Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne - przekaźnik i parę innych kwestii



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtek_M

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 GP 2.0 16v 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 04:11
Temat postu:

Zawieszenie pneumatyczne - przekaźnik i parę innych kwestii


Witam, jest to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się jednocześnie ze wszystkimi przywitać Wink
Od paru dni walczę z zawieszeniem w swojej cytrynie, temat jakich wiele na forum - awaria kompresora.
Parę miesięcy wcześniej miałem awarie miecha pneumatycznego i kompresor był bardziej obciążony niż zwykle, więc automatycznie założyłem, że problem tkwi właśnie w nim i dokonałem jego demontażu. Pierwszym punktem do sprawdzenia był silnik i znajdujące się w nim szczotki, co do których miałem podejrzenie, że zwyczajnie się skończyły, jednak po ich organoleptycznym sprawdzeniu stwierdziłem, że są dopiero w połowie zużycia. Nadmienię tutaj również, iż mój samochód wyposażony jest w "fabryczną" instalację LPG, przez co kompresor został przesunięty w kierunku środka podłogi i pozbawiony osłony, co znacznie wpłynęło na jego stan - w dużym skrócie wyglądał tak jakby został wrzucony do basenu. Postanowiłem rozłożyć go na części pierwsze i oczyścić ze wszelkiego rodzaju brudu.

Tutaj pojawia się pierwsze pytanie - czy wie ktoś gdzie można dostać w rozsądnej cenie uszczelkę tłoczka?




Postanowiłem również zdemontować pokrywę elektroniki kompresora w celu poszukiwania mistycznego przekaźnika kompresora:




Organoleptycznie stwierdziłem jego brak w tym miejscu, mimo że wiele osób na polskich i zagranicznych forach twierdzi, że znajduje się on właśnie przy kompresorze.



Kontynuując, kompresor został złożony, sprawdzony "na krótko" z pozytywnym wynikiem, więc podjąłem decyzje o jego ponownym montażu w samochodzie i ku mojemu zaskoczeniu po podłączeniu akumulatora usłyszałem jedynie "kliknięcie" zaworów, jednak silnik kompresora wciąż nie ruszył Crying or Very sad

Kolejnym elementem do sprawdzania był komputer zawieszenia, który zamontowany jest w schowku znajdującym się w podłodze w drugim rzędzie siedzeń. Założyłem, że to właśnie w nim znajduje się poszukiwany przekaźnik.
O ile rozłożyć obudowę komputera było łatwo, to wylutowanie gniazd z płytki PCB zajęło mi trochę czasu.

Myślę, że warto tutaj zaznaczyć dla przyszłych pokoleń, że w komputerze również nie ma czegoś takiego jak przekaźnik kompresora! Są za to tranzystory MOSFET (F2804S-7P) do sterowania zaworami i silnikiem.









Zwracam się teraz z pytaniem - czy ma ktoś pomysł, które z elementów mogły ulec uszkodzeniu?
Postaram się sprawdzić same tranzystory i dam znać jak efekty.

Załączam również parę zdjęć, które mogą być pomocne dla osób które postanowią samodzielnie rozłożyć kompresor.







Powrót do góry
Marcin121212

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WŁOCŁAWEK
Posiadane auto: Citroen c4 grant picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lis 2017, 11:28
Temat postu:

Ok


Witam , ma pytanie czy robiłeś coś z tłuczkiem kompresora czyli jakaś regeneracja ?
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Sob 11 Lis 2017, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne - przekaźnik i parę innych kwestii


witam, trafiłem na taki zestaw;
może komuś się przyda do naprawy kompresora

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-kompresora-zawieszenia-citroen-i6882375121.html
Powrót do góry
dioda_kamil

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Laseczno Małe/Iława
Posiadane auto: Ciroen C4 Grand Picasso Exclusive MCP 2.0 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Gru 2017, 20:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne - przekaźnik i parę innych kwestii


i co udąło się naprawić? u mnie było podobnie ale czy próbowałeś może w lexi wyłaczyc całkowicie kompresor zawieszenia?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
elderon

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2017
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Rover 416 si 1.6 1996r, Mercedes w123 2.4 d 1983r, Citroen C4 Picasso Exclusive 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 17 Mar 2018, 15:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne - przekaźnik i parę innych kwestii


Opisałem wszystko przed chwilą w tym temacie: http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=267591
Miałem taki sam problem jak Twój - może i Tobie pomoże.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 17 Mar 2018, 15:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
citroenjumpy

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: citroenc4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Paź 2019, 16:50
Temat postu:

Kompresor zawieszenia citroen C4 grand picasso


Witam, W mojej c4 padł mi kompresor pare lat temu .Mechanik 5 razy go naprawiał ,5 razy byłem bez auta .Takie remonty jak ktoś tego nie robi na codzień są tylko na chwilę .Wysłałem kompresor do Przezmierowa i od 3 lat mam spokój .Mają stronę regeneracjakompresorow .pl .Moja C4 2009 rok 1.6 hdi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

37 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System