Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) c4 picasso-diesel czy lpg?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AssClown

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: mazda 626
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 11:57
Temat postu:

c4 picasso-diesel czy lpg?


zrobiłem sobie takie małe podsumowanko wad i zalet (walet i zad ;] ) kupna używanego diesla i benzyny. w przypadku diesla jest strach o stan turbiny,wtrysków,dwumasu,FAPu itd. awaria któregokolwiek z tych elementów kosztuje fortunę. powiedzcie mi czy w przypadku benzyny też trzeba się czegoś konkretnego bać? czy wystarczy ogólny ogląd silnika,wymiana świec,płynów,filtrów itd? uogólniając-czy zakup używanej benzyny wiąże się z dodatkowymi kosztami jak w przypadku diesla? wydaje mi się,że jedyną drogą sprawą będzie tu założenie gazu,a potem tylko lać i jeździć... mam rację?
Powrót do góry
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 21:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) c4 picasso-diesel czy lpg?


jeśli chcesz kupić benzynę to nie kupuj silnika 1.6 z bmw oznaczenie ep6 bo będziesz bardzo żałował, rozpoznać można że rozrząd ma na łańcuchu a nie na pasku
Powrót do góry
komunikator tlen - status
AssClown

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: mazda 626
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) c4 picasso-diesel czy lpg?


jeśli benzyna,to 1,8 125 KM. diesel-albo 1,6 110 KM albo 2,0...nie pamiętam ile kucy
Powrót do góry
YaroZet

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: DS4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 21:58
Temat postu:

EP6


Mariomechanik bardzo krytycznie odniósł się do silnika EP6, dlaczego?
Ja właśnie kupiłem DS4 z silnikiem 1,6 VTi 120 KM i jestem bardzo zaniepokojony czy nie wdepnąłem!?! Bardzo proszę o więcej informacji o tym silniku (EP6), awaryjność, zużycie paliwa, możliwość pracy na LPG ...
_________________
YaroZet
Powrót do góry
kkolles

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie Koźle
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 21:22
Temat postu:

Re: c4 picasso-diesel czy lpg?


AssClown napisał:
zrobiłem sobie takie małe podsumowanko wad i zalet (walet i zad ;] ) kupna używanego diesla i benzyny. w przypadku diesla jest strach o stan turbiny,wtrysków,dwumasu,FAPu itd. awaria któregokolwiek z tych elementów kosztuje fortunę. powiedzcie mi czy w przypadku benzyny też trzeba się czegoś konkretnego bać? czy wystarczy ogólny ogląd silnika,wymiana świec,płynów,filtrów itd? uogólniając-czy zakup używanej benzyny wiąże się z dodatkowymi kosztami jak w przypadku diesla? wydaje mi się,że jedyną drogą sprawą będzie tu założenie gazu,a potem tylko lać i jeździć... mam rację?

Tylko 1,6 HDI 110 KM
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 21:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
slawkowski

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Maj 2012, 11:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) c4 picasso-diesel czy lpg?


Witam,
pozwolę sobie podłączyć się do tematu, gdzie ostatnia wypowiedź nie była taka dawna.
Jestem przed zakupem c4p (tu już zdania nie zmienię), ale wciąż mam dylemat diesel-benzyna.
Będę jeździł niewiele ale głównie w trasie, poza zimą, wtedy krótkie trasy na mieście.
Jeżdżę często w pięć osób i zdaniem wielu wersja 1.6 benzyna jest tu już zbyt powolna i lepiej wybrać diesel. Ale tu koszty serwisowania podobno są znacznie droższe. A jeżdże rocznie 10 tys. km, więc na paliwie mi się raczej nie zwróci.
Może ktoś mógłby się odnieść do tej powolności 1.6 benzyny względem diesla i może ktoś zna realne różnice typowego corocznego serwisowania benzyna a diesel.
Pozdrawiam Sławek
Powrót do góry
kkolles

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie Koźle
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 21 Maj 2012, 07:59
Temat postu:

c4 picasso-diesel czy lpg?


