Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pmarci03

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: citroen C4 sport/coupe 1.6 HDi 110KM 2005R
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Sty 2012, 22:56
Temat postu:

Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)


Witam czy ktoś mógłby opisać krok po kroku jak wymieni filtr paliwa 1.6HDi, wymieniam po raz pierwszy w swoim życiu takowy filtr i proszę o porady sugestie turtoriale czy zdjęcia z opisem.

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Lujan

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: brak
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 04 Sty 2012, 00:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)


Myślę, że obejdzie się bez zdjęć Smile Zdejmij osłonę górną silnika. Pod spodem masz pompkę (zostaw ją na razie ona potrzebna będzie na koniec:) ) po prawej stronie przewodu który idzie z turbiny do filtra powietrza (gdzieś het het w podszybie) jest dolot powietrza do filtra powietrza(nie jestem teraz pewien ale możliwe że musisz odkręcić zbiornik płynu hamulcowego). Dolot składa się się z dwóch elementów, jeden elastyczny a drugi nie. Przekręć elastyczny który znajduje się bliżej karoserii i rozłącz. Następnie ten sztywny pod spodem bliżej Ciebie jest zamontowany na klipie gumowym. Zdejmij to a później z drugiej strony skręć nim całym unosząc najpierw z lewej strony tak żeby wypiąć z obudowy filtra powietrza. (Uważaj żeby nie wyłamać bo to dziadostwo plastikowe i będzie Ci dzwonić, a jakbyś miał złamane to na uszczelke butylową to złóż.) Po tym wszystkim w końcu doczłapiesz się do filtra Laughing wypnij przewody i kostkę a później wduś plastik zabezpieczający w filtrze i w górę. Niestety nie na dlugo Very Happy jak będziesz mieć wyżej to wypnij kostkę z dołu i wyjmij przewód gumowy z dołu. W tym momencie w końcu masz filtr w ręku. Uważaj nie ochlap się Laughing zamontuj nowy a później pompuj pompką z góry do momentu jak będziesz słyszeć, że paliwo się przelewa. Odpal i niech chwilę pochodzi aż przestanie się trząść silnik Smile Powodzenia Smile
Powrót do góry
czarny 79

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy/ lubelskie
Posiadane auto: volvo v 40 citroen c4 1.6 hdi 2004rok
Piwa: 19/23
Wysłany: Pią 06 Sty 2012, 12:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)


Lujan napisał:
Myślę, że obejdzie się bez zdjęć Smile Zdejmij osłonę górną silnika. Pod spodem masz pompkę (zostaw ją na razie ona potrzebna będzie na koniec:) ) po prawej stronie przewodu który idzie z turbiny do filtra powietrza (gdzieś het het w podszybie) jest dolot powietrza do filtra powietrza(nie jestem teraz pewien ale możliwe że musisz odkręcić zbiornik płynu hamulcowego). Dolot składa się się z dwóch elementów, jeden elastyczny a drugi nie. Przekręć elastyczny który znajduje się bliżej karoserii i rozłącz. Następnie ten sztywny pod spodem bliżej Ciebie jest zamontowany na klipie gumowym. Zdejmij to a później z drugiej strony skręć nim całym unosząc najpierw z lewej strony tak żeby wypiąć z obudowy filtra powietrza. (Uważaj żeby nie wyłamać bo to dziadostwo plastikowe i będzie Ci dzwonić, a jakbyś miał złamane to na uszczelke butylową to złóż.) Po tym wszystkim w końcu doczłapiesz się do filtra Laughing wypnij przewody i kostkę a później wduś plastik zabezpieczający w filtrze i w górę. Niestety nie na dlugo Very Happy jak będziesz mieć wyżej to wypnij kostkę z dołu i wyjmij przewód gumowy z dołu. W tym momencie w końcu masz filtr w ręku. Uważaj nie ochlap się Laughing zamontuj nowy a później pompuj pompką z góry do momentu jak będziesz słyszeć, że paliwo się przelewa. Odpal i niech chwilę pochodzi aż przestanie się trząść silnik Smile Powodzenia Smile
kolego co do zbiorniczka płynu hamulcowego to go odkręć będzie lepszy dostęp i oszczędzisz ręce( brak podrapań) trochę trudności jest przy wypięciu przewodów paliwa ale poradzisz sobie z blokadą , a poza tym rób jak Ci sugeruje Lujan . pozdrawiam Cool
_________________
RADOŚĆ Z JAZDY ZACZYNA SIĘ TAM GDZIE KOŃCZY SIĘ EKONOMIA Smile
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Pią 16 Lis 2012, 19:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)


Właśnie jestem po wymianie tego filtra..

Warto dodać jedno, trzeba przełożyć ze starego filtra (puszki) element z wtyczką.. Do nowej puszki..
Powrót do góry
Adaźko

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Hyndai Elantra CN7
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 16:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)


Co ile wymieniać filtr paliwa w 1.6 HDI 90 KM?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 16:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 17:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)


Co 2 przeglądy, czyli co 30-40tys lub 2 lata ?? Ja wymieniam co drugą wymianę oleju ze wszystkimi filtrami odrazu.. Chyba, że jest taka potrzeba po lipnym paliwie..
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Czw 11 Sty 2018, 16:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)


bieluu napisał:
Właśnie jestem po wymianie tego filtra..

Warto dodać jedno, trzeba przełożyć ze starego filtra (puszki) element z wtyczką.. Do nowej puszki..

Na tym elemencie, który przynależy do układu paliwa pojazdu są dwa małe oringi.
Czy znane są ich wymiary ?.
Prawdopodobnie muszą być na serwisówce lecz ja nie mam dostępu.
Nie wszystkie firmy produkujące filtr paliwa dołączają do niego oringi.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1916
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 12 Sty 2018, 08:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)


Cytat:
Nie wszystkie firmy produkujące filtr paliwa dołączają do niego oringi.
W każdym oryginalnym są uszczelki (oringi) i jeśli chcesz innej firmy które nie zaleca sam producent, to szukaj w swoim zakresie na podstawie starej uszczelki (oring) co z pewnością znajdziesz w każdym sklepie motoryzacyjnym.
Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Pią 12 Sty 2018, 10:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)


Ja dorzucę filmik niestety w języku obcym. https://www.youtube.com/watch?v=ZszwDwafrBw
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Pią 12 Sty 2018, 11:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana filtra paliwa po raz pierwszy:)


Dzięki za podpowiedzi, myślałem że w serwisówce są podane dokładne wymiary oringów.
Widocznie przyjdzie samemu ustalić dokładny wymiar.
Oryginalne filtry ? każdy producent jest oryginalny, w pudełkach sygnowanych dla Peugota/Citroena znajdziemy filtry od różnych producentów ale bez tych oringów.
Oringi są tylko w Purflux, Bosch, Knecht, Mann.

Film jest bardzo pomocny, już go oglądałem kilka razy.
Będzie pomocny, gdyż na wiosnę sam wymienię filtr powietrza i paliwa.
Powrót do góry
Farciarz73

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leicester
Posiadane auto: Citroen C4 1.6hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Wrz 2018, 15:10
Temat postu:

Re


A jest mi ktoś w stanie powiedzieć gdzie jest podłączany gumowy przeźroczysty wężyk wychodzący z pompy paliwa który jest odłączany jak widać na tym filmie ? Pytam dlatego że mechanik rozebrał mi pół samochodu łącznie z turbina, EGR i intercooler I teraz składam to sam. Niestety nie wiem gdzie podłączyć ten wężyk
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

24 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

28 000

2009r.

259 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System