Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, nierówna praca silnika i błędy...:-(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macek1975

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin
Posiadane auto: C5 X7 2009 2.0HDI AM6 oraz C4GP 1,6eHDI- był Mk.I Break 1.8Pb +LPG by STAG
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 11:40
Temat postu:

Wypadanie zapłonu, nierówna praca silnika i błędy...:-(


Witajcie
Od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem C5 1.8 16V z 2003r w nadwoziu kombi. Cytrynką przejechałem w ciągu tego czasu prawie 60kkm bez większych problemów - choć przytrafiało się czasem "małe co nieco" o czym pisałem już na forum i dzięki Wam a głównie Hermesowi problemy się skończyły....do zeszłego tygodnia.
Generalnie zaczęło się od zapłonu a konkretniej - jakby brak zapłonu na jednym cylindrze, głośniejsza praca silnika i "dudnienie" w tłumiku. Nauczony doświadczeniami zakupiłem komplet świec, nową listwę, komplet filtrów - łącznie z filtrem gazu bo 15kkm przejechał od ostatniego przeglądu instalacji. Zadowolony przystąpiłem do wymiany i.......Efektów brak.
Dodam od razu, że przebieg wskazywał na konieczność wymiany bo powyższe elementy (poza listwą z cewkami którą wymieniałem jakieś 55kkm temu) przelatał już ok.30.000km więc to przy gazie norma. Zdesperowany zakupiłem ELM327 by mieć jakikolwiek wgląd w sterowanie silnika i po połączeniu interfejsu pojawiły mi się błędy:
P0341 - obwód czujnika położenia wałka rozrządu
P1336 - nie wiem co to
P0300 - przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonu
P0105 - obwód czujnika MAP/BAR - wadliwe działanie
P0120 - obwód czujnika położenia/przełącznika A przepustnicy - wadliwe działanie
Oczywiście Check engine też się świeci. Próbowałem resetować błędy, odłączałem akumulator, oczyściłem czujnik ciśnienia na kolektorze, przeczyściłem przepustnicę oraz preparatem do oczyszczania styków potencjometr na silniku przepustnicy, umyłem czujnik, styki i gniazdo czujnika położenia wału na pokrywie zaworów i efekt jest tego taki, że silnik na benzynie pracuje trochę lepiej, rzadziej "zakaszle" a na gazie powtórka z rozrywki czyli stan przed awarią. Gazem się na razie nie przejmuję bo na 100% po 60kkm wymaga ponownej regulacji i mapowania wtrysków ale z tym się liczę. Nie wiem teraz co dalej robić bo dostępu do lexii brak - ASO w Kutnie omijam z daleka bo jak tylko zobaczą C5 to wszyscy się rozpierzchają na jej widok. Może ktoś miał podobne problemy lub posiada informacje nt rzetelnego mechanika w okolicy z lexią by zdiagnozować moją cytrynkę....
Proszę o porady i pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
komunikator tlen - status
tomeczek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2.0i 16V '03
Piwa: 7/1
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 22:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, nierówna praca silnika i błędy...:-(


A wiesz , ja się opierałem przed zakupem lexi, ale od tygodnia ją posiadam i teraz się dziwię czemu tak późno. Więc zamów (400zł) i za pare dni sprawdzisz co i jak , może to będzie szybciej niż jakiegoś mechanika dorwiesz.
Powrót do góry
macek1975

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin
Posiadane auto: C5 X7 2009 2.0HDI AM6 oraz C4GP 1,6eHDI- był Mk.I Break 1.8Pb +LPG by STAG
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 17:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, nierówna praca silnika i błędy...:-(


Dzięki za porady - póki co nie wnoszą więcej do dyskusji - lexię muszę nabyć ale zbędnych 500PLN na chwilę obecną nie mam.
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc w powyższym temacie???
Może info co oznacza błąd P1336?
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
komunikator tlen - status
GRZEGORZ SZKLARSKI

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno/Wielkopolska
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 SX -lpg-automat. 136 KM 2002
Piwa: 11/1
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 16:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, nierówna praca silnika i błędy...:-(


P0336 "Czujnik A połoenia wału korbowego - sygnał poza pawidłowym zakresem" napewno jedynka z przodu mam spis kodów ale nie ma P1336 tylko P0336
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

24 800

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Grand Picasso

19 990

2010r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System