Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
makleri

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: Citroen C4 Gdrand Picasso 2007 2,0 ON
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 17:38
Temat postu:

C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


Witam wszystkich forumowiczów,
Jestem nowym członkiem forum ale dość starym posiadaczem c4 grand picasso- (rok z hakiem). Postanowiłem napisać na forum bo problem mam całkiem nie mały a od roku nikt nie umie się z nim uporać, liczę na to, że ktoś z forumowiczów miał podobne kłopoty ze swoim autkiem i poradził sobie z nimi.
Co się dzieje:
Silnik drży, buja lekko kabiną TYLKO NA WOLNYCH OBROTACH, nie ma znaczenia czy jest zimny czy ciepły,nie są to poduszki - bo sprawdzone było całe zawieszenie, miałem odchyłki w pracy wtryskiwaczy, wtryskiwacze wymienione - drgania nie zniknęły, wgrane nowe oprogramowanie do kompa - drgania są dalej:(.
Pierwszy raz byłem w serwisie pod koniec zimy, po wymianie wtryskiwaczy i wgraniu nowego programu objawy troszkę się zminimalizowały- pomyślałem- trudno będę tak jeździł - przyszła wiosna i wraz z nią problem drgań się skończył, całe lato - idealnie, jesień -OK, nagle temperatura powietrza spadła do ok. 5-10 stopni i co następuje- drgania wróciły jak przeklęty bumerang. Nie wiem czy ta temperatura ma jakiś wpływ na usterkę czy to zwykły zbieg okoliczności,
Jeśli jest ktoś kto może wnieść w ten wątek jakieś cenne uwagi lub swoje sugestie- to bardzo proszę-piszcie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


a w jaki sposób sprawdzono poduszki... wystarczy że jedna bedzie zbyt twarda i będzie telepało- znajomy w XP miał podobny przypadek , telepało całą buda na wolnych - wymiana poduszek na nowe ( nie pamiętam firmy ) telepie mniej, stwierdzili że poduszki zbyt twarde, kupił poduszki innej firmy i jak ręką odjął wiec twierdzenie że poduszki są ok nie do końca może byc prawdziwe
Powrót do góry
gadu-gadu
makleri

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: Citroen C4 Gdrand Picasso 2007 2,0 ON
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 18:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


Witam,
Dzięki za odpowiedź.
Źle się chyba wyraziłem w poście-pisząc, że zawieszenie było sprawdzone miałem na myśli, ze oprócz jakiś tulejek i końcówek drążków wymieniono wszystkie poduszki dlatego je wykluczam. Natomiast idąc dalej tym tropem serwisantów to zbyt duzo części czeka mnie do wymiany - nie o to przecież chodzi. Naprawdę zastanawiam się czy ciepło i zimno na zewnątrz nie ma znaczenia.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 18:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


makleri napisał:
Witam,
Dzięki za odpowiedź.
Źle się chyba wyraziłem w poście-pisząc, że zawieszenie było sprawdzone miałem na myśli, ze oprócz jakiś tulejek i końcówek drążków wymieniono wszystkie poduszki dlatego je wykluczam. Natomiast idąc dalej tym tropem serwisantów to zbyt duzo części czeka mnie do wymiany - nie o to przecież chodzi. Naprawdę zastanawiam się czy ciepło i zimno na zewnątrz nie ma znaczenia.


olejowa poduszka...
Powrót do góry
gadu-gadu
makleri

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: Citroen C4 Gdrand Picasso 2007 2,0 ON
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 21:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


Witam ponownie, nie wiem jakie poduszki mi wymienili ale może olejowej nie.Mogę prosic o coś więcej w tej kwestii, za co odpowiada ta poduszka i gdzie ona jest, bardzo bym chciał żeby to była prawda, tylko czemu całe lato było wszystko OK?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 21:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


olejowa - od strony skrzyni biegów
Powrót do góry
gadu-gadu
czarny 79

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy/ lubelskie
Posiadane auto: volvo v 40 citroen c4 1.6 hdi 2004rok
Piwa: 19/23
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 18:55
Temat postu:

poduszki


ja bym uderzył jeszcze raz w temat poduszek znajomy miał taki sam przypadek wymienił poduszki i kicha jak trzęsło samochodem tak i trzęsie znajomy spec od samochodów kazał jeszcze raz wymienić poduszki różnica w cenie 40% a samochód jak ręką odją tak więc nie zaszkodzi spróbować a może też masz kiepskiej jakości i przenoszą drgania { drgania były większe w zimie a w lecie mniejsze } dziwne co Shocked
_________________
RADOŚĆ Z JAZDY ZACZYNA SIĘ TAM GDZIE KOŃCZY SIĘ EKONOMIA Smile
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
makleri

