Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) depollution system flauty


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adaszko1989

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: citroen c4coupe 1.6 diesel.2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Sie 2012, 18:54
Temat postu:

szrpanie od 1500obrotow!gasnie na niskich!depolution system.


witam wszystkich posiadaczy citroena i nie tylko!posiadam citroena c4 coupe 2008r. 1.6 diesel.okolo miesiaca temu pojawila mi sie lampka alarmowa z informacja,,depollution system faulty''zignorowalem te lapke,lecz okolo tyg.temu podczas jazdy po wcisnieciu pedalu gazu od okolo 2000obrotow nastapilo szarpanie silnikiem po czym zgasl(nie moglem go odpalic przez nastepne pol godz)dodam,ze przed zgasnieciem tracil on stopniowo moc,dodawalem gazu ale silnik nie reagowal,az zgasl.oddalem go do serwisu citroena,zrobiona tam dwie diagnozy lecz nic nie wykryto.wymienili mi na oko akumulator,filt oleju,filt przeciwpylkowy?,jakas baterie,policzyli za robocizne i skasowali 400e:\lecz auto dalej nie dziala.oddalem go zspowrotem...tym razem powiedzieli,ze jest to 99%turbina!ktora kosztuje u nich 1000e.+robociza:\.zabralem auto z powrotem do domu.dzis auto stoi pod domem i bylem zmuszony kupic nowe:\na dzien dziesiejszy auto po nagrzaniu silnika juz nawet nie od 2000 obrotow zaczyna szrpac,po przejechaniu 10km.gdy zejde na niskie obroty automatycznie i samoistnie gasnie:((lampki kontrolna awarii juz znikla)po wylaczeniu silnika slychac pod maska cykanie...jeden facet zasugerowal,ze moze to by czujnik przeplywu powietrza!cos takiego: http://www.ms-motor-service.com/ximages/pg_si_0105_pl_web.pdf prosilbym o porade od czego zaczac co wymienic?(turbine jestem w stanie kupic juz za 150e.i samemu wymienic ale czy jest warto?)jestem w stanie nawet zaplacic za fachowa opinie i pomoc!schudlem juz 5kg pomorzcie!
Powrót do góry
luk1977

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 16v, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lis 2012, 12:44
Temat postu:

depollution system faulty w 1,6 benzyna + LPG


Witam szanownych forumowiczów

Podzielę się swoimi doświadczeniami z tym słynnym błędem depollution, może przydadzą się one dla innych kierowców.

Dwa miesiące temu kupiłem C4 1,6 16v z 2006 r., przebieg 140 000 km. Samochód ma instalację LPG Bigas. Pierwszy 1000km bezproblemowy, nagle po powrocie z dłuższej trasy podczas jazdy po mieście na gazie samochód zaczął pracować minimalnie nierówno, gasł podczas ruszania na światłach, jakoś dziwnie go muliło. Po kolejnych 50 km zaświeciła się kontrolka i błąd depollution. Następnego dnia rano było OK ale po 10 kilometrach (na LPG) błąd pojawił się ponownie, samochód zaczęło szarpać, jakby nagle przestały pracować dwa cylindry. Więcej niż 3000 obrotów nie dało się z niego wycisnąć. Komputer pokazał 6 błędów, m.in. wypadanie zapłonów, złą mieszankę, coś z czujnikiem temperatury i nieprawidłową pracę właśnie dwóch cylindrów. Z tym, że po przełączeniu na benzynę wszystko było OK, samochód normalnie jeździł.

Pierwszy gazownik obejrzał świece (były wymieniane 3 dni wcześniej na nowe NGK), obejrzał instalację gazową (tak pobieżnie) oraz cewkę zapłonową. Stwierdził, że prawdopodobnie cewka jest padnięta, pewne podejrzenia padły też na katalizator i sondę lamba, a także wtryskiwacze gazu.

Mój mechanik od citroenów zamontował swoją cewkę i stwierdził, że to nie jest jej wina, bo samochód zachowuje się tak samo na jego i mojej cewce i musi być to wina instalacji LPG, najpewniej jakaś drobnostka.

Drugi gazownik podpiął samochód pod komputery i stwierdził, że to wina czujnika temperatury, przez co gaz był podawany w niewłaściwy sposób (tak mi tłumaczył, nie znam się). Wymiana czujnika 40 zł, nowe filtry i jazda. Krótkie dystanse bez problemu, autko fajnie jeździło, miałem nadzieję, że to koniec problemów. Po trzech dniach znowu dłuższa trasa, wjazd w miasto, korki itp. i jak nagle depnąłem mocniej w pedał gazu to znowu kontrolka i znowu szarpanie. Zatrzymanie samochodu i wyłączenie zapłonu pomogło, kilometr na benzynie, potem przełączenie na gaz i spokój. Następnego dnia znowu testowanie - gaz do dechy i przy 4000 obr. znowu błąd, szarpanie... Więc udałem się do gazownika i wymieniłem listwę wtryskową, to rozwiązanie wydawało nam się kolejne na liście, które może pomóc. Bo skoro na benzynie jedzie OK, to musi coś być z tym dostarczaniem gazu. Z tym, że gazownik uprzedził mnie, że na jego oko stara listwa nie była w złym stanie i że może okazać się, że jednak ta cewka elektryczna jest winna, bo C4 musi mieć idealną iskrę do gazu.

