Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Auto samo gazuje, czasem samo gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cybi

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Chevrolet Aveo 1.2, 2009 rok, hatchback
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Paź 2011, 11:48
Temat postu:

Auto samo gazuje, czasem samo gaśnie


Z takimi problemami mam do czynienia tylko wtedy, gdy robi się już chłodniej. Wiosną i latem cisza, zimną jesienią i zimą takie objawy się pojawiają, jak w temacie. Odpalam silnik, raz i dziesięć potrafi być wszystko w porządku, za jedenastym razem ni stąd, ni zowąd silnik na biegu jałowym sam sobie podnosi obroty, sam gazuje, do 2000-3000 obrotów. Jak ruszam, to niby przestaje, ale gdzieś tam czuję że sam podnosi sobie moc. Czasem po odpaleniu silnika wskazówka obrotościomierza sobie pokazuje 1000 obrotów. Gdy jest zimno to potrafi też sobie zgasnąć podczas jazdy, głównie przy redukcji i niskich obrotach. Silnik gaśnie, zapalają się wszystkie kontrolki, kierownica się blokuje (co w czasie ruchu pojazdu nie jest zbyt bezpieczne), po wszystkim odpala bez problemu. Chimeryczny samochód bardzo Wink Ktoś miał takie coś i wie, gdzie leży problem?
Powrót do góry
potlok

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 Hdi FAP Exclusive
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 24 Paź 2011, 15:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Auto samo gazuje, czasem samo gaśnie


Witam. Mając Xsarę z tym samym silnikiem miałem też ten problem , była to wina silniczka krokowego, wykręciłem go porzeczysciłem i było dobrze na około 2 miesiace, pozneij znów to samo i wtedy juz lepiej wymienic na nowy koszt nieduzy i samemu bez problemu mozna wymienic, 2 śrubki do odkrecenia tylko trzeba odłaczyć aku, przy montazu.
Powrót do góry
cybi

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Chevrolet Aveo 1.2, 2009 rok, hatchback
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lis 2011, 12:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Auto samo gazuje, czasem samo gaśnie


potlok, dzięki za poradę. Silnik krokowy już kupiłem. Powiedz mi tylko, jeśli możesz, czy silnik krokowy odpowiada tylko za obroty na biegu jałowym, bo na biegu jak mam auto, gdy redukuję, czy jade powiedzmy na trójce, to nawet gdy zdejmuję nogę z gazu, to auto też czasem samo podnosi obroty i przyspiesza. Np. na jedynce czasem toczy się normalnie a czasem nim rzuca, jakby sam przyspieszał i sam hamował. Czy po wymianie silnika krokowego to też ustanie, czy to już wina czegoś innego?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System