Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Szarpie, dusi sie ...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
C5 Brek 2.0

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 Brek 2.0 16V 136KM 2005r ale model 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 07:57
Temat postu:

Szarpie, dusi sie ...


Witam mój problem to taki, że: w czasie jazdy zaczyna dławić się ( tak jak by nie palił na 1 świecy), szarpie raz jest lepiej raz gorzej. Jak załapie jedzie normalnie kilka nawet kilkadziesiąt kilometrów, jak zacznie wariować to tak przez tez kilka, kilkanaście km. Wciskanie pedału gazu – różnie - raz pomaga, a innym razem nie. Czasem po wciśnięciu gazu na max samochód zaskoczy i jedzie ok, a czasami nie i świeci komunikat o katalizatorze. Po odpuszczeniu ew. postoju komunikat gaśnie. Ciągle świeci - antipollution fault w serwisie po podpięciu do kompa i sprawdzeniu błędów: podmiana cewki - nic, czyszczenie styków – nic, sprawdzenie wtrysków - nic ok. Wypadanie zaworów na 2 cylindrze. Po podmianie cewki - coś z pierwszym cylindrem, ale sprawdzone przez fachowca i nic, dalej to samo, świece ok. Proszę o poważne odpowiedzi i związane z tematem . Pozdrawiam wszystkich Cytryniarzy.
_________________
Tomik C5
Powrót do góry
Mirek77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 380
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugot 307 SW 2,0 HDI 110KM Z FAP 2004
Piwa: 14/6
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 09:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpie, dusi sie ...


Kolego przede wszystkim uzupełnij profil bo nie wiadomo jaki silnik,co do usterki przyczyn może być kilka więc pozostaje tylko podjechać na komputer do dobrego fachowca cudów nie ma zrób diagnostykę w trakcie jazdy musi coś wyskoczyć na kompie.
Powrót do góry
C5 Brek 2.0

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 Brek 2.0 16V 136KM 2005r ale model 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 07:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpie, dusi sie ...


Ok 2.0 16V 136KM to dla dopełnienia informacji, choć wszystkie zawarte były w treści. 2.0 silnik w treści iskrowy i świece, cewka, a różnica w silniku 100W, a 101W jeśli chodzi o uszkodzenie i ew. diagnostykę nie ma znaczenia. Co do odpowiedzi dziękuję Ci Mirek 77, ale właśnie takich fachowych porad chciałem uniknąć pisząc "Proszę o poważne odpowiedzi i związane z tematem" Jak zaznaczyłem autko było na kompach i u fachowców, a usterka dalej pozostała. Pozdrawiam i czekam na poważne porady ew. sugestie co do usterki poparte doświadczeniem.
_________________
Tomik C5
Powrót do góry
wujarap

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16V+LPG 2002
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 08:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpie, dusi sie ...


Witam,

Napisz kolego jak Ci poszło z tą usterką?
mam takie same autko i podobne lub nawet identyczne objawy
Powrót do góry
C5 Brek 2.0

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 Brek 2.0 16V 136KM 2005r ale model 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 11:47
Temat postu:

Jeszcze nie wiem....


Jeszcze nie wiem.... Zainstalowałem gaz jako alternatywne źródło zasilania i problem pojawiła się dwa razy. Raz jak jeszcze jechał na benzynie, a drugi raz jak już na resztkach gazu. Do tej pory myślałem, że to może być coś z "elektryką" - cewka, świece ale na gazie jeździł bez zastrzeżeń jakieś 1000-2000km. Jak mówiłem tylko raz ostatnio szarpał i dusił się na resztkach gazu ( system automatycznie przechodzi na benzynę - sekwencja ) doszedłem więc do wniosku, że to musi być coś z paliwem - wtrysk??? , Shocked choć był sprawdzany i był ok. Najgorsze jest to, ze to "chwilowy błąd" i ciężko jest go wyeliminować jak jest OK. Teraz już nie wiem, co jest na rzeczy. Zobaczę czy będzie się powtarzało na gazie - jeśli tak to znaczy elektronika. Cewka była podstawiana nowa i nic to nie dało. Wszystkie połączenia elektryczne na wtryskiwaczu i przepływomierzu sprawdzone i oczyszczone, wtryski sprawdzone, świece nowe. Opisałem swoje spostrzeżenia choć wiem, że nie pomogłem ani sobie ani Tobie jak będzie zobaczymy. Jeśli Ty zlokalizujesz usterkę proszę o wpis. Pozdrawiam i życzę sukcesów. Tomasz. Very Happy
_________________
Tomik C5
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 11:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wujarap

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16V+LPG 2002
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 06 Sty 2012, 15:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpie, dusi sie ...


