Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Koło zapasowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olo36

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 HDI 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 22:33
Temat postu:

Koło zapasowe


Jeszcze jedna sprawa związana z kapciem będących konsekwencją pechowego najechania na blachowkręt. Zadryndaliśmy do ASO przy salonie gdzie kupowaliśmy Cytrynki żeby upewnić się co do procedury podnoszenia auta (nie mieliśmy przy sobie instrukcji). Pan polecił podnieść auto na max i odkęcić korek w zbiorniczku LDS. O klinie PRZED przednim kołem nie wspomniał. Ale polegliśmy przy zakładaniu zapasu, który jest na stalowej feldze, a normalnie są alusy. Sruby są za długie, ale mają stożek który opiera się na otworach w feldze. Dziwnie luźne są wtedy podkładki choć felga wydawała się solidnie umocowana do piasty. Żółta nalepka na kole zapasowym uspakaja, że tak może być. Ale ponownie zadzwoniliśmy do Pana z ASO i tu niepodzianka, nie uwierdził nas w przekonaniu, że jest ok ino stwierdził, że powinny być inne śruby! Kurna, kupiliśmy 2 auta w najwyższej wersji + drogie opony zimowe za prawie 3 kzł/kpl i nie dali nam śrub za parę zł! I Creative Technology też by pożałowało 5 śrub do zapasowego koła. Dziwne nam się to wydało i zadzwoniliśmy do innego, konkurencyjnego ASO. A tu to samo, Pan powiedział, że ewentualnie z prękością 50-60 km/h należy udać się do najbliższego wulkanizatora i po naprawie szybko zmienić koło lub ewentualnie udać się do miejsca, gdzie można kupić właściwe śruby. Shocked
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 13:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło zapasowe


No coz - ze srubami lekka kicha. Ja sie na to nadzialem jak wymienilem cale kola na zimowe. Na lato mam oryginalne alu 17", a na zime mam 16" tez alu, ale jak sie okazalo o innym przekroju "dziurki" na srube.
Te oryginalne sa plaskie (chyba - jesli dobrze teraz pamietam), a sruby maja plaska podkladke i wszystko gra. Ale te drugie felgi maja inny przekroj (plaski na "dole", a pozniej robi sie stozkowy (jesli czegos teraz nie przekrecilem), ale po dokreceniu nic nie lata, a wszystko trzyma sie dobrze i pewnie. Ta plaska podkladka ze srub ladnie przylega do plaskiego fragmentu felgi.
Mam nadzieje, ze to nie jest tylko moje wrazenie i wmawianie sobie, ze jest dobrze Wink

Ale zaciekawila mnie tutaj inna sprawa - czemu ma sluzyc odkrecenie korka z LDS'a? W instrukcji nie ma o tym wzmianki. Pisza oczywiscie, ze trzeba auto podniesc na max i zalozyc klin, ale o korku nic nie ma. Ja wymienialem kola bez zdejmowania tego korka - czy jest z tym jakis problem (chociazby potencjalny)?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System