Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zorby

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: C3 1,4HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 16:26
Temat postu:

nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci


Witam, dziś podczas jazdy nagle coś pipneło zapaliła się kontrolka hamulca ręcznego i układu antypoślizgowego taki żółty trójkąt, przestał działać prędkościomierz ( licznik) i przestało działać wspomaganie, zapalałem i gasiłem kilka razy i to samo, auto postało do popołudnia i teraz wsiadam odpalam i kontrolki się nie świeca, nie działa tylko wspomaganie i te dwie kontrolki, ktoś ma pomysł co to może być? Alternator??

z góry dzieki za wszelkie sugestie


P.S. byłem sie teraz przejechac to jechał za pierwszym razem normalnie ze wspomaganiem bez kontrolek, za druga jazda znowu kontrolki swieca i brak wspomagania
pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
gadu-gadu
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 09:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci


takie cyrki dzieją się przy słabym akumulatorze, albo siada ładowanie, albo akumulator
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
zorby

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: C3 1,4HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 16:31
Temat postu:

.


procik napisał:
takie cyrki dzieją się przy słabym akumulatorze, albo siada ładowanie, albo akumulator



Myślałem alternator ale normalnie aku ma 12,8 a jak chodzi samochód 14,6v a jak wywali błąd to dalej 14,6 wiec chyba ładuje
Powrót do góry
gadu-gadu
zorby

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: C3 1,4HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2013, 09:45
Temat postu:

Re: nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci


zorby napisał:
Witam, dziś podczas jazdy nagle coś pipneło zapaliła się kontrolka hamulca ręcznego i układu antypoślizgowego taki żółty trójkąt, przestał działać prędkościomierz ( licznik) i przestało działać wspomaganie, zapalałem i gasiłem kilka razy i to samo, auto postało do popołudnia i teraz wsiadam odpalam i kontrolki się nie świeca, nie działa tylko wspomaganie i te dwie kontrolki, ktoś ma pomysł co to może być? Alternator??

z góry dzieki za wszelkie sugestie


P.S. byłem sie teraz przejechac to jechał za pierwszym razem normalnie ze wspomaganiem bez kontrolek, za druga jazda znowu kontrolki swieca i brak wspomagania
pozdrawiam
Rafał


Zapomniałem odpisać co to było - otóż pompa ABS padła koszt przynajmniej u mnie w miescie 550zł z wymiana. pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
buczi82

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): telford
Posiadane auto: Trafic 2.0 CDTI 2010
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 20:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci


Podepne sie pod temat jesli mozna, nie bede zakladal nowego...
W sobote zakupilem C3 2003 rok, 133000 mil... Wszystko bylo oki do dzisiaj, kobieta dzisiaj odkurzala auto, sluchala troszke radia, pisze o tym bo przezczytala gdzies ze powodem mogl byc slaby akumulator, ale spr akumulator i jak kolega, 12v po odpaleniu 14v, a wspomaganie nie dziala...
Wariuje mi tez czujnik temperatury, odpalam i czasem jest ok, a czasem zaraz po odpaleniu pika ze zagotowany, a po chwili spada, czy to moze miec cos wspolnego ? O spalinach w kabinie juz nie wspomne Smile
Silnik 1.4 hdi 70
Dzieki wilkie za odp
Aha czy jest gdzies jakis schemat, rysunki owego silnika, chce wymienic rozrzad i nie wiem jaka pompa tam ma byc, w okraglej obudowie czu w okraglej podluznej Smile hehe
Aha w ktorym mscu jest bezpiecznik od ukladu wspomagania ?

EDIT:
Rozlaczylem aku, poczekalem 5 min, odpalilem, nie dziala, zgasilem, odpalilem i dziala, gdzies cos musialo sie stac, ale co ?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 20:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
standerman

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen, C2, vtr, 1.4HDi, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Maj 2016, 01:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci


"buczi82" Spaliny w kabinie to u mnie były uszczelki pod wtryskami do wymiany, wymieniłem nic nie śmierdzi ale było z tym trochę zabawy, wtryski nie chciały grzecznie wyjść a żeby się do nich dostać to trochę rozkręcania plastików. Świrujący wskaźnik temperatury może wtyczki od termostatu zaśniedziałe albo przewody przetarte. Co do wspomagania to u mnie czasem przestaje sobie działać, później znów działa, rzadko się tak dzieje to mi bardzo nie przeszkadza. Za to zamęcza kontrolka kontroli trakcji która zapala się kilka sekund po ruszeniu z trzykrotnym piknięciem i świeci już do końca jazdy, po ponownym odpaleniu gaśnie i znów po ruszeniu się zapala. Nie mogę dojść co to jest. Miał ktoś podobnie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System