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: Citroen C4 Gdrand Picasso 2007 2,0 ON
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 22:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


No nieźle, czyli jednak poduszki, a ja właśnie byłem w warsztacie i okazuje się że ta olejowa była również wymieniana więc co jest grane?
Powiedzcie ile powinny kosztować te poduszki żeby były dobre???
Jedyne wytłumaczenie tego lato zima - jest takie - (tak zasugerował serwis) że zimą jest zimno i gumy zachowują się inaczej - są twardsze i dlatego może telepać ale wymienili mi wszystkie poduszki na nowe więc jakie mam kupić żeby było OK, ?
Postawie 10 piw jeśli diagnoza będzie dobra:)
Powrót do góry
czarny 79

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy/ lubelskie
Posiadane auto: volvo v 40 citroen c4 1.6 hdi 2004rok
Piwa: 19/23
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 08:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


makleri napisał:
No nieźle, czyli jednak poduszki, a ja właśnie byłem w warsztacie i okazuje się że ta olejowa była również wymieniana więc co jest grane?
Powiedzcie ile powinny kosztować te poduszki żeby były dobre???
Jedyne wytłumaczenie tego lato zima - jest takie - (tak zasugerował serwis) że zimą jest zimno i gumy zachowują się inaczej - są twardsze i dlatego może telepać ale wymienili mi wszystkie poduszki na nowe więc jakie mam kupić żeby było OK, ?
Postawie 10 piw jeśli diagnoza będzie dobra:)
ja z takimi rzeczami do wymiany bym nie jeżdził do serwisu dziwne rzeczy w nich się dzieją wymieniają olej a filtry zostawiają stare kasują cie jak za nowe więc i z poduszkami może być tak samo wsadzą dziadostwo a policzą za najlepsze kup sam i pojedz do znajomego mechannika Cool
_________________
RADOŚĆ Z JAZDY ZACZYNA SIĘ TAM GDZIE KOŃCZY SIĘ EKONOMIA Smile
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
makleri

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: Citroen C4 Gdrand Picasso 2007 2,0 ON
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


Witam ponownie,
No i d...pa, piwko chętnie postawię za dobre chęci ale niestety efektów brak:
Guma wymieniona - po wymianie nadal drgania:(
29- 10-2011 - godzina 6:40 - temp. na dworze 6 stopni - odpalam auto i jadę - na każdych światłach drgania w kabinie., wracam do domu ok. 13-tej -temp. na dworze 14 stopni - drgań nie ma.
30-10-2011, godzina 7:00 temp. na dworze 7 stopni - odpalam ruszam - drgania na każdym postoju, ok. godziny 14-tej - temp. na dworze 15 stopni - jadę i drgań chocby nie wiem co - brak- idealna praca motoru. Pół godziny temu ok 20-tej - temp na dworze 8 stopni - odpalam - jadę - drgania są. Co za zjawa cholerna siedzi w tym aucie- czuc wszystko w kabinie a na silniku można farby wymieszać tak się trzęsie. Nie mam juz pomysłu - i tak jak w temacie pisałem- chyba też nie ma mądrego na tę dolegliwość- ale jakby się jakiś znalazł- to zaprrrrrraaaaaaszam z radami.
Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
dolc1

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): goldthorpe
Posiadane auto: c4 grand picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 21:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


Hej mam podobny problem nieregularne drgania na wolnych obrotach byłem z tym w servisie i powiedziano mi że wszystko jest w normie. Jest to strasznie denerwujące i w połowie grudnia chcę ponownie pojechać do servisu. Jesli jeszcze raz mi powiedzą ze to w normie to poprosze o pokazanie mi takiego samego samochodu dla porównania. Bardzo chętnie podzieliłbym sie informacjami. Mam również kilka różnych innych żeczy które moim zdaniem nie pracują tak jak powinne. podaje swój e-mail gdyby miał ktos jakies pytania w celu porównania chętnie się podzielę dolc1@op.pl
Powrót do góry
Kupiec1922

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2014, 13:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 picasso Drżenie silnika 2.0 ON - nie ma na to mądrego:(


witam. z tego co widze problem z tym autkiem nie mam tylko ja. Tak jak wyzej kolega napisał. Czym zimniej jest na dworze tym bardziej trzesie buda na wolnych obrotach. jak jest cieplutko nie ma zadnego problemu:) wymienialem wtryskiwacze wgrywałem na nowo oprogramowanie i dalej to samo. Poduszki tez sa sprawdzone. Nie mam pojecia w czym jest problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System