Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stolarz428

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 20 Kwi 2016, 12:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


przejade sie i stara sie pompowac lecz nie podnosi sie blad znika wiec to raczej nie sterownik hmmm
Powrót do góry
dioda_kamil

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Laseczno Małe/Iława
Posiadane auto: Ciroen C4 Grand Picasso Exclusive MCP 2.0 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2016, 18:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


albo musisz przyuczyć miech , gdzieś czytałem na ten temat ale do tego musisz mieć lexie
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Lehoo76

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 GP, 2.0 Hdi, 2010, aut
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Maj 2016, 15:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


stolarz428 napisał:
zaraz mnie z butow wyje......e wymienilem miecha juz nic nie syczy ale gdy na lewarku podniose to dopompowuje natomiast gdy opuszczam to opada, jakby kompresor nie mial sily pompowac albo by przez niego powietrze uciekalo, jakie cisnienie powietrza powinno byc przy jego pracy, dmucha ale wydaje mi sie ze slabo taki powiew delikatny a wydaje mi sie ze powinien miec jebniecie nawet chyba palcem moglbym go zatkac


Witam, z tego co piszesz to zbyt długo jeździłeś na rozwalonej poduszce i twój kompresor po prostu wyzionął ducha. Kompresory mają ograniczoną ilość godzin pracy i potem mogą padać np. uszczelnienia. Gdybyś od razu, słysząc syczenie, wymienił poduszkę nie byłoby problemu. Teraz wygląda na to że będzie potrzebna regeneracja kompresora.
Pozdrawiam.
_________________
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
sebola

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuj-pom
Posiadane auto: Citroen C5 II kombi 2.0 HDi 16V 138 km 2006r. C4 GP 2.0 HDI 138KM MPC EXLUSIVE
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 14:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Witam. U mnie pojawia się błąd zawieszenia po odpaleni auta, ale auto nie opada na dół nawet teraz 2 dni stał i nie opadł. Dopóki nie wyskoczy błąd zawieszenia przy ciski w bagażniku reagują prawidłowo.
Powrót do góry
gofergoferek

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 24 Lip 2016, 00:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


A u mnie czasami wyskakuje błąd zawieszenia. Związane jest to tak jakby z zacinającym się przekaźnikiem sprężarki. Wiecie jak to najlepiej naprawić? Samemu rozbebeszać kompresor i wymieniać przekaźnik ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 24 Lip 2016, 00:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krispicasso

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lis 2016, 23:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


rocznik 2012, przebieg 55 tyś. km - samochód kupiłem 2 miesiące temu i pierwsza niespodzianka - NIEPRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE ZAWIESZENIA
Kompresor nie podnosi samochodu po przekręceniu stacyjki - w momencie kiedy rozładowałem bagażnik dość sporo załadowany, samochód sam obniżył się do "standardowego" poziomu. Pomyślałem, że będzie ok - przekręcam stacyjkę i słyszę jak kompresor pompuje, ale dźwięk jaki wydaje wskazuje jednoznacznie, że coś jest z nim nie tak.
Dodam, że problem zaczął się po kilkugodzinnej podróży w deszczu.
Zaczynam od demontażu kompresora i dam znać co z tego wyszło. Patrząc na doświadczenia poprzedników i koszty z tym związane, raczej wybiorę regenerację.
Powrót do góry
dioda_kamil

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Laseczno Małe/Iława
Posiadane auto: Ciroen C4 Grand Picasso Exclusive MCP 2.0 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Gru 2016, 18:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


I co udalo sie naprawic bo teraz mnie dotknol ten problem
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
maciez

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża/Podlaskie
Posiadane auto: C4 PICASSO GRAND
Piwa: 0/8
Wysłany: Pią 02 Gru 2016, 11:58
Temat postu:

Problem z zawieszeniem pnmeumatycznym


Witam wszystkich
Podobnie ja Was i mnie w końcu dotknął ten problem, nieregularnie powietrze z poduszek zaczęło schodzić , zaistniała potrzeba ręcznego ponoszenia włącznikiem w bagażniku, sam się nie podnosił po włączeniu zapłonu. Wizyta w serwisie citroena nic nie wniosła, dowiedziałem się , że podstawa to wymiana akumulatora bo mój miał już tylko 45 % pojemności, chociaż mimo zerowych temperatur nie miałem problemów z odpaleniem auta. No nic , zainwestowałem w nowe aku, oczywiście test pianki na miechach nic w ASO nie wykazał , żadnych nieszczelności, które to wykazał serwis prywatny , mówił , że w serwisie citroena to tylko "głąby" pracują , należało wykonac ten test dynamicznie czyli przy różnych położeniach poduszek, dopiero w pewnej pozycji wyraźnie zauważyliśmy ucieczkę powietrza z miechów. Dziura znaleziona, dziś dotarły nowe miechy (rada , żeby wymiana była obustronna , bo regułą jest , że za chwilę pada druga poduszka, zmęczenie materiału jest jednakowe w obu przypadkach).
Przed założeniem mam pytanie, czy jest jakiś środek do gumy , który wydłuża jej żywotność, rodzaj sprayu. Czy jest sens coś takiego stosować , może wtedy guma nie będzie tak pękać , dziura u mnie wyraźnie jest właśnie na takim pęknięciu, wiadomo, nic nie jest wieczne ale może jest szansa przedłużyć ich żywotność. Myślę , że problem jest ogólny w tych samochodach, więc taka dyskusja ma sens, co o tym myślicie?
_________________
BIGFOOT
Powrót do góry
gadu-gadu
dioda_kamil

