-klub.pl
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Pią 27 Sty 2012, 18:12
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


Próbowałeś palić nie po zgaśnięciu świec ale chwilę póżniej jak przekażnik świec odpuści?Rozrusznik ma wtedy lepszego "kopa".
Ostatnio ćwiczyłem ten sam temat u siebie.Okazało się że nowe świece problemu nie rozwiązują.Miałem wcześniej założone Boscha.Spaliła się jedna i zaczął gorzej palić.Nie było mnie w domu,więc żona pojechała do znachora na wymianę.Wymienił wszystkie,ale dalej nie było to co powinno.(Dobrze że oddał jej stare).Zrobiłem eksperyment i założyłem trzy stare a jedna jest nowa i palenie wróciło do normy.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
mateuszt2

Dyskutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce Podkarpacie
Posiadane auto: KIA sportage 2.0 16v 2007r
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 22:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


ja wymieniłem kabel od akumulatora do świec bo się grzał był na oko 4mm2 a założyłem 10mm2 odrazu poprawa a sam szukałem niewiadomo co
Powrót do góry
wojtek_wita

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Berlingo 1.9D DW8 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 15:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


przewód minusowy od aku był totalnie zniszczony.
Kupiłem klemę i przewody. Zarobiłem całość i wygląda na to że rozrusznik lepiej kręci ale nie to było przyczyną moich problemów.
Dzisiaj sprawdzałem czy odpali. Grzałem świece dwa razy a następnie kręciłem rozrusznikiem, nie ruszył więc raz jeszcze grzanie świec i kręcenie i kolejny raz i kolejny. Efekt jest taki że samochód nie odpalił. klema + na akumulatorze parzyła w palce.
Jutro sprawdzę czy zawory są dobrze ustawione.
Gość w salonie peugeota powiedział że problem może być z siłownikiem ssania które to lubią padać.
Zastanawiam się nad uszczelką pod głowicą.
Wczoraj wieczorem po długich i ciężkich bojach odpaliłem samochód. Chodził chwilę a później zaczął strasznie kopcić białym dymem i silnik nie pracował równo. Dym aż szczypał w oczy tak było zadymione w garażu.
Namierzyłem gościa który od lat siedzi w dieslach i jak tylko zgodzi się przyjąć moje pudło do roboty to go odstawię.
_________________
Panie.
Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%....
- 12% w poniedziałek
- 23% we wtorek
- 40% w środę
- 20% w czwartek
- 5% w piątek
www.forum.citroen-klub.pl
Powrót do góry
mkg

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Citroen Berlingo 1.9d MFWJZ 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 13:33
Temat postu:

citroen berlingo nie pali


Przerabiałem podobny temat. po trzech dniach walki znalazłem przyczynę- przetarty kabelek idący do elektrozaworu. Samochód raz zapalał, raz nie. Wymieniłem filtr paliwa, powietrza, sprawdziłem świece, sprawdziłem elektrozawór pompy, wyczyściłem nawet egr. Nic. i cudem dostrzegłem przetarty kabelek.
Powrót do góry
armel80

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ocieszyn/wielkopolska
Posiadane auto: Seat,Ibiza,Cupra tdi,1.9,2004
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 23:38
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp ujemnych


Jeżeli świece i zasilanie świec żarowych sprawdzone i sprawne to przyczyna jest tylko jedna-nieprawidłowe luzy na zaworach. Niestety regulacja płytkami.
Powrót do góry
guma157

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbkowice Śląskie
Posiadane auto: Renault Laguna II Grandtour 1,9dCi 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2015, 06:08
Temat postu:

1.9D DW8 ciężko pali przy niewielkich temp


Witam. Jestem na forum już od dłuższego czasu... nie da się ukryć, udzielam się rzadko.
Stali bywalcy już wypowiedzieli się na powyższy temat, jednak mojej "usterki" nie wymieniono.
Miałem podobny problem, podzespoły typu: świece, paliwo cofające się do zbiornika, nieszczelność, pomiar prądu - Wszystko wyeliminowałem.
Bardziej skupiłbym się na automatycznym ssaniu! Po prawej stronie pokrywy zaworów jest mechanizm z którego wychodzi stalowa linka przymocowana do dźwigienki w pompie wtryskowej, jeżeli na mrozie jest "luźna" - nie ma mowy o odpaleniu!
Druga sprawa, moją krwawicą okazał się ROZRUSZNIK! Wewnątrz wyrobiły się mosiężne tulejki przez co wirnik nie obracał się w osi tylko skoszony. Efekt brak wystarczającej mocy do odpalenia samochodu!
Tak jak już ktoś wspomniał, dużo nie brakowało, prawie odpalał, kopcił... do wyładowania akumulatora.
Regeneracja nie obejdzie się bez urwanych szpilek... fachowiec uprzedza na wejściu - 150 PLN i po sprawie.

Mój pierwszy post, dlatego proszę Moderatora o wyrozumiałość.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System