Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Berlingo 2.0 HDI 2000r. zgasło podczas jazdy nie zapala.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomekpie

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom
Posiadane auto: Citroen Berlingo 2.0 HDI 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 12:45
Temat postu:

Berlingo 2.0 HDI 2000r. zgasło podczas jazdy nie zapala.


Witam wszystkich. Mam problem z Berlingo 2.0 Hdi podczas jazdy samochód mi zgasł nie przejołem się tym zbytnio gdyż miałem już taki problemy wcześniej tylko wystarczyło poluzować zawór spustowy paliwa z dołu filtra, gdy paliwo zeszło zakręcałem zawór i samochód odpalał i można było jechać dalej. Tżeba przy tym zaznaczyć że nie można było gwałtownie przyspieszać bo samochód automatycznie gasł ponownie i znowu trzeba było powtarzać czynności, dodam również że zawsze tak było jak zatankowało się samochód na jakomś nie sprawdzonym CPN. Ale tym razem było inaczej samochód zapalił mi trzy razy ruszyłem może po 300 metrów i już nie zapalił. Samochód odstawiony do garażu. Pompka w baku bźuczy podaje paliwo ale pracuje jakby głośniej. Zawór wysokiego ciśnienia umieszczony w pompie wyjmowałem czyściłem, pin zaworu się nie bracał musiałem go rozruszać zamontowałem ponownie i nic, zapomniałem napisać układ paliwa jest boscha. Filtr paliwa oczywiście wymieniony. Przy sprawdzaniu wtyczek zauważyłem że przy powrocie paliwa z prawej strony silnika obok termostatu znajduje się czujnik pomarańczowa wtyczka dwa piny od góry ma w środku ropę jest po najprawdopodobniej czujnik przepływomierz może on jest problemem że samochód nie pali . Proszę o pomoc, z góry dziękuję
Powrót do góry
berlingo_HDi

Dyskutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Citroen Berlingo Multispace 2.0 HDi 2001/Opel Astra H Enjoy 1.6 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 12:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 2.0 HDI 2000r. zgasło podczas jazdy nie zapala.


Auto pod komputer podepnij wyświetlą się błędy i będzie można łatwiej zdiagnozować co jest na rzeczy
Powrót do góry
gadu-gadu
tomekpie

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom
Posiadane auto: Citroen Berlingo 2.0 HDI 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 16:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 2.0 HDI 2000r. zgasło podczas jazdy nie zapala.


Po podpięciu do komputera pokazuje błedy na wszystkich czterech wtryskiwaczach ale mechanik mówi że to napewno nie wina wtryskiwaczy bo na przelew nie daje żaden z nich. Wymieniłem również regulator wysokiego ciśnienia w pompie samochód dalej nie odpala.
Powrót do góry
berlingo_HDi

Dyskutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Citroen Berlingo Multispace 2.0 HDi 2001/Opel Astra H Enjoy 1.6 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 10:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 2.0 HDI 2000r. zgasło podczas jazdy nie zapala.


to że nie leją to nie znaczy że są sprawne. Jeśli pokazuje błąd wtrysków to auto za chiny pana nie odpali. Na jakim osprzęcie jest?
Powrót do góry
gadu-gadu
tomekpie

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom
Posiadane auto: Citroen Berlingo 2.0 HDI 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 21:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 2.0 HDI 2000r. zgasło podczas jazdy nie zapala.


cały osprzęt to bosch. Dodając do tego co pisałem wcześniej wyciągłem drugi i czwarty wtryskiwacz wogule nie rozpryskują paliwa czy to możliwe że pompa jest padnięta a to paliwo co niby podaje to skutek pracy pompki z baku. Jakie powinno być ciśnienie na wyjściu z pompy na listwę bo jak sprawdzał komputerem to mówił że 400 barów i wydawało mu się że zbyt małe ale nie pamiętał ile powinno być. Chyba że jeszcze na brak odpowiedniego ciśnienia ma wpływ czujnik umieszczony na listwie. Regulator na pompie wymiwniłem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 21:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomekpie

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom
Posiadane auto: Citroen Berlingo 2.0 HDI 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 2.0 HDI 2000r. zgasło podczas jazdy nie zapala.


Dodatkowo dziś wymieniłem pompę wysokiego ciśnienia i dalej nic.
Powrót do góry
gacopierz

Dyskutant



Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Liszki
Posiadane auto: 207
Piwa: 7/0
Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 22:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 2.0 HDI 2000r. zgasło podczas jazdy nie zapala.


zmienic mechanika
zacząć od diagnostyki
a potem objerzeć wiązkę wtryskiwaczy która wymaga sprawdzenia
Powrót do góry
berlingo_HDi

Dyskutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Citroen Berlingo Multispace 2.0 HDi 2001/Opel Astra H Enjoy 1.6 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 09:30
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 2.0 HDI 2000r. zgasło podczas jazdy nie zapala.


to że nie leją to nie znaczy, że są sprawne a tym bardziej bosh który jest dużo bardziej awaryjny niż siemens. Spróbuj zamienić kolejność wtrysków i zobacz czy korekta wtrysków na komputerze będzie taka sama. Jeśli wartości będę te takie same tzn że sterownik wtrysków jest ok. Sprawdz sprężanie i kompresje na każdym cylindrze ale ręcznie-manualnie
Powrót do góry
gadu-gadu
Kiss1990

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pniewy
Posiadane auto: Peugeot 205 1,9D, Berlingo 2.0 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 14:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 2.0 HDI 2000r. zgasło podczas jazdy nie zapala.


witam kolego, mam podny problem z moim autem. tylko ze moj odpala na plak albo jak sie dlugo kreci. a jak odpali to trzeba go trzymac na obrotach bo jak nie to gasnie odrazu. prosilbym jezeli dojdziesz co jest z twoim autem to daj znac to moze mi tez pomozesz. pozdrawiam
Powrót do góry
KrzysiekCygan

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzelce krajeńskie
Posiadane auto: Citroen Berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 22:34
Temat postu:

Berlingo 2.0hdi 2001 Gaśnie podczas jazdy


Od wczoraj jestem w posiadaniu berlingo no i wszystko jest ok tylko ze samochód gasnie podczas jazdy. pali na dotyk jak sam zgaśnie też odpalam bez problemu. świeci się kontrolka silnik. Silnik przy hamowaniu gaśnie jak staram się jechać stałą prędkością to 5 km przejade i gaśnie. Czyzby to regulator ciśnienia paliwa ? na obroty sie dobrze zanosi ale jak zwalniam to gasnie tak jakby źle odczytywał dane z regulatora . A może to czujnik na listwie ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System