Reasumując: na ten moment samochód jeździ, na moją, lekko emerycką jazdę starcza, zobaczymy co będzie jak silnik troszkę pokręcę, jak się spisze w trasie i w miejskim tłoku. Liczę się z tym, że jeszcze jakieś niespodzianki mogą się pojawić, mówi się trudno... Najwyżej zmienię na HDI i z takim silnikiem będę się użerać Wink

EDIT 26/11/12
Po trzech dniach od wymiany listwy wtryskowej przy normalnej, spokojnej jeździe znowu pojawił się komunikat depollution i zaświeciła się kontrolka. Ale samochód normalnie jeździł i na LPG i na benzynie. Zaryzykowałem i zrobiłem trasę 500 km, prędkość przelotowa 100-140 km/h, maszyna szła bez problemu. Następnego dnia błąd zniknął Smile Widać citroeny tak mają Smile

EDIT 24/04
Miesiąc temu samochód nagle "zatkało", działały tak na oko i ucho dwa cylindry. Tym razem jednak padła cewka co już wcześniej delikatnie mechanicy sugerowali. Po wymianie samochód chodzi jak przecinak.


Ostatnio zmieniony przez luk1977 dnia Sro 24 Kwi 2013, 12:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Michalcz

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroen c4 2.0 16 V 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lis 2012, 17:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Witam,

Chciałbym uzyskać informację dotyczącą omawianego błędu i takich objawów:
- błędy odczytane nr P0351 i P0352- czyli błedy uzwojenia cewki
- auto było u elektryka jedna cewka jest sprawna,a świece zostały wymienione
Auto podczas jazdy(c4 2.016V 136km '05) na obrotach do 2000, często nagle gaśnie i są problemy z jego ponownym odpaleniem przez kilka minut( czasem pomaga tylko rozlaczenia aku).Silnik nie "trzesie" jest tylko szarpniecie i wyłączenie silnika a czasem także dmuchawy. Ponadto czasem zdarzaja sie spadki mocy- auto ledwo reaguje na gaz.
W środe jade do kolejnego fachowca, ale moze ktoś z Was może podejrzewa w czym może być problem?
z góry dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
pawlvw

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/Siedlce
Posiadane auto: Citroen C4 1,6HDI 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 19 Sty 2013, 22:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Witam od około 5 miesięcy świeci mi się na wyświetlaczu na pomarańczowo kontrolka silnika i stosowałem wszysztkie te wasze porady które w tym temacie są opisane i nic u mnie nie pomogło, a mianowicie auto cały czas pracuje w trybie awaryjnym i na wyswietlaczu jest taki napis Antypollution system fault, natomiast obroty to max. około 3000tyś prędkości na poszczególnych biegach to na 1- 25KM/h, na 2 - 50KM/h, na 3 - 79KM/h itd. czasen auto jedzie normalnie tzn. przyśpiesza tak jak powinno po mimo że świeci się kontrolka silnika, ale wystarczy że gwałtownie wcisnę pedał gazu i pojawiają się te objawy trybu awaryjnego, wymieniłem juz wszystkie filtry paliwa, powietrza, i kabinowy, nowy olej, wymieniłem świece bo 3 nie grzały wogóle, przeczyściłem czujniki tam gdzie jest zawór EGR i czujnik przepływomierza, a ponadto mam takie błędy:
P1352-sterowanie czasem grzania - błędny
P1350-sterowanie czasem grzania - zwarcie do masy
już nie wiem gdzie szukać i co robić żeby ta kontrolka zgasła i żeby auto jeździło normalnie
Powrót do góry
logisek-r

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: citroen c4 GP 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 23:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Hi.
dzisiaj też mnie to dopadło.Na angielskim forum wyczytałem te same objawy i koleś wymienił:engin fuse box buy.czy cóś takiego.Chodzi o skrzynkę z bezpiecznikami przy silniku.nie mam pojęcia co to ma do rzeczy ale problem mu zniknął
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 23:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
fox700912

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: Citröen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 22:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Witam.
Mój problem wygląda bardzo podobnie...

Proszę o informację od osób, które poradziły sobie z tym problemem ii jakie były przyczyny pojawienia sie komunikatu?

Przedwczoraj zapalił mi sie komunikat "Depollution system faulty", .... od razu pomyślałem, że może FAP sie coś zapchał.
Pojechałem na autostradę, 15 min na 3500 obr. .... wróciłem i bez zmian.
Zajechałem do mojego warsztatu, gdzie podpieli komputer, skasowali 3 błędy, które nie miały raczej związku z systemem spalania.

