Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zorby

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: C3 1,4HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 16:26
Temat postu:

nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci


Witam, dziś podczas jazdy nagle coś pipneło zapaliła się kontrolka hamulca ręcznego i układu antypoślizgowego taki żółty trójkąt, przestał działać prędkościomierz ( licznik) i przestało działać wspomaganie, zapalałem i gasiłem kilka razy i to samo, auto postało do popołudnia i teraz wsiadam odpalam i kontrolki się nie świeca, nie działa tylko wspomaganie i te dwie kontrolki, ktoś ma pomysł co to może być? Alternator??

z góry dzieki za wszelkie sugestie


P.S. byłem sie teraz przejechac to jechał za pierwszym razem normalnie ze wspomaganiem bez kontrolek, za druga jazda znowu kontrolki swieca i brak wspomagania
pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
gadu-gadu
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 09:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci


takie cyrki dzieją się przy słabym akumulatorze, albo siada ładowanie, albo akumulator
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
zorby

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: C3 1,4HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 16:31
Temat postu:

.


procik napisał:
takie cyrki dzieją się przy słabym akumulatorze, albo siada ładowanie, albo akumulator



Myślałem alternator ale normalnie aku ma 12,8 a jak chodzi samochód 14,6v a jak wywali błąd to dalej 14,6 wiec chyba ładuje
Powrót do góry
gadu-gadu
zorby

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: C3 1,4HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2013, 09:45
Temat postu:

Re: nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci


zorby napisał:
Witam, dziś podczas jazdy nagle coś pipneło zapaliła się kontrolka hamulca ręcznego i układu antypoślizgowego taki żółty trójkąt, przestał działać prędkościomierz ( licznik) i przestało działać wspomaganie, zapalałem i gasiłem kilka razy i to samo, auto postało do popołudnia i teraz wsiadam odpalam i kontrolki się nie świeca, nie działa tylko wspomaganie i te dwie kontrolki, ktoś ma pomysł co to może być? Alternator??

z góry dzieki za wszelkie sugestie


P.S. byłem sie teraz przejechac to jechał za pierwszym razem normalnie ze wspomaganiem bez kontrolek, za druga jazda znowu kontrolki swieca i brak wspomagania
pozdrawiam
Rafał


Zapomniałem odpisać co to było - otóż pompa ABS padła koszt przynajmniej u mnie w miescie 550zł z wymiana. pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
buczi82

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): telford
Posiadane auto: Trafic 2.0 CDTI 2010
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 20:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci


Podepne sie pod temat jesli mozna, nie bede zakladal nowego...
W sobote zakupilem C3 2003 rok, 133000 mil... Wszystko bylo oki do dzisiaj, kobieta dzisiaj odkurzala auto, sluchala troszke radia, pisze o tym bo przezczytala gdzies ze powodem mogl byc slaby akumulator, ale spr akumulator i jak kolega, 12v po odpaleniu 14v, a wspomaganie nie dziala...
Wariuje mi tez czujnik temperatury, odpalam i czasem jest ok, a czasem zaraz po odpaleniu pika ze zagotowany, a po chwili spada, czy to moze miec cos wspolnego ? O spalinach w kabinie juz nie wspomne Smile
Silnik 1.4 hdi 70
Dzieki wilkie za odp
Aha czy jest gdzies jakis schemat, rysunki owego silnika, chce wymienic rozrzad i nie wiem jaka pompa tam ma byc, w okraglej obudowie czu w okraglej podluznej Smile hehe
Aha w ktorym mscu jest bezpiecznik od ukladu wspomagania ?

EDIT:
Rozlaczylem aku, poczekalem 5 min, odpalilem, nie dziala, zgasilem, odpalilem i dziala, gdzies cos musialo sie stac, ale co ?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 20:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
standerman

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen, C2, vtr, 1.4HDi, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Maj 2016, 01:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) nie działa wspomaganie kontrolka hamulca i trakcji swieci


"buczi82" Spaliny w kabinie to u mnie były uszczelki pod wtryskami do wymiany, wymieniłem nic nie śmierdzi ale było z tym trochę zabawy, wtryski nie chciały grzecznie wyjść a żeby się do nich dostać to trochę rozkręcania plastików. Świrujący wskaźnik temperatury może wtyczki od termostatu zaśniedziałe albo przewody przetarte. Co do wspomagania to u mnie czasem przestaje sobie działać, później znów działa, rzadko się tak dzieje to mi bardzo nie przeszkadza. Za to zamęcza kontrolka kontroli trakcji która zapala się kilka sekund po ruszeniu z trzykrotnym piknięciem i świeci już do końca jazdy, po ponownym odpaleniu gaśnie i znów po ruszeniu się zapala. Nie mogę dojść co to jest. Miał ktoś podobnie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System