Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
minotaurus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): zzz
Posiadane auto: C4
Piwa: 15/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 22:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


Nie rozumiem dokładnie gdzie się podpiełeś.
Żarówka od postojowych na pewno nie jest spalona?
Powrót do góry
dexter666

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Tomyśl
Posiadane auto: C4, 1,6 LPG, 2006, 5d
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 20 Lut 2013, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


Witam, założyłem diody ledowe do jazdy dziennej plus pod pin 19 który przechodzi przez bezpiecznik F9, minus pod karoserię, sterujący pod plus od postojówki. Wszystko działa jak należy, jedyny problem jest z tym, że niesamowicie zakłócają radio. Żadna stacja nie działa w ogóle oprócz radioZet - ale też dosyć szumi. Założyłem po jednym pierścieniu ferrytowym przy samych lampach na kable i dalej to samo. Jak tylko włączę postojówki i ledy się wyłączą to radio od razu działa znakomicie. Co zrobić jeszcze żeby wyeliminować zakłócenia?
_________________
Miki
Powrót do góry
minotaurus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): zzz
Posiadane auto: C4
Piwa: 15/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 19:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


A jakie to dokładnie światła?
Przypuszczam że to kwestia modelu swiateł - u mnie nic takiego sie nie dzieje
Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 19:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


http://moto.allegro.pl/h11-cree-led-can-bus-przeciwmgielne-citroen-c4-la-i3016520083.html

Co sądzicie ?? Zda egzamin ??
Powrót do góry
minotaurus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): zzz
Posiadane auto: C4
Piwa: 15/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


Pomysł fajny żeby tylko zamienić żarówki w halogenach
Jednak ja bym był ostrożny
Moje zastrzeżenia budzi:
- w opisie nawet nie zajekneli się o homologacji ani na przeciwmgilene ani na dzienne
- opsi ich zastosowania jako dziennych jest jakis taki kiepski / ubogi - jakby tak naprawdę nie chcieli podpisać się że są dzienne. Co to ma znaczyć "używane jako dzienne"?
- tylko po jednej diodzie - najcześciej dzienne mają po kilkanaście diód
- Będą pasować na 90% jeżeli komuter nie jest czuły - czyli nie gwarantują że będą działać.
- bardzo tanie. hmm

Przypominają mi ledy które kupiłem jako alternatywe do żarówek postojowych / lampki sufitowej / podswietlenia tablicy rejestracyjnej.
Też bez homologcji. Nie byłem zadowolony z ilości światła jaka dawały.
Chociaż te pewnie są duzo mocniejsze.

Może lepiej najpierw dokładnie sprawdzić co to za produkt i jakie ma parametry (jasność)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Pią 01 Mar 2013, 00:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


Swoja drogą ciekawe rozwiązanie.. Jakby faktycznie wystarczyła tylko wymiana bez innych operacji.. Razz Ale też w to nie wierze, że będzie w ogóle działać i komp nie wypluje błędów.. :]
Powrót do góry
luk1977

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 16v, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Kwi 2013, 08:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


W ten weekend planuję montaż ledów opisanych w temacie. Samym mechanicznym montażem zajmę się sam, elektrykę zostawiam koledze, który się na tych rzeczach zna. Różnica będzie taka, że nie chcę wykorzystywać kabli od halogenów, użyję te, które dostałem w zestawie z lampami. Mam w dalszych planach trochę inne mocowanie ledów, więc wtedy halogeny wróciłyby na swoje miejsce, a ich przydatność okazuje się być dość spora co pokazało kilka (czy nawet kilkanaście) mglistych, jesiennych wieczorów i nocy.

Co do samych ledów dziennych. Znalazłem takie dwie modyfikacje lamp przednich:
1) http://www.youtube.com/watch?v=BqjQnfZbaFo. To rozwiązanie wygląda bardzo interesująco. Pomijam kwestię anielskich oczu, to może być a nie musi, zwłaszcza czarne nie bardzo mi się podobają. Natomiast ten ledowy pasek zamontowany w kloszu na wzór lamp z C5 wygląda moim zdaniem bardzo fajnie. Widziałem domowo-garażowe metody instalacji takich ledów, jest to do zrobienia. Oczywiście problem zasadniczy to homologacja, w zasadzie dwa problemy. Bo po pierwsze taki pasek zamontowany w kloszu, nawet w najbardziej profesjonalny sposób z diodami jasno świecącymi nie będzie respektowany przez policję. Po drugie rozbiórka klosza i instalacja paska ledowego w środku może negatywnie wpłynąć na homologację samego klosza. Bo ewentualnie można by zrobić tak: zamontować ledy w miejscu halogenów jako dzienne (jak w temacie) i dodatkowo w kloszu pasek ledowy, żeby osiągnąć ładny efekt wizualny. Jeśli takie rozwiązanie byłoby zgodne z przepisami to warto się zastanowić.
2) http://www.youtube.com/watch?v=nEXZAepkZ-4. To też dosyć ciekawe rozwiązanie, lampa postojowa zmodyfikowana na ledowy kierunkowskaz, w jego miejscu dzienny led. Zakładam, że taki led dzienny miałby homologację, ciekawe jakby pod tym względem zakwalifikowana została cała zmodyfikowana lampa?

