Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Dziwny gwizd po wymianie paska klinowego. (rozwiązany)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin_b

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: Citroen Berlingo 2.0HDI 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Wrz 2011, 10:21
Temat postu:

Dziwny gwizd po wymianie paska klinowego. (rozwiązany)


Witam.
Posiadam Berlingo 2.0hdi z przebiegiem zbliżającym się do 140 tys. Wszystko było ok do wymiany rozrządu. Został zakupiony cały komplet, tj. pasek, pompa, i 2 rolki.

Wymiany dokonywał okoliczny mechanik. Przy okazji zalecił zakup zużytego (wg. niego) drugiego paska - pewnie klinowego (nie wiem jak go nazwać ale przebiega m.in. po układzie klimy). Co do mechanika to jest/był ok. Znajomy serwisuje rodzinne auta odkąd pamiętam.

Po wymianie rozrządu zdziwiło mnie strasznie gdy usłyszałem dziwny gwizd (uciążliwy szum) podczas zwiększania obrotów. On stwierdził, że to nic wielkiego!?!
Mnie to dobija gdyż spędzam sporo czasu w aucie i jest to ciężkie do zniesienia przy większych obrotach...

Zdiagnozował, że dziwny objaw jest generowany w układzie z drugim wymienionym paskiem. Po zdjęciu go i przy dodawaniu gazu wszystko jest w porządku słychać sam silnik..

Co może być przyczyną takiego dźwięku?? Czy wymieniony pasek może powodować takie odgłosy?? Przed jego wymianą było ok działał w porządku jedynie upór mechanika skłonił mnie do zakupu nowego (na pewno nie był żadnym oryginałem). Czy po założeniu nowego paska mogło nagle paść jakieś łożysko (pompa klimy, prowadnica, napinacz??).

Dodam, że po miesiącu jeżdżenia z tym gwizdem padło koło pasowe (chyba dobrze zapamiętałem \chodzi o to w układzie rozrządu\). Mechanik tłumaczy że nie ma to nic wspólnego (tylko dlaczego działało wszystko ok a po jego wymianach sypie się całość po kolei)

Proszę o pomoc.

Ps. Proszę o polecenie sprawdzonego warsztatu w łodzi bądź okolicach.

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez marcin_b dnia Wto 13 Wrz 2011, 11:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 07 Wrz 2011, 14:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Dziwny gwizd po wymianie paska klinowego. (rozwiązany)


wymien rolke napinacza paska PK czyli wieloklinowego ( wielorowkowego) lub cały napinacz ( czasami da się wymienic samą rolkę), co do koła pasowego to bardzo felerny elemnt i pada ni z tego ni z owego wiec mógł to być przypadek
Powrót do góry
gadu-gadu
marcin_b

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: Citroen Berlingo 2.0HDI 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Wrz 2011, 17:15
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Dziwny gwizd po wymianie paska klinowego. (rozwiązany)


Cytat:
wymien rolke napinacza paska PK czyli wieloklinowego ( wielorowkowego) lub cały napinacz ( czasami da się wymienic samą rolkę), co do koła pasowego to bardzo felerny elemnt i pada ni z tego ni z owego wiec mógł to być przypadek


Witam ponownie.
Po 6 godzinach walki z rolkami paskami itp. nadal to samo.
W układzie jak poniżej


Została wymieniona rolka napinacza paska na schemacie opisana jako napinacz. Dalej to samo.
Już padło podejrzenie na drugą rolkę (tą regulowaną "mimośrodkowo").
Po serii testów wraz z mechanikiem, poprzez zakładanie różnych innych pasków w ten cały układ w różnych kombinacjach po użyciu krótszych pasków:

- brak paska -> idealnie nic nie gwiżdże

- w układzie Koło_pasowe+Napinacz+wspomaganie+alternator -> gwizd nadal słyszalny bardzo

- w układzie Koło_pasowe+napinacz_z_regulatorem+alternator+klima -> gwizd nadal słyszalny bardzo

- w układzie Koło_pasowe + Napinacz+wspomaganie+napinacz z regulatorem -> brak gwizdów

- w układzie Koło_pasowe+alternator -> gwizd trochę słabszy (jednak nie mieliśmy paska którym można by było to odpowiednio naciągnąć i było dość luźno)

Wszystko przemawia za alternatorem...
Teraz moje pytania odnośnie tego:

- czy mogły paść łożyska w alternatorze (mechanik twierdzi że to możliwe, jednak spodziewałby się wtedy bardziej wycia niż gwizdów)

- czy może to być spowodowane np. poprzez zawyżoną wartość napięcia podawanego na ładowanie przez alternator (np. padł regulator napięcia?? ps. żadna kontrolka alarmowa się nie świeci, pomiar napięcia ładowania nie był dokonywany)

Proszę o pomoc bo już sam nie wiem.
Powrót do góry
endy

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: doblo1.3mtj,fiat scudo 2.0mtj
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2011, 13:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Dziwny gwizd po wymianie paska klinowego. (rozwiązany)


u mnie świst dawało koło wielorowkowe na alternatorze , było zrobione z jakiegoś tworzywa i po paru latach użytkowania zaczeło się ścierac po wymianie na nowe z metalu jest ok.
Powrót do góry
marcin_b

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: Citroen Berlingo 2.0HDI 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Dziwny gwizd po wymianie paska klinowego. (rozwiązany)


Problem rozwiązany!!!
Dla informacji:
Po wymianie łożysk w alternatorze wszystko jest w jak najlepszym porządku!

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 11:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System