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Laseczno Małe/Iława
Posiadane auto: Ciroen C4 Grand Picasso Exclusive MCP 2.0 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Gru 2016, 21:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Gdzies wyczytalem ze powinno sie co jakis czas podniesc na maxa zawieszenie i wejsc pod auto i wyczyscic miechy. A srodki jakie sa potrzebne to najlepiej vinylem do opon poniewaz jest on obojatny dla gumy. Nie powinien powodowac pekniec. Moge sie mylic jezeli tak to prosze mnie poprawic.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
maciez

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża/Podlaskie
Posiadane auto: C4 PICASSO GRAND
Piwa: 0/8
Wysłany: Nie 04 Gru 2016, 01:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Założyłem zamienniki poduszek firmy Tech-France i chyba mam spokój, pytanie na jak długo. Z tego co widzę w innych tematach zamienniki tej firmy pojawiły się już dość dawno - pytanie o trwałość. Sprzedający zapewniał mnie o 2letniej gwarancji i że nie miał żadnych zwrotów, ciekawy jestem jak komuś się one sprawują , kto przekroczył już czas 2 lat. Gra warta świeczki - koszt 450 zł zamiast 850 zł w ASO + 250 wymiana - czyli 900 zł zamiast 1950 w ASO za parę.
_________________
BIGFOOT
Powrót do góry
gadu-gadu
mario_p

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 05 Gru 2016, 10:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Ja zakładałem u mnie w lutym tego roku, na razie zrobiłem na niej ok 10kkm i wszystko jest ok, wymieniłem tylko jedną więc jak widać nie zawsze padają obie w krótkim czasie.
Te zamienniki są ok, nie powinno być z nimi problemu[/list]
Powrót do góry
szczawik76

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOSNOWIEC
Posiadane auto: C4 GRAND PICASSO 2.0 HDI Exclusiv
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Mar 2017, 18:57
Temat postu:

Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Witam.
Mój problem z zawieszeniem jest chyba standardowy,czyli zaniedbanie związane z dziurawą poduszką doprowadziło do padnięcia kompresora.
Jestem po przeczyszczeniu całego kompresora czyli:osuszeniu go z wody w całym silniczku,osuszaczu(kulki+takie 2 okrągłe podkładki)przelutowanie szczotek,po złożeniu i zamontowaniu pod samochodem działa elegancko tylko jakby nie pompował powietrza Sad
Czy ma ktoś jeszcze jakieś propozycje jaka może być przyczyna że niepodnosi samochodu.
Za podpowiedzi z góry dziękuje
_________________
C4 GRAND PICASSO 2.0 HDI Exclusiv
Powrót do góry
Chumar

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 HDI Exclusive Manual
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Cze 2017, 11:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Witam. Ja mam ze swoim c4 grand picasso taki przypadek. Otóż wymieniona jest lewa poduszka i lewy przewód od kompresora do poduszki. Prawa jest nie wymieniana ale nie ma takiej potrzeby bo jest szczelna. Problem polega na tym, że jak postawię samochód o godzinie 16:00 i na drugi dzień o godz. 7:00 podchodzę do niego to jest opadnięty. Jak stoi krótszy czas np od 21:00 do 7:00 to jest ok. Ostatnio przyciskiem w bagażniku wyłączyłem prace zawieszenia i samochód ponad dwa dni stał bez ruchu i nie opadł. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Miał ktoś taki przypadek?
Powrót do góry
Jackww

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen C4 GP, 2,0 HDI, 2011, Exclusive
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 09:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Co to znaczy "że kompresor zawieszenia włącza się częściej niż powinien"? Jak długo i często powinien kompresor pompować gdy wsiądzie sam kierowca, jak gdy będzie 4 osoby i jak gdy jest 7? Ostatnio miałem sytuację gdy po jeździe w 7 osób auto stało 2 godzinki na parkingu, potem gdy ruszaliśmy w tym samym składzie znowu pompował chwilkę - czy powinien trzymać ciśnienie przez ten czas, czy po zaparkowaniu pojazdu obniża ciśnienie?
Powrót do góry
larm

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: C4 GP 1,6HDi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Gru 2017, 20:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Takie (może nie) głupie pytanie: ile trzeba tych szczotek?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

15 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

46 900

2016r.

102 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System