Po montażu ledów w halogenach postaram się opisać przebieg instalacji i pokazać efekt końcowy.
Powrót do góry
minotaurus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): zzz
Posiadane auto: C4
Piwa: 15/0
Wysłany: Wto 23 Kwi 2013, 09:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


Interesujące. Chętnie zobaczę efekty. Powodzenia
Powrót do góry
luk1977

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 16v, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Maj 2013, 08:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


Lampy zamontowane.
Tak jak wspominałem zamontowałem je sam, elektrykę zrobił kumpel. Całość wygląda prawie identycznie jak u kolegi Minotaurusa.
Moje uwagi: do demontażu halogenów konieczne jest odkręcenie dolnej osłony pod silnikiem (bodajże 7 śrubek, przy okazji wymieniłem 2 przyrdzewiałe), do wyjęcia prawego halogenu musiałem zdemontować klakson. Sama operacja zajęła ok. 1,5 godziny, zwłaszcza przez lekko utrudnione dojście do halogenu prawego.
Do elektryki wykorzystałem kable z zakupionego zestawu. Masa podpięta do innych kabli "masowych" obok akumulatora, zasilanie do bezpiecznika (nie wiem którego, sprawdzę bo to może interesować "naśladowców"), sterowanie do plusa z lampy pozycyjnej. Całość działa tak jak u autora tematu - po przekręceniu kluczyka świecą się dzienne, po włączeniu czy pozycyjnych czy mijania ledy gasną. Jeżdżę na automacie więc lampy przełączają się same. Kumpel od elektryki powiedział, że raz miał taki przypadek, że przyjechał do nich do warsztatu facet C5 z zamontowanymi porządnymi ledami Hella i po jednym dniu jazdy nie działały. Chciał wymienić na gwarancji ale mu zwrócili bo lampy były w porządku. Szukali przyczyny w warsztacie i okazało się, że winna była przepalona żarówka pozycyjna. Jakoś nie zwrócili na nią uwagi, po jednej stronie była dobra, lewa padła i to spowodowało, że ledy też się nie świeciły. Trzeba więc zwracać uwagę na to jak się ma lampy podłączone, żeby potem nie było niespodzianki przy spotkaniu z policją.
Jak się uda to postaram się wrzucić jakieś fotki.
Powrót do góry
pompidou1

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): legionowo
Posiadane auto: c4 grand picasso 1.6 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Sie 2013, 07:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


Witam.
Zakupilem ledy do montazu w miejsce halogenow.
Przy montazu mam problem z podlaczeniem sie pod swiatla pozycyjne.
Jak to zrobic ? Najlepiej jakies zdjecie pogladowe. U mnie podlaczone jest wszystko na plytce. Stad to pytanie.

Pytanie nr 2. Pod ktory przekaznik pod maska sie wpiac ? Najlepiej tez wraz ze zdjeciem.

pozdrawiam
Powrót do góry
minotaurus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): zzz
Posiadane auto: C4
Piwa: 15/0
Wysłany: Nie 06 Paź 2013, 20:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


1) Masz lampy ksenonowe? Światła pozycyjne są na zwykłej żarówce, więc muszą mieć jednak w którymś miejscu przewód doprowadzający do nich napięcie - trzeba by naciąć na nim izolację i się podpiąć ze sterowaniem

2) Opis z pierwszej strony - który to był konkretnie przekaźnik niestety już nie pamiętam
Powrót do góry
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 09:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


Witam
Mam czujnik zmierzchu i jak wiecie w trybie AUTO w dzien wszystkie lampy się wyłaczaja i trzeba recznie przestawiac na swiatła mijania.
A czy jest możliwość właczenia trybu "Skandynawskiego" czyli na Auto właczone na stałe swiatła mijania ?
Jak tak to prosiłbym o szczegółowe informacje.

Ps.
I takie pytanie szybkie Smile Czy jakbym ustawi w trybie AUTO same światła pozycyjne to czy by było to zgodne z prawem ?? Bo fajnie wyglada ta listwa ale tez mysle aby wsadzic zamiast zwykłej zarówki postojowej żarówke LED mocniejsza. Dało by sie i policja by się nie czepiała ?
Powrót do góry
minotaurus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): zzz
Posiadane auto: C4
Piwa: 15/0
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 12:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


a) Jest możliwość włączenia trybu skandynawskiego - światła mijania są wtedy zawsze zapalone (lampy tył i przód)

b) Żarówki które chcesz założyć musiały by mieć homologacje na bycie zastosowanymi właśnie jako światła dzienne w samochodzie, a szczerze wątpię żebyś takie znalazł. Zgodne z prawem by to nie było.
Powrót do góry
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 13:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy dziennej Citroen C4


No i zrobie tak jak mówisz, na stale lampy mijania i tyle.. W poniedzialek umowiony jestem do znajomego z Lexia i zobaczymy jak to wyjdzie Smile
Powrót do góry
seba51

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: C4/1.6 HDI 109 KM/2005 r./143 tys.km
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 12:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Światła dzienne Jak założyć LED do jazdy


Witam Ja kupilem takie wypasy z alledrogo


Zamontowałem według poradnika z 1 postu i wszystko działa bez problemu Very Happy


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System