Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Nie wyłączający się wentylator po wyłączeniu silnika.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1991popek

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: c4 2.0 hdi vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Cze 2016, 20:53
Temat postu:

Nie wyłączający się wentylator po wyłączeniu silnika.


Witam wszystkich. Mam problem z moim C4 2.0(FAP) hdi VTS 136km. Otóż dzisiaj po przyjeździe do pracy po wyłączeniu silnika wentylator się nie wyłączył(zawsze to robił), ale myślę, że normalne, więc poszedłem. Po godzinie czasu znajomy mnie poinformował, że coś buczy z auta. Okazało się, że wentylator się nie wyłączył. Na razie mam odłączony aku, aby wentylator go nie rozładował, ale sprawdzałem przed chwilą i sytuacja się nie zmieniła, po podpięciu aku od razu wentylator się kręci. Dodam, ze po odpaleniu silnika prędkość wiatraka rośnie. Jutro będę sprawdzać co może być, ponieważ znalazłem iż może być powodem jakiś przekaźnik(kostka) wpinana obok wiatraka. Czy może być jeszcze jakiś inny powód ? Komputer nie wywala, żadnego błędu na desce rozdzielczej, nie świeci się też lampka check. Pełno tematów jest gdy się on nie włącza, niestety u mnie jest odwrotnie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Wto 21 Cze 2016, 21:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie wyłączający się wentylator po wyłączeniu silnika.


Zapewne czujnik temperatury padl lub przekaznik od wentylatora. Mozliwe zwarcie w instalwcji.
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
Thunderbolt

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Jumpy 2,0 Hdi 109 KM 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 21 Cze 2016, 22:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie wyłączający się wentylator po wyłączeniu silnika.


Znajdź czujnik i wypnij z niego wtyczkę. Jak wentylator nie będzie pracował to masz winowajcę Wink
Powrót do góry
1991popek

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: c4 2.0 hdi vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Cze 2016, 23:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie wyłączający się wentylator po wyłączeniu silnika.


Rozumiem, że odpiąć czujnik temperatury, który gdzieś jest umieszczony na bloku ? jak wentylator stanie tzn ze czujnik do wymiany ? w zyciu bym nie pomyślał, że czujnik temp może tez wplywac na prace wentylatora na wylaczonym silniku. Rano sprobuje go znaleźć i zobaczyć. Co zauważyłem to ze bardzo szybko na desce sie odpowiednia temperatura zrobila. Zrobiłem ok 1km co na diesla wydaje mi się, ze dość szybko wskoczyła. Jutro napiszę co i jak[/quote]
Powrót do góry
1991popek

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: c4 2.0 hdi vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 09:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie wyłączający się wentylator po wyłączeniu silnika.


Witam. Nie wiem czy to rozwiązało problem. Rano znalazłem czujnik temperatury plynu(wpinany przy gumowym wężu ktory idzie do chłodnicy) odpiałem go, podlaczyłem aku i cisza. Co gorsza po podpieciu rownież była cisza, więc nie wiem czy jak auto postało przez noc bez pradu cos sie nie zresetowało. W każdym badz razie, po wlaczeniu klimy sie wentynalor zalacza i po wylaczeniu po chwili sie zatrzymuje. Wtyczka była lekko zawilgocona w srodku, wiec moze to powodowało problem. Przeczysciłem ja i na razie działa. Dziekuje za podpowiedzi i mam nadzieje, ze sytuacja sie nie powtorzy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 09:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

28 700

2013r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3

25 900

2015r.

110 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

23 990

2011r.

254 754 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System