Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbyszek-krajewski

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen/C5/1.6/hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 15:04
Temat postu:

Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Tak jak w temacie, posiadam silnik 1.6 110 konny, od 2 tygodni mam problem z filtrem czastek stałych, mycie wypalanie juz nie pomaga. W zwiazu z tym zamierzam już go usunąć.
Na forum Peugota, gdyż tej firmy mam drugie autko znalazlem firmę niedaleko mojej miejscowosci co usuwa filtry.
Jest to firma z Tomaszowa Lubelskiego, mieszcząca się przy ulicy Bartłomowicza tel. 668143040.
Czy ktoś o niej słyszał, jakieś opinie, sugestie.

Na forum Pegota pozytywnie opisuje ją użytkownik co ma 407 z silnikiem czyli 1.6 110KM, jak się nie mylę jest to ten sam silnik.
W sumie byłoby blisko no i w dobrej cenie, ale z drugiej strony nie chciałbym mieć pózniej problemów z autem.
Powrót do góry
potlok

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 Hdi FAP Exclusive
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 15:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


A kolego powiedz z ciekawości jaki masz przebieg? ze juz nic niepomaga. I jak wyglądało to przepłukiwanie? Pozdr
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 16:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


czy po wypłukaniu fapa przeprowadziłes programowa wymianę lexią w sterowniku - płukanie filtra fap jet jedną z najskuteczniejszych metod i raczej w wiekszości przypadków udaje ( tak jak wspomniałem trzeba programowo ustawic wymiane fapa) możesz meć także problem z czujnikiem ciśnieni ( przed i za fapem jest wykonywany pomiar) jesli jest uszkodzony -( czesta usterka) bedzie wywalał bład....
Powrót do góry
gadu-gadu
zbyszek-krajewski

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen/C5/1.6/hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Wrz 2011, 12:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Filtr był myty kacherem i jakimiś chemikaliami, na koniec podłanczali komputer i coś zmieniali, po przejechaniu kilkuset kilometrów kontrolka ponownie sie zapalała i był spadek mocy, 3 tys obrotów i koniec.
pózniej byłem jeszcze w innym zakładzie, tam próbowali mi wypalic palnikiem, ale to wogóle nie przyniosło pzytywnych rezultatów.
Po wypaleniu nic sie nie zmieniło.
Dzwoniłem wczoraj do firmy którą wyzej wymieniłem, tam mi powiedzieli że przyczyn zapychania może być wiele, i nie koniecznie zwiazanych z wyeksplotowaniem filtra. Mówili że prawdopodobnie jest wina podzespołow silnika a nie samego filtra, wiec co bym nie robił, nawet wstawiając nowy filtr, a cos nie tak bedzie z osprzetem to i tak będzie się zapychał, z tym ze bez diagnozy autka nie chcą dużo mówić.

W poniedziałek jestem umowiony do nich więc okaze się, ale tyle ile z nim przeszedłem ciężkich chwil to nawet decydowałbym się na usunięcie.
Z tego co widzę to nawet przez ten filtr turbina zaczeła się pocić. Wcześniej była sucha, a od momentu zatkania widac na niej gdzie niegdzie cząstki oleju.

Auto ma przebieg 190 tyś km, z tym czy prawdziwy to ciężko powiedzieć, wiadomo jakie są auta w polsce z drugiej reki.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 24 Wrz 2011, 13:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


przyczyn ograniczenia mcy pojazdu może byc wiele i nie mus to byc spowodowane filtrem fap, pewnie zaswieca ci sie komunikat antipolutin faut - jest to ogólny bład w układzie silnika proponuje zrobić diagnostyke , odczytac bledy - poszukaj czy nie masz nieszczelności w układzie dolotowym ( ssanie powietrz i przy turbinie - rury lubia łapać nieszczelności....
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 24 Wrz 2011, 13:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zbyszek-krajewski

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen/C5/1.6/hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 11:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Byłem dziś w tej firmie, podstawiłem im autko od ręki podłączyli komputer, wyszedł zapchany filtr cząstek stałych. Sprawdzali równiez zapchanie popiołem czy sadzą, ale nie pamiętam ile wyszło.
Osobiście zdecydowałem się na usuniecie bez 2 zdań, chciałbym mieć już problem z głowy. Jutro, może jeszcze dziś autko do odbioru, wiec jak będę po to zdam relacje.
Powrót do góry
zbyszek-krajewski