Witam
napewno 1,6 HDI po mieście starcza w zupełności pali (5,8 na trasie z zablokowaniem pedkości do 150km/h pali dużo 7,9 ale naprawde non stop 140-150 powyzej tej prędkości czuć powiew wiatru np. przy wyprzedzaniu tirów na łuku nie ciekawie było, do 150 jazda rekreacjyna rodzinna sielanka. a co do usterek to kazde auto z starszym rocznikiem wymaga większej obsługi, co do turbiny to ona ma też swój limitowny przebieg jak każda inna rzecz np świece co 10-15 tys km powinne byc wymieniane , płyny max co 2 lata (a kto wymienił już płyn ham ? ) NAJWIĘKSZĄ WADĄ JEST SŁABA PRZYCZEPNOŚĆ BUJANIE NA POLSKICH DROGACH no moze prócz tych krótkich autostrad
Powrót do góry
hacker00

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Toyota corolla
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) c4 picasso-diesel czy lpg?


Witam.
Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu c4p z silnikiem hdi. Robie okolo 1 tys km na miesiąc a więc niedużo. Codziennie do pracy kilka km po mieście. Długie wyjazdy w wakacje. Dziś mechanik odradził mi diesla z uwagi na krótkie trasy. Podobno będzie się psuł, zapychał filtr cząstek stałych itp. Alternatywą jest benzyna lub gaz, jednak silni 1,6 vti to raczej porażka a większe piją jak smoki. Nigdy nie miałem diesla, mam obawy i związany z nimi dylemat.
Jaki silnik wybrać? Proszę o radę.
Powrót do góry
Eryk1

Dyskutant



Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Frv 1.8 , Jazz Ge 2011 1.4
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 12 Lip 2014, 03:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) c4 picasso-diesel czy lpg?


Ponoc 1.8 pali w GP 9l w miescie a Lpg 10-10.5l wiec niewiele jak na takie auto.
Powrót do góry
gadu-gadu
marcin2m

Dyskutant



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.6 HDI 120KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 22:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) c4 picasso-diesel czy lpg?


hacker00 napisał:
Witam.
Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu c4p z silnikiem hdi. Robie okolo 1 tys km na miesiąc a więc niedużo. Codziennie do pracy kilka km po mieście. Długie wyjazdy w wakacje. Dziś mechanik odradził mi diesla z uwagi na krótkie trasy. Podobno będzie się psuł, zapychał filtr cząstek stałych itp. Alternatywą jest benzyna lub gaz, jednak silni 1,6 vti to raczej porażka a większe piją jak smoki. Nigdy nie miałem diesla, mam obawy i związany z nimi dylemat.
Jaki silnik wybrać? Proszę o radę.

Ja mam 2.0HDI i pomimo, że kompletnie nic do niego jeszcze nie dołożyłem to teraz kupiłbym benzynę i przerobił na gaz. Zrobiłem prawie 50tyś od przebiegu 150tyś. Raz miałem problemy w zimie z zapalaniem, okazało się że świeca żarowa. Na szczęście ta jedna do której jest jako taki dostęp, ale mechanik powiedział że jeśli trafiła by się inna to rozbierania jest pół dnia.
Kupiłem diesla, w moim roczniku najmocniejszego (2.0HDI), bo wiedziałem że samochód dość ciężki, ale w moim odczuciu 136KM szału nie robi. Sądziłem, że te silniki są bardzo oszczędne ale ze średnią 8l/100km srogo jestem zawiedziony. Fakt, dużo miasta i raczej noga nie lekka, ale mimo wszystko sądziłem że będzie mniej z litr chociaż.
Jeśli robisz mało kilometrów to polecałbym Ci bardziej silnik benzynowy. Diesle mają FAP'y które wymagają jednak dłuższych przebiegów, przy krótkich mogą być problematyczne, a nie wyobrażam sobie żebym musiał raz na czas robić jaką trasę, żeby FAP się oczyścił.
Statystycznie rzecz ujmując dużo kosztowniejsze w utrzymaniu może być auto w dieslu, po prostu drogich elementów które się mogą zepsuć jest o wiele więcej: dwumasa, turbina, wtryskiwacze, FAP... każdy z tych elementów uszczupla kieszeń o grubszą kasę.
W silniku benzynowym, o ile rozmawiamy o 2.0 lub 1.8 ale w wersjach 16v, a nie 1.6 THP nic wielkiego nie powinno się stać, a jeśli jakaś awaria się przytrafi to raczej parę setek poleci co najwyżej.
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System