Odpaliłem auto ponownie i okazało się, że ten komunikat "Depollution system faulty" i kontrolka "check engine" nie skasowała się.

Diagnosta podpiął ponownie komputer i okazało sie, że powrócił jeden ze skasowanych chwilę wcześniej błędów, czyli błąd związany ze sterowaniem przekładni. (domyślam sie że chodzi o starowanie czyli kalkulator)

Pytanie....

Czy komunikatu "Depollution system faulty" nie da rady skasować, tylko sam zniknie po wyeliminowaniu przyczyny złego spalania?

Czy komunikatu "Depollution system faulty" ma związek z "błądem sterowania przekładni (kalkulator)"?

_________________
Mariusz
Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
VIN: VF7UA9HZH45007794
Powrót do góry
fox700912

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: Citröen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 04 Mar 2013, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Dziś byłem na diagnostyce w ASO i okazało sie, że mam do wymiany świecę żarową.
To jest przyczyna wyświetlania sie komunikatu "Depollution system faulty"
_________________
Mariusz
Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
VIN: VF7UA9HZH45007794
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 07:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


to ciekawe... miałem spalone 3 szt i bład byl wyłacznie zapisany w ecu a dep... nie wyświetlał sie - świecę ( świece) wymien bo może nie właczać się wypalanie fapa ( obserwowałem to zjawisko Smile u siebie) zanim wymieniłem świece
Powrót do góry
gadu-gadu
darekmarta1975

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyrzysk
Posiadane auto: Peugeot 407,Citroen C5 2008 EXCLUSIVE
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 14:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


fox700912 napisał:
Dziś byłem na diagnostyce w ASO i okazało sie, że mam do wymiany świecę żarową.
To jest przyczyna wyświetlania sie komunikatu "Depollution system faulty"

Witam ale to jest tez powód ze samochód jest w trybie awaryjnym?
Powrót do góry
fox700912

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: Citröen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 14:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Komunikat "Depollution system faulty" nie był wyświetlony przez spalone świece.
Trybu awaryjnego nigdy nie miałem - auto śmiga super.

To nie była przyczyna

Przy okazji tego komunikatu..... wymieniłem spalone świece żarowe (demontaż głowicy z czyszczeniem też kolektowra), wymiana filtra paliwa.
Samochód poza tym komunikatem cały czas jeździł i nadal jeździ normalnie bez żadnych problemów.

Jedyny błąd który nadal pozostaje to:

P0561 Błąd zasilania kalkulatora: + stały


Samochód jeździ normalnie i na razie nic tym nie robie.
Innych błędów nie ma, po skasowaniu błędu powyższego on wraca.
Komunikat dalej jest, choć jest on związany ze spalaniem.

Wcześniej pojawił sie błąd związany z EGR, ale to był przejściowy błąd który po skasowaniu nie wystąpił.

Na razie jeżdzę bez problemu, tylko ten komunikat wkurza.
_________________
Mariusz
Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
VIN: VF7UA9HZH45007794
Powrót do góry
darekmarta1975

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyrzysk
Posiadane auto: Peugeot 407,Citroen C5 2008 EXCLUSIVE
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 10 Lip 2013, 14:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


No własnie ja mam samochód bez fapa,mam tryb awaryjny i niewiem czego to jest przyczyna.Samochod jezdzi w trybie awaryjnym ale tylko do 3tys obrotów.Moze ktoś znalazł przyczyne tego problemu
Powrót do góry
fox700912

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: Citröen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 17 Sie 2013, 01:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Zakupiłem w końcu Diagbox'a.
Po dokonaniu pełnej diagnostyki otrzymałem błąd P0700 WTRYSK/ZAPŁON, KALKULATOR EDC16C3. Udało mi się wykasować ten błąd, który jest w moim przypadku odpowiedzialny za świecący się CHECK ENGINE i komunikat DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY.

Po wykasowaniu tego błędu i odpaleniu auta nie było już komunikatu i CHECK się nie zapalał.

Jednak po przejechaniu ok. 30 km zgasiłem auto i ponownie odpaliłem.
Błąd powrócił, komunikat i CHECK również.

Czy może wiecie gdzie szukać przyczyny?
_________________
Mariusz
Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
VIN: VF7UA9HZH45007794
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 17 Sie 2013, 07:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Jaką masz skrzynię ????? Jest to bład pochodzący od skrzyni biegów......
Powrót do góry
gadu-gadu
fox700912

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: Citröen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 17 Sie 2013, 10:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


Manualną ze sterowaniem elektronicznym (łopatki).
Auto jeździ normalnie.
W historii błędów na przełomie tych 30km (sprawdzilem) pojawił się obok tego P0700 błąd nr 7155.
Ten 7155 jest chyba związany z pomiarem temperatury.
Może czujnik pomiaru temp. szwankuje?

Co o tym sądzisz?
_________________
Mariusz
Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
VIN: VF7UA9HZH45007794
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 17 Sie 2013, 12:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) depollution system flauty


przeciez jesli robisz diagnostyke diagboxem/lexia to masz opis błedu.....
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System