Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
j23t

Debiutant



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1,6 THP 152 KM Exclusive 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Kwi 2018, 21:44
Temat postu:

Ilość szczotek


2 sztuki jedna plusowa no i minusowa.... Smile
Ja kupiłem tutaj wymiar 8x8 mm z bocznym wyprowadzeniem - takie są w kompresorze.
4,00 sztuka grafitowo-miedziane
Uwaga szczotki muszą być 12V
https://inelsc.pl/pl/p/Szczotki-grafitowo-miedziane-8x8x18mm%2C-silniki-nagrzewnic/6298
mają duży wybór
PPHU "INEL" sc
ul.Polskiej Organizacji Wojskowej 8
97-300 Piotrków Tryb.
tel. 044 647-68-64
Powrót do góry
gadu-gadu
siwal81

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6 16V 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 21:31
Temat postu:

Moje rozwiązanie problemu, może komuś pomoże


Witam. Ja ze swym Citroenem Grand Picasso walczyłem cały dzień. Wykręcałem kompresor zawieszenia, sprawdzałem go na stole, wkręcałem go ponownie. Na stole działał, w samochodzie nie. Zacząłem szukać przerwy w instalacji bo nie dochodziło napięcie do sterownika (modułu). No i znalazłem dwa problemy. Pierwszy to przepalony bezpiecznik 50A MAXI, który znajduje się pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika, pierwszy od prawej. Nigdzie w literaturze nie ma o tym zabezpieczeniu, a takowe jest. u mnie nadpalona była nóżka oraz zaśniedziałe styki. Do wykrycia tylko żarówką(pod obciążeniem), bo miernik pokazuje normalne napięcie. Drugi problem,też błahy, to rozgięte wsuwki w kostkach. Wystarczyło je przygiąć szczypcami i po sprawie. Very Happy Powodzenia
Powrót do góry
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lis 2018, 17:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


koledzy, mam pytanie. zauważyłem taką rzecz.
samochód stoi po nocy w garażu, rano otwieram drzwi np. tylne na chwilę (nie wsiadam do samochodu tylko otwieram) i zamykam je np. żeby położyć koszulę czy portfel , i wtedy słyszę jak na chwilę włącza się sprężarka i dopompowuje trochę powietrza,
to samo np. po pracy.

czy to normalne?
Powrót do góry
aegiss

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI @190KM Exlusive 2013r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 05 Sty 2019, 20:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


Wracając z urlopu świątecznego(z NL) w połowie drogi (koło Drezna)przestał działać kompresor zawieszenia - oczywiście pojawił się komunikat nieprawidłowe działanie zawieszenia.Cała droga do Holandii jak i powrotna w deszczu.
Miesiąc wcześniej zmieniałem miechy,wszystko było ok. Po przyjeździe do domu(na szczęście trzymał powietrze) zabrałem się za sprawdzenie czujników wychylenia i poziomowania wszystko było ok.Po ściągnięciu osłony kompresora (osłona do suszenia),podłączyłem kompresor na krótko -żadnej reakcji. Rano pogodzony z prawdopodobna wymianą kompresora ,założyłem osłonę i pojechałem podłączyć się pod komputer.Jakie było moje zdziwienie gdy wysiadając z auta zamknąłem drzwi a kompresor wypoziomował auto.Mimo tego podpięto kompa - zwarcie na sprężarce.Po wysuszeniu zwarcie ustało.
Po tym "incydencie" kupiłem żel krzemionkowy i wsadziłem do osłony kompresora . Trzeba też pomyśleć o zabezpieczeniu wlotów powietrza w osłonie kompresora - jakieś pomysły ? ktoś coś działał w tym kierunku ?
Powrót do góry
mikro13

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso, 1.6 HDI, 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Paź 2019, 23:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia C4 Picasso


WItam,
Jestem świeżym użytkownikiem bo dopiero co nabyłem Cytrynę C4 Grand.

Z uwagi na to iż często pojawia się wątek zawieszenia pneumatycznego a co za tym idzie kompresora. Przesyłam kilka z zdjęć z jego demontażu i podzieleniu na części pierwsze. Sam szukałem takiej fotorelacji-niestety nadaremnie. Może się przydać.

Demontaż wykonałem po tym jak zawieszenie odmówiło posłuszeństwa. Finalnie okazało się , że powodem usterki była przerdzewiała sprężynka szczotki silnika elektrycznego-koszt wymiany 5 PLN.





















Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 12 Paź 2019, 23:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

29 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC3 Picasso

16 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

10 900

2006r.

153 300 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System