Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) depollution system flauty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PanStworzyciel

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDi 109 km
Piwa: 0/7
Wysłany: Wto 19 Maj 2020, 13:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Miałem taki sam problem w moim C4 1.6 HDi 109 km z 2006 roku. U mnie była winna turbina, raz na miesiąc po "przygazowaniu" z miejsca wyświetlał mi się "check engine" i komunikat "depollution system faulty". Po regeneracji turbo problem zniknął, ostatni check był na początku tego roku i aktualnie mam 29 % zapchania FAP (głównie jeżdżę w mieście w korkach).

Jeśli chodzi o wypalanie to miałem kiedyś 86 %, przejechałem jakieś 100 km autostradą na 3 z obrotami +-3200 i po "wypalaniu" miałem chyba 5 % o ile dobrze pamiętam.

Jeśli ktoś ma kompa (diagbox) to może wymusić wypalanie na postoju Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
oleymarecki86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 23 Maj 2020, 14:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Kurcze, problem leży chyba w elektryce.
Wymieniłem zawór turbiny Check zniknął... Po przejechaniu ok 200km żona miała przed sobą drogę z kocich łbów i znów błąd wywaliło, poruszałem kablami idącymi do zaworu i znowu błąd znika.
Dziś znów to samo, jedziemy przez remontowaną drogę z płyt i znów Check i błąd "depollution.."
Ruszanie kablami i wtyczką już nie pomaga.
Ktoś wie jakie napięcia powinny być na tej kostce? Czy zawór działa zero-jedynkowo?


EDIT:
Znalazłem powód. Problemem nie był zawór (przynajmniej mam nowy - ładnie błyszczy Rolling Eyes ) a kabel do niego idący. Obrałem izolację która była mocno stwardniała i załamywała kabel, napięcie uciekało. Na szczęście nie widać przetarć, poszła nowa izolacja z taśmy, prawidłowe ułożenie i gra gitara, na wolnych obrotach jest ok 10V przy podniesieniu obrotów napięcie rośnie.
Powrót do góry
ageszka91

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Citroen C4, hatchback, 1,6, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Sie 2020, 23:52
Temat postu:

Błąd depollution system faulty


Cześć.
Niestety u mnie pojawił się ten sam błąd.
Kupiłam samochód tydzień temu. Najpierw pojechałam w trasę nad morze, jechał autostradą, ok. 130-140 km/h. Wszystko bez problemów. Wróciłam, pojezdzilam po mieście i nagle przy mocniejszym ruszeniu kontrolka silnika na pomarańczowo, a następnego dnia błąd depollution system faulty.
To, co dziwne, w większości piszecie tu o silnikach diesla, ja mam Citroena C4 benzynę, 1,6.
W pierwszej chwili moje podejrzenie padło na błąd silnika, wyczytałam, że on może oznaczać zawilgotnienie, a mój samochód nie ma osłony silnika od dołu a ostatnie 2 dni mocno u nas pada deszcz i jest bardzo mokro.
Podpowiedzcie proszę, czy to może mieć wpływ, czy silnik benzynowy też się przepala tym sposobem powyżej 3000 obrotów?
Będę wdzięczna za odpowiedzi, bo chcę iść do mechanika i powiedzieć co podejrzewam żeby ze mnie nie zdarli kasy (młoda kobieta u mechanika to gwarancja przeplacenia).
Powrót do góry
PanStworzyciel

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDi 109 km
Piwa: 0/7
Wysłany: Sro 05 Sie 2020, 00:06
Temat postu:

Re: Błąd depollution system faulty


ageszka91 napisał:
Cześć.
Podpowiedzcie proszę, czy to może mieć wpływ, czy silnik benzynowy też się przepala tym sposobem powyżej 3000 obrotów?

W silnikach diesla chodzi o przepalenie filtra FAP a nie silnika, w benzynie nie ma takiego filtra, więc nie ma co przepalać. Taki błąd może pojawiać się przez nieodpowiednią mieszankę paliwa oraz powietrza.
Powrót do góry
oleymarecki86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 05 Sie 2020, 11:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Niestety to bardzo ogólny błąd, a w zasadzie komunikat błędu.
U mnie temat pociągnął się dalej (w Dieslu) bo też pojawiał się podczas wjechania np. w dziurę, energicznemu ruszeniu etc. Niestety cytrynki nie mają zbyt idealnej elektryki i wiązki lubią gdzie niegdzie zparcieć. Najlepszym rozwiązaniem jest podpięcie auta pod DiagBoxa (Lexia), bo ten program pokazuje dokładne błędy - wtedy dowiesz się co go boli. Ale w benzyniaku zaczął bym od prostej rzeczy - Kontakt Spray (góra 15 zł) i zdjęcie wtyczek w skrzynce pod maską (BSM) i przepsikanie ich preparatem - oczywiście wszystko na całkowicie odpiętym akumulatorze. U mnie taki zabieg "zgasił" 3 błędy które wychodziły na DiagBoxie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 05 Sie 2020, 11:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC5

25 000

2009r.

259 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System