Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Dziwne stukanie w zawieszeniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bolek75

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: C4 picasso 2007 2.0 hdi 136k
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Mar 2019, 20:33
Temat postu:

Dziwne stukanie w zawieszeniu


Mam dość dziwny problem ze stukajacym zawieszeniem. Dziwny ponieważ objawy występują chwilowo a nie na stałe. Dzisiaj np. przejezdzalem z niewielką prędkością po drobnych wybojach na drodze i dźwięk zawieszenia z lewej strony przypominał coś w rodzaju nie przykreconego amortyzatora. Normalnie tak jakby miało za chwilę rozsypac się gniazdo do którego jest przykrecony. Zatrzymałem się i cofam aby jeszcze raz to sprawdzić i o dziwo jest ok. Taka sytuacja powtarza się dość często. Jednym razem przejade po wybojach jak po maśle a innym z grzechotką Wymieniłem już amorki z poduszkami sworzen wahacza i ogólnie na szarpakach nic nie słychać aby był gdziekolwiek jakiś luz. Mechanik oczywiście rozkłada ręce a mój problem nadal powraca. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 04 Mar 2019, 13:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Dziwne stukanie w zawieszeniu


Czasami może być stworzeń na wahaczu i tego na szarpaka ciężko wykryć co trzeba podnieść auto albo stabilizator.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
ziulek61

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2018
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4GP 1.6hdi / Citroen C1 1.0b
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Kwi 2019, 20:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Dziwne stukanie w zawieszeniu


Mam bardzo podobni grzechot dobiega gdzieś z okolicy przedniego koła po stronie kierowcy...
Dziwne "grzechotanie" jest słyszalne nawet na idealnie prostej drodze, nie jest to żaden głos dochodzący z silnika.
Na szarpakach wszystko ok, zawieszenie bez zarzutów amortyzatory delikatnie klepią (ale to podobno taka ich wada). Obstawiam że może jakiś element nadwozia jest luźny... Tylko który?
Chłodnica usztywniona, zakola wszędzie dokręcone... Co tam może się jeszcze telepać od wiatru cze że zużycia.
Jakieś pomysły?
Powrót do góry
C4GP

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: C4GP 1.8Pb 125KM manual 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sie 2019, 20:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Dziwne stukanie w zawieszeniu


Jestem dokładnie po tego typu odgłosach. Wymieniłem: drążek kierowniczy, końcówkę drążka, gumy na stabilizatorze, łączniki stabilizatora, sworznie, górne mocowanie amortyzatorów. Amortyzatory sprawdzone-suche, żadnych luzów itp. Sprężyny całe-jeszcze na całości świeża czarna farba (więc nasi przede mną już tam byli). Za jednym zamachem zrobiona zbieżność i spokój na długi czas. Chyba że ktoś lubi robić zawieszenie na raty i co 5 minut na zbieżność jeździć. Wydać raz i mieć spokój. Efekt-nastała kompletna cisza...
Powrót do góry
ziulek61

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2018
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4GP 1.6hdi / Citroen C1 1.0b
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 00:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Dziwne stukanie w zawieszeniu


U mnie temat naprawiony... Klepało przednie nadkole o budę... Wystarczyły dwie spinki i wszystko ok (bo brakowało)...nie żadne drążki, amorki, poduszki...czy zbieżność ...
Na palę to można wymienić wszystko kolego...my tu naprawiamy... a nie zmieniamy zawieszenia co 5 minut...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 00:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ziulek61

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2018
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4GP 1.6hdi / Citroen C1 1.0b
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 00:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Dziwne stukanie w zawieszeniu


ziulek61 napisał:
U mnie temat naprawiony... Klepało przednie nadkole o budę... Wystarczyły dwie spinki i wszystko ok (bo brakowało)...nie żadne drążki, amorki, poduszki...czy zbieżność ...
Na pałę to można wymienić wszystko kolego...my tu naprawiamy... a nie zmieniamy zawieszenia co 5 minut...
Powrót do góry
C4GP

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: C4GP 1.8Pb 125KM manual 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 05:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Dziwne stukanie w zawieszeniu


ziulek61 napisał:

Na pałę to można wymienić wszystko kolego...my tu naprawiamy... a nie zmieniamy zawieszenia co 5 minut...

Gdzie napisałem wymianę na pałę? Wszystkie możliwe odgłosy dobiegały z zawieszenia przedniego. Więc ono zostało zrobione. Jeśli nie był bym pewien stuków z zawieszenia, to macał bym się z plastikami, nadkolami etc. Trochę już naprawiam samochody, to chyba wiem co chciałem wymienić.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 18 Sie 2019, 21:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Dziwne stukanie w zawieszeniu


C4GP napisał:
ziulek61 napisał:

Na pałę to można wymienić wszystko kolego...my tu naprawiamy... a nie zmieniamy zawieszenia co 5 minut...

Gdzie napisałem wymianę na pałę? Wszystkie możliwe odgłosy dobiegały z zawieszenia przedniego. Więc ono zostało zrobione. Jeśli nie był bym pewien stuków z zawieszenia, to macał bym się z plastikami, nadkolami etc. Trochę już naprawiam samochody, to chyba wiem co chciałem wymienić.


Aż dziw bierze że wcześniej nic nie słyszałeś i nagle całe zawieszenie poleciało. Faktem jest, że przy jednej robocie grzechem byłoby nie wymienić np łączników lub gum drążka, koszt znikomy a święty spokój. Laughing
Powrót do góry
lukaskow

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 picasso II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Paź 2019, 10:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Dziwne stukanie w zawieszeniu


Cześć,
od niedawna jestem posiadaczem C4 Picasso II 1.6 HDI 115KM z 2015 roku. Od początku z okolicy przedniego zawieszenia (strona kierowcy) na wybojach słysze głośne stuki. Przeczytałem chyba całe forum, byłem u 3 mechaników, w ASO, sam spędziłem cały dzień pod samochodem szukając przyczyny. W skrócie zawieszenie sztywne, żadnych luzów, stuków, maglownica nie stuka, poduszki silnika, skrzyni jak nowe.
Jedyne co znalazłem to stuki w belce strefy zgiontu po stornie kierowcy. Czy może ktoś poratować mnie schematem przymocowania tych belek do sanek?
Szukałem części zamiennych ale żadna belka nie jest zakończona tak jak w mojej cytrynie. Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC8

30 000

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC5

27 500

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System