Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scorpion1980

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exlusive 2.0 MCP 2007r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 09:04
Temat postu:

Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Witam serdecznie
Od kilkunastu dni poszukuję, dużego, wygodnego automatu dla siebie i Rodzinki. Po wielu poszukiwaniach wybór padł na C4 Picasso lub C4 Grand Picasso, rocznik 2007-2008. Cieszę się, że trafiłem na to forum, bo dowiedziałem się, że lepiej kupić "Citka" bez MCP, bo po pierwsze nie jest ona zbyt żwawa, a po drugie posiadacze tej skrzyni są narażeni na kosztowne awarie koła dwumasowego.
Proszę, upewnijcie mnie, że powyższe rozumowanie jest poprawne i mam szukać pełnego automatu? I czy przy pierwszych oględzinach ogłoszenia (zdjęcia w internecie), jeśli pod manetką automatu widzę 4 literki (bez "P"), to autko ma MCP, a jeśli dodatkowo jest "P", to jest oznaka tej "lepszej" skrzyni?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, w międzyczasie idę szukać dalej upragnionej cytrynki
Powrót do góry
gadu-gadu
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 13:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Witam,
U mnie podobnie, jak u ciebie przeszło rok temu wybór padł na C4 GP. i z tzw. pełnym automatem.
Wybrałem automat bo podobnie, jak ty uznałem, że skrzynia automat będzie lepszym wyborem m.in. dlatego, że tak, jak napisałeś brak w niej dwumasy oraz mechanizmów przełączającego biegi i wysprzęglającego.
Oba te mechanizmy to w razie awarii skrzyni MCP wydatek w ASO ok. odpowiednio 3 i 2 tyś zł. więc kosz nie mały.
Co prawda sama skrzynia jest taka sama, jak w manualu i w razie jaj awarii można ją kupić na allegro za 600zł.
Wszystkie koszty powyższych mechanizmów i koła dwumasowego oraz nie do końca dopracowane przełączanie biegów (tzw efekt kangura) spowodował mój wybór.

Przeciwnicy automatu napiszą pewnie, że jak automat siądzie to od 5 tyś. zł wzwyż nie podchódź do naprawy. I tu mają racje koszt naprawy automatu jest taki i może dojść do 10 tyś zł, więc przy kupnie samochodu z tą skrzynią musisz być bardzo ostrożny. Zwrócić uwagę na wszelkie dziwne zachowania np. szarpania w czasie jazdy i postoju na D np. w czasie oczekiwania na zielone światło na skrzyżowaniu
Wszelkie szarpnięcia przy przełączaniu biegów, dziwne odgłosy, uślizgi (podwyższone obroty) szarpnięcia przy przełączaniu z pozycji R na D itp. niech spowodują, że oddal się jak najszybciej od tego samochodu i daj sobie z nim spokój. Nie daj sobie wcisnąć, że automaty tak mają albo, że wystarczy wymienić olej itp.
Automat powinien przełączać biegi płynnie nie szarpać, nie ciągnąć przy wciśniętym hamulcu, nie szarpać przy przełączaniu manetki.
Ach wszystkie sprawdzenia przejażdżki wykonuj na rozgrzanym silniku.
Jeżeli już znajdziesz odpowiednie auto z dobrze funkcjonująca skrzynia to dobrze by było, że byś podjechał do jakiegoś warsztatu zajmującego się ASB celem jej sprawdzenia tzw. fachowym okiem.
A teraz odpowiedz na twoje pytanie.
Pełen automat ma symbole liter P R N D M a skrzynia MCP ma symbole R N A M obie skrzynie maja manetki do przełączania biegów typu F1
Z doświadczenia wiem, że na naszym rynku C4 picasso występują niemal że wyłącznie w wersji manual lub MCP natomiast bardzo rzadko można znaleźć z skrzynia automat.
Mnie się udało powodzenia
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
scorpion1980

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exlusive 2.0 MCP 2007r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 14:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Dzięki za info i porady. Ja już miałem upatrzonego ideała, ale w momencie, gdy zadzwoniłem, by ściągnąć gościa na sprawdzenie w ASO dowiedziałem się, że właśnie ktoś go zaliczkował. Albo sprzedawca bał się ASO, albo miałem pecha. Cóż, poczekam, bo pośpiech to zły doradca.

Oto cudeńko, które mi uciekło:
http://moto.allegro.pl/citroen-c4-grand-picasso-2-0hdi-exclusive-navi-ful-i1784112153.html
Powrót do góry
gadu-gadu
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 15:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


scorpion1980 napisał:
Dzięki za info i porady. Ja już miałem upatrzonego ideała, ale w momencie, gdy zadzwoniłem, by ściągnąć gościa na sprawdzenie w ASO dowiedziałem się, że właśnie ktoś go zaliczkował. Albo sprzedawca bał się ASO, albo miałem pecha. Cóż, poczekam, bo pośpiech to zły doradca.

Oto cudeńko, które mi uciekło:
http://moto.allegro.pl/citroen-c4-grand-picasso-2-0hdi-exclusive-navi-ful-i1784112153.html


Powiem Ci tak. I dobrze że go nie kupiłeś. Ludzie na innym forum pisali że po sprawdzeniu okazało się że ma 300 tys. przebiegu. Shocked
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
scorpion1980

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exlusive 2.0 MCP 2007r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 18:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Laughing No ładnie, a czy podesłałbyś mi na priv linka do tamtego forum? Tutaj coś mały ruch, a ja mam tak wiele pytań...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 18:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
walkomzda

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 08:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Guzior napisał:
scorpion1980 napisał:
Dzięki za info i porady. Ja już miałem upatrzonego ideała, ale w momencie, gdy zadzwoniłem, by ściągnąć gościa na sprawdzenie w ASO dowiedziałem się, że właśnie ktoś go zaliczkował. Albo sprzedawca bał się ASO, albo miałem pecha. Cóż, poczekam, bo pośpiech to zły doradca.

Oto cudeńko, które mi uciekło:
http://moto.allegro.pl/citroen-c4-grand-picasso-2-0hdi-exclusive-navi-ful-i1784112153.html


Powiem Ci tak. I dobrze że go nie kupiłeś. Ludzie na innym forum pisali że po sprawdzeniu okazało się że ma 300 tys. przebiegu. Shocked


300 tys w trzy lata? to ładne baty dostawał Shocked
swoją drogą trzeba mieć tupet żeby