Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Skrzypienie tylnego zawieszenia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 25 Lis 2011, 12:50
Temat postu:

Skrzypienie tylnego zawieszenia


Witajcie! Mam pytanie odnośnie tylnego zawieszenia - od jakiegoś czasu dochodzi stamtąd ciche skrzypienie - w czasie nie jest bardzo dokuczliwe, ale słychać je na przykład podczas wysiadania z auta. Co to może być? Amortyzatory? Jakieś gumki? A może to już ta słynna tylna belka?

Z góry dzięki za odpowiedź! Smile
_________________
ie Ostseeküste in Polen hat viel zu bieten: Strandleben, weite Landschaften und historischen Sehenwürdigkeiten. Ein Europa ohne Grenzen – jetzt ist es möglich, entdecken Sie die polnische Ostseeküste! urlaub in Polen
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 15:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Skrzypienie tylnego zawieszenia


a może poduchy w słynnej belce? warto opisać problem - jak nisko jest nadkole - opona się chowa? kiedy ostatnio ktoś coś tam robił/ile kilometrów temu?
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 21:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Skrzypienie tylnego zawieszenia


W weekend auto zostało dokładnie sprawdzone. Wygląda na to, że to niestety tuleje w tylnej belce... Mechanicy zdjęli nawet amortyzatory żeby wykluczyć ten element. Na razie luzów na kole nie mam, nie ma też odchyleń od prawidłowej osi koła. Póki co jedyny objaw to właśnie ten dźwięk. Z tego co powiedział mi mechanik, mam się "nauczyć z tym żyć" i przygotować na wydatek rzędu 1000 pln żeby to naprawić/zregenerować belkę.

Czy według waszej wiedzy da się jakoś uniknąć regenerowania belki w momencie, kiedy objawy nie są jeszcze aż tak poważne? Czy jest sens naprawiać to teraz, czy rzeczywiście jeździć aż mi się wszystko totalnie nie [cenzura]...?
_________________
ie Ostseeküste in Polen hat viel zu bieten: Strandleben, weite Landschaften und historischen Sehenwürdigkeiten. Ein Europa ohne Grenzen – jetzt ist es möglich, entdecken Sie die polnische Ostseeküste! urlaub in Polen
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 22:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Skrzypienie tylnego zawieszenia


850zł za łożyska itp. z poduchami i innymi wiekszymi problemami to nawet 1300zł, ale znajdz fachowca a nie typa ktory nic nie znajdzie ale chetnie wszystko wymieni, może bedzie taniej ale oszczędzanie to pierwszy stopień do poważnych wydatków.
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 19:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Skrzypienie tylnego zawieszenia


Belka zostanie zrobiona dopiero w przyszłym tygodniu. Udało się przezimować autem w takim stanie, w sumie nie jest wiele gorzej niż jesienią, ale nie chcę ryzykować jakiejś grubszej awarii. Poza tym mam wrażenie, że przy patrzeniu na auto od tyłu koła są jakieś takie... rozkraczone Smile

____________________
Motoryzacja i piękne dziewczyny - połączenie idealne Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 19:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny


CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System