Witam

u mnie sprawę załatwił zakup używanych wtrysków + ich czyszczenie.
Opisałem to tutaj:

http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=104507&postdays=0&postorder=asc&start=39


pozdrawiam
Powrót do góry
tomeczek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2.0i 16V '03
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 21:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpie, dusi sie ...


Kolego C5 Brek 2.0, prawda jest taka,że Mirek 77 miał racje, ale jeśli nadal twierdzisz, że byłeś u fachowca to Twoja sprawa. Ja myślę , że byłeś u mechanika. Jeśli podpiął pod komp i nic nie znalazł, no to coś chyba nie tak.
Napisz czy silnik był diagnozowany w czasie jazdy.
W pierwszym poście napisałeś "wypadanie zaworów", czy raczej miało być wypadanie zapłonu?
Tak mi się dziwne wydaje, że niepalenie na jeden cylinder (okresowe) może powodować szarpanie autem.
Aż się prosi , żeby w trakcie jazdy podczas diagnozy takie coś wystąpiło. Bo przecież w Lexi wszystko powinno wyjść - tylko trzeba to jeszcze zauważyć.
A w tryb awaryjny Ci nie wpada?
Przepustnica powietrza czysta?
Czasy wtrysków tez OK?
_________________
Lexia i wiem gdzie go boli.
Powrót do góry
C5 Brek 2.0

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 Brek 2.0 16V 136KM 2005r ale model 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 11:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpie, dusi sie ...


Kolego Tomeczek - Tak jak pisałem wcześniej interesują mnie, a właściwie interesowały - tylko konkrety. Jeśli moje usterka występowała raz na ok 300km to trudno jeździć cały czas z kompem na kolanach!!! Ale ok każdy jest mądry. Ja mam po problemie z racji jazdy na gazie uszkodzony WTRYSKIWACZ padł na dobre wymiana załatwiła sprawę. Śmieszne jest to, ze diagności zgodnie z tym, co pokazywały kompy sprawdzali 2 cylinder tzn 2 od rozrządu. Wszyscy jak jeden, a okazuje się, że owszem 2 ale z prawej strony tj. 3 o rozrządu. Wyszło to dopiero jak padł. Tacy są diagności chyba ze 4 różnych w kilku serwisach Citroena i na stacjach diagnostyki. pomógł dopiero "mechanik" jak to ty stwierdziłeś. Pozdrawiam.
_________________
Tomik C5
Powrót do góry
wujarap

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16V+LPG 2002
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 12:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpie, dusi sie ...


Witam,

mi od razu mechanik powiedział że we francuzach gary liczy się od strony skrzyni biegów.

P.S.
jednak wtryskiwacz...
polecono mi robić czyszczenie wtryskiwaczy regularnie co pół roku i tankować lepszą benzynę
Powrót do góry
tomeczek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2.0i 16V '03
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 15:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpie, dusi sie ...


No ja sobie przepustnice czyściłem, Egr był czysty. A z powodu różnego wyszkolenia fachowców, to właśnie kupiłem sobie lexie i jak coś to patrzę co i jak.
A czyszczenie wtryskiwaczy to jak to wygląda, samemu można zrobić czy tez raczej oddac mechanikowi, bo może jakiś sprzęt jest potrzebny?
U mnie lexia wskazuje że kąt wyprzedzenia zapłonu nie mieści się w granicach, chociaż po przeczyszczeniu przepustnicy jest dużo lepiej.
_________________
Lexia i wiem gdzie go boli.
Powrót do góry
C5 Brek 2.0

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 Brek 2.0 16V 136KM 2005r ale model 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 16:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpie, dusi sie ...


Witam jutro jestem umówiony na czyszczenie wtrysków ultradźwiękami, koszt 25zł od sztuki plus układ z demontażem ok 80 zł, W Cytrynkach wtryski na dwóch śrubach więc żaden kłopot. mam nadzieję, że to definitywnie zakończy sprawę. Pozdrawiam.
_________________
Tomik C5
Powrót do góry
adam920

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łÓDŻ
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 17 Maj 2020, 21:17
Temat postu:

szarpie,dusi sie na benzynie


Witajcie.mam od was pytanie..umnie w uacie na benzynie szarpie i wql jechac sie nie da.. ja mu w gaz a ten dławi sie jakby palkiwo nie dochodziło.. czy to wina jest filtra paliwa bo tez nie pamietam kiedy był wymienay? a gdzie sie znajduje filtr paliwa w tymaucie Citroen C5 I 2001 benzyna gaz 2.0.pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System