Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR, HANDBRAKE i DEPOLLUTION FAULTY



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tmarg

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6/110 KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 17:10
Temat postu:

ESP/ASR, HANDBRAKE i DEPOLLUTION FAULTY


Witam Was. Mam citroena c4 picasso 7 osobowy, diesel 1.6/110KM Pokazaly mi sie dzisiaj przy ruszaniu trzy komunikaty w komputerze ESR/ABS system faulty, Handbrake faulty i Depollution system faulty. Samochod stracil bardzo na mocy, pod gorke zwalnial, zero przyspieszenia.Pojechalem na serwis. Powiedzieli mi ze za podlaczenie do komputera musze zaplacic jesli gwarancja nie obejmuje naprawy, jak naprawa gwarancyjna to bezplatnie( mam wykupione przedluzenie gwarancji +3 lata).Po godzinie zadzwonili i powiedzieli ze to filtr paliwa i gwarancja nie obejmuje naprawy i bedzie mnie to kosztowalo 160 funtow (mieszkam w angli). Powiedzcie czy te komunikaty moga byc spowodowane filtrem paliwa, czy poszlo cos innego a oni chca sciagnac ze mnie kase? Nie moge uwerzyc ze te wszystkie bledy spowodowane sa przez filtr paliwa. I druga sprawa czy jak serwisuje u nich samochod(wymiana ojeju i filtrow) czy wymieniaja wtedy filtr paliwa?
Powrót do góry
mareko

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: C4Picasso 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 19:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR, HANDBRAKE i DEPOLLUTION FAULTY


Jak auto stracilo moc, ma juz paredzisiat tysiecy km a czesto jezdzisz w cyklu miejskim to moze zapchany filtr czastek stalych FAP ? Ale z drugiej strony dziwne te bledy z ukladu hamulca.

Ja mam aktualnie identyczne bledy ale dlatego, ze odpialem kostki pod fotelem kierowcy bo musze wymienic hamulec reczny. Sprawdz pod fotelem tam jest taka zolta kostka, moze Ci sie rozpiela albo poluzowala ?
Powrót do góry
Tmarg

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6/110 KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 19:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR, HANDBRAKE i DEPOLLUTION FAULTY


Wlasnie wrocilem z serwisu. Na serwisie pokazali mi odczyty z komputera. Po podpieciu do komputera nie bylo sladu po tych 3 bledach pomimo ze palily sie kontrolki, komputer wykazal tylko ze: (tlumaczenie)"regulator wysokiego cisnienia paliwa wykazuje blad - zalecana wymiana filtra paliwa". Popatrzylem pod maska czy wymienili cos jeszcze, ale nic nie widzialem zeby bylo ruszane. Samochod wrocil do poprzedniego stanu. "Smoczus" znowu ma moc. Pytalem sie w serwisie o wymiane filtra paliwa podczas serwisu odpowiedzieli ze filtr wymienia sie co 3 lata, moj mial dopiero 1.5 roku, a tankuje tylko na stacji Shella. Mareko sprawdzalem ta kostke i wszystko gra jest docisnieta do konca, nie wiem jak bylo przed serwisem-kiedy pisales odpowiedz ja odbieralem juz samochod. Co do jazdy to mam cykl mieszany pol na pol. Bledy pokazaly sie podczas ruszania ze swiatel w trasie. W drodze powrotnej jechalem jakies 30 mil-okolo 50 km trasa predkoscia ok 100km/h zanim odstawilem samochod na serwis. Twoim zdaniem to mogl byc zabrudzony filtr FAP? Dzieki za zainteresowanie.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 00:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR, HANDBRAKE i DEPOLLUTION FAULTY


Witam,

Kilka miesięcy temu odwiedził mnie mój kolega i stwierdził, że jest zainteresowany kupnem takiej "cytrynki" jak moja (C4 GP) i jako że ja mam owy przedmiot jego zainteresowania to najlepiej sprawdzić ów z autopsji.
Pooglądał tu i tam pokopał tam i tu podociskał amory i w końcu wymościł się w fotelu kierowcy i heja jedziemy przed siebie, aby mógł dokończyć oceny w trasie.
Ledwo wyjechaliśmy na drogę wcisnął gaz i nagle, jak nie szarpnie i posypały się komunikaty takie, jak u kolegi Tmarg'a tzn. ESR/ABS system faulty, Handbrake faulty i Depollution system faulty. Ja się zdziwiłem, a nawet przeraziłem, bo jak mam auto to nigdy przedtem nic takiego się nie zdarzyło.
Ani wszystkie razem, ani żaden z osobna z tych komunikatów wcześniej się nie pojawił.
Postawiliśmy auto od razu na poboczu i po ponownym uruchomieniu nadal komunikaty były i dodatkowo ręczny nie chciał "puścić" automatycznie przy ruszaniu (tylko przyciskiem).
Po ponownym wyłączeniu i uruchomieniu samochodu wszystkie komunikaty zniknęły i od tego czasu nic się już nie dzieje (odpukać) i brak jakichkolwiek komunikatów, a uto spisuje się idealnie.
Byłem później w serwisie i nić nie znaleźli i nawet żartowali, że kolega ma za ciężką nogę.
Jak widać w czasie "prezentacji" auto nie popisało się a kolega chyba na dobre zraził się do cytrynek.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
tberno

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leicester/Gdańsk
Posiadane auto: Mercedes 140 SE Citroen c4Gp 1.6hdi 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 23 Paź 2014, 16:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR, HANDBRAKE i DEPOLLUTION FAULTY


U mnie wystąpiły te same błędy, winna była wiazka główna a dokładnie 5 kabelków którym skruszyła się izolacja
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 23 Paź 2014, 16:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nash5009

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 GP 2.0 diesel '06
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 07:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR, HANDBRAKE i DEPOLLUTION FAULTY


o jakich kabelkach mówisz? gdzie je można znaleść?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System