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen/C5/1.6/hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 10:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Auto odebrane, chodzi bez zarzutu nic się już nie świeci, nie ma trybu awaryjnego i o dziwo nie dymi, przynajmniej nie zauważyłem a filtra już nie ma. Filtr usunięty elektronicznie i mechanicznie. Podobno po rozcięciu okazało się górna warstwa filtra była uszkodzona, prawdopodobnie nastąpiło to przy płukaniu filtra kacherem pod dużym ciśnieniem.
Po usunięciu filtra powiedzieli mi, aby jak najszybciej dokonał wymiany oleju, z uwagi na jego niskie właściwości smarowo – czyszczące. Podobno stało się tak, gdyż momencie zapchania filtra komp. Chciał go wypalić, przez co lał paliwa, któro w dalszej kolejności nie było spalane i mieszało się z olejem silnikowym.
Co wy o tym sądzicie, wymieniać olej czy nie, dodam, że olej wymieniałem jakieś 4 miesiące temu, a przejechałem na nim zaledwie 3 tysiące?
Powrót do góry
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 28 Wrz 2011, 07:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Z olejem mają rację - wymień.
Powrót do góry
zbyszek-krajewski

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen/C5/1.6/hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Wrz 2011, 11:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Ok dzięki za radę, a powiedz mi czy teraz nadal nalezy lać olej przystosowany do filtra cząstek stałych, czy też tańszy równie dobry, ale już nie do aut z filtrm DPF?
Powrót do góry
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 28 Wrz 2011, 21:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Ja w takiej sytuacji nie oszczędzałbym na oleju. Lałbym nieco droższy ale nieprzystosowany do silników z DPF ze względu na wyższą zawartość popiołów olej 0W30. Prawdę mówiąc, mimo że mam DPF ostatnią zimę przejeździłem na takim oleju, rozruch w temperaturze -20 rewelacyjny. Ale Twój wybór.
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Czw 29 Wrz 2011, 13:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Mi sie z kolei wydaje, ze mechanik z tym olejem to sie nieco zagalopowal. Owszem jest taki problem, ale dotyczy on wylacznie samochodow, gdzie jest tzw suchy filtr czastek stalych (VW, opel itp) i sytuacji, gdzie kierowca wielokrotnie przerywal proces wypalania (np. dojechal na miejsce i wylaczyl silnik, stal w korkach zamiast jechac), a Citroen ma mokry, gdzie tego problemu nie ma.
Jest to opisane np tutaj (dokladnie mowiac w czesci 2):

http://autokult.pl/2011/03/22/filtry-czastek-stalych-dpffap-czesc-1
http://autokult.pl/2011/03/23/filtry-czastek-stalych-dpffap-czesc-2

Ale to sa tylko moje spostrzezenia i chetnie dowiem sie czegos wiecej o tym, jesli ktos ma o tym wiedze. Ja wiem tylko tyle, ile wyczytalem Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
zbyszek-krajewski

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen/C5/1.6/hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Wrz 2011, 09:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Tak kolego, ale tak wyglad sprawa jezeli masz sprawny filtr, anie zapchany. A ja miałem przez jakiś czas zapchany.
Czytałem rownież sporo artykułów w tym temacie, gdzie sporo ludzi miało problem w swoich peugotach, citroenach wyposażonych w mokry filtr z przebywanie oleju w momencie zatkania filtra.
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Pią 30 Wrz 2011, 14:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Jesli tak, to OK. Po to wlasnie jest forum, zeby sie czegos dowiedziec Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Rafi_75

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stary Zamość
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 13:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


zbyszek-krajewski

Czy mógłbyś wyrazić swoją opinie na temat usunięcia filtra w www.tune-soft.pl ?
Od momentu usunięcia filtra sporo kilometrów chyba zrobiłeś, wiec możesz wyrazić jakieś podsumowanie. Mam problem identyczny jak miałeś Ty. Z tym że interesuje mnie czy po ich usunięciu nie ma problemów z dopalaniem filtra, czy nie kopci na biało, czy nie ma błędów itp. Mam zamiar wybrać sie do nich ale, wolałbym wcześniej zaczerpnąć dodatkowych opinii. Możesz pisać na prv.
Będę wdzięczny za info
Powrót do góry
zbyszek-krajewski

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen/C5/1.6/hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 14:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr FAP zatkany gdzie usuwać?


Filtr usunąłem kilka miesięcy temu, nie mam żadnych negatywnych objawów, nie kopci, nie dopala przynajmniej nie zauważyłem. W okolicy nie znajdziesz chyba nikogo kto by robił równie dobrze i co najważniejsze w rozsądnych pieniąszkach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC5

24 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System