Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
makleri

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: Citroen C4 Gdrand Picasso 2007 2,0 ON
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 17:38
Temat postu:

C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


Witam wszystkich forumowiczów,
Jestem nowym członkiem forum ale dość starym posiadaczem c4 grand picasso- (rok z hakiem). Postanowiłem napisać na forum bo problem mam całkiem nie mały a od roku nikt nie umie się z nim uporać, liczę na to, że ktoś z forumowiczów miał podobne kłopoty ze swoim autkiem i poradził sobie z nimi.
Co się dzieje:
Silnik drży, buja lekko kabiną TYLKO NA WOLNYCH OBROTACH, nie ma znaczenia czy jest zimny czy ciepły,nie są to poduszki - bo sprawdzone było całe zawieszenie, miałem odchyłki w pracy wtryskiwaczy, wtryskiwacze wymienione - drgania nie zniknęły, wgrane nowe oprogramowanie do kompa - drgania są dalej:(.
Pierwszy raz byłem w serwisie pod koniec zimy, po wymianie wtryskiwaczy i wgraniu nowego programu objawy troszkę się zminimalizowały- pomyślałem- trudno będę tak jeździł - przyszła wiosna i wraz z nią problem drgań się skończył, całe lato - idealnie, jesień -OK, nagle temperatura powietrza spadła do ok. 5-10 stopni i co następuje- drgania wróciły jak przeklęty bumerang. Nie wiem czy ta temperatura ma jakiś wpływ na usterkę czy to zwykły zbieg okoliczności,
Jeśli jest ktoś kto może wnieść w ten wątek jakieś cenne uwagi lub swoje sugestie- to bardzo proszę-piszcie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


a w jaki sposób sprawdzono poduszki... wystarczy że jedna bedzie zbyt twarda i będzie telepało- znajomy w XP miał podobny przypadek , telepało całą buda na wolnych - wymiana poduszek na nowe ( nie pamiętam firmy ) telepie mniej, stwierdzili że poduszki zbyt twarde, kupił poduszki innej firmy i jak ręką odjął wiec twierdzenie że poduszki są ok nie do końca może byc prawdziwe
Powrót do góry
gadu-gadu
makleri

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: Citroen C4 Gdrand Picasso 2007 2,0 ON
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 18:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


Witam,
Dzięki za odpowiedź.
Źle się chyba wyraziłem w poście-pisząc, że zawieszenie było sprawdzone miałem na myśli, ze oprócz jakiś tulejek i końcówek drążków wymieniono wszystkie poduszki dlatego je wykluczam. Natomiast idąc dalej tym tropem serwisantów to zbyt duzo części czeka mnie do wymiany - nie o to przecież chodzi. Naprawdę zastanawiam się czy ciepło i zimno na zewnątrz nie ma znaczenia.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 18:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


makleri napisał:
Witam,
Dzięki za odpowiedź.
Źle się chyba wyraziłem w poście-pisząc, że zawieszenie było sprawdzone miałem na myśli, ze oprócz jakiś tulejek i końcówek drążków wymieniono wszystkie poduszki dlatego je wykluczam. Natomiast idąc dalej tym tropem serwisantów to zbyt duzo części czeka mnie do wymiany - nie o to przecież chodzi. Naprawdę zastanawiam się czy ciepło i zimno na zewnątrz nie ma znaczenia.


olejowa poduszka...
Powrót do góry
gadu-gadu
makleri

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: Citroen C4 Gdrand Picasso 2007 2,0 ON
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 21:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


Witam ponownie, nie wiem jakie poduszki mi wymienili ale może olejowej nie.Mogę prosic o coś więcej w tej kwestii, za co odpowiada ta poduszka i gdzie ona jest, bardzo bym chciał żeby to była prawda, tylko czemu całe lato było wszystko OK?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 21:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


olejowa - od strony skrzyni biegów
Powrót do góry
gadu-gadu
czarny 79

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy/ lubelskie
Posiadane auto: volvo v 40 citroen c4 1.6 hdi 2004rok
Piwa: 19/23
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 18:55
Temat postu:

poduszki


ja bym uderzył jeszcze raz w temat poduszek znajomy miał taki sam przypadek wymienił poduszki i kicha jak trzęsło samochodem tak i trzęsie znajomy spec od samochodów kazał jeszcze raz wymienić poduszki różnica w cenie 40% a samochód jak ręką odją tak więc nie zaszkodzi spróbować a może też masz kiepskiej jakości i przenoszą drgania { drgania były większe w zimie a w lecie mniejsze } dziwne co Shocked
_________________
RADOŚĆ Z JAZDY ZACZYNA SIĘ TAM GDZIE KOŃCZY SIĘ EKONOMIA Smile
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
makleri

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: Citroen C4 Gdrand Picasso 2007 2,0 ON
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 22:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


No nieźle, czyli jednak poduszki, a ja właśnie byłem w warsztacie i okazuje się że ta olejowa była również wymieniana więc co jest grane?
Powiedzcie ile powinny kosztować te poduszki żeby były dobre???
Jedyne wytłumaczenie tego lato zima - jest takie - (tak zasugerował serwis) że zimą jest zimno i gumy zachowują się inaczej - są twardsze i dlatego może telepać ale wymienili mi wszystkie poduszki na nowe więc jakie mam kupić żeby było OK, ?
Postawie 10 piw jeśli diagnoza będzie dobra:)
Powrót do góry
czarny 79

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy/ lubelskie
Posiadane auto: volvo v 40 citroen c4 1.6 hdi 2004rok
Piwa: 19/23
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 08:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


makleri napisał:
No nieźle, czyli jednak poduszki, a ja właśnie byłem w warsztacie i okazuje się że ta olejowa była również wymieniana więc co jest grane?
Powiedzcie ile powinny kosztować te poduszki żeby były dobre???
Jedyne wytłumaczenie tego lato zima - jest takie - (tak zasugerował serwis) że zimą jest zimno i gumy zachowują się inaczej - są twardsze i dlatego może telepać ale wymienili mi wszystkie poduszki na nowe więc jakie mam kupić żeby było OK, ?
Postawie 10 piw jeśli diagnoza będzie dobra:)
ja z takimi rzeczami do wymiany bym nie jeżdził do serwisu dziwne rzeczy w nich się dzieją wymieniają olej a filtry zostawiają stare kasują cie jak za nowe więc i z poduszkami może być tak samo wsadzą dziadostwo a policzą za najlepsze kup sam i pojedz do znajomego mechannika Cool
_________________
RADOŚĆ Z JAZDY ZACZYNA SIĘ TAM GDZIE KOŃCZY SIĘ EKONOMIA Smile
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
makleri

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: Citroen C4 Gdrand Picasso 2007 2,0 ON
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


Witam ponownie,
No i d...pa, piwko chętnie postawię za dobre chęci ale niestety efektów brak:
Guma wymieniona - po wymianie nadal drgania:(
29- 10-2011 - godzina 6:40 - temp. na dworze 6 stopni - odpalam auto i jadę - na każdych światłach drgania w kabinie., wracam do domu ok. 13-tej -temp. na dworze 14 stopni - drgań nie ma.
30-10-2011, godzina 7:00 temp. na dworze 7 stopni - odpalam ruszam - drgania na każdym postoju, ok. godziny 14-tej - temp. na dworze 15 stopni - jadę i drgań chocby nie wiem co - brak- idealna praca motoru. Pół godziny temu ok 20-tej - temp na dworze 8 stopni - odpalam - jadę - drgania są. Co za zjawa cholerna siedzi w tym aucie- czuc wszystko w kabinie a na silniku można farby wymieszać tak się trzęsie. Nie mam juz pomysłu - i tak jak w temacie pisałem- chyba też nie ma mądrego na tę dolegliwość- ale jakby się jakiś znalazł- to zaprrrrrraaaaaaszam z radami.
Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
dolc1

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): goldthorpe
Posiadane auto: c4 grand picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 21:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


Hej mam podobny problem nieregularne drgania na wolnych obrotach byłem z tym w servisie i powiedziano mi że wszystko jest w normie. Jest to strasznie denerwujące i w połowie grudnia chcę ponownie pojechać do servisu. Jesli jeszcze raz mi powiedzą ze to w normie to poprosze o pokazanie mi takiego samego samochodu dla porównania. Bardzo chętnie podzieliłbym sie informacjami. Mam również kilka różnych innych żeczy które moim zdaniem nie pracują tak jak powinne. podaje swój e-mail gdyby miał ktos jakies pytania w celu porównania chętnie się podzielę dolc1@op.pl
Powrót do góry
Kupiec1922

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2014, 13:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


witam. z tego co widze problem z tym autkiem nie mam tylko ja. Tak jak wyzej kolega napisał. Czym zimniej jest na dworze tym bardziej trzesie buda na wolnych obrotach. jak jest cieplutko nie ma zadnego problemu:) wymienialem wtryskiwacze wgrywałem na nowo oprogramowanie i dalej to samo. Poduszki tez sa sprawdzone. Nie mam pojecia w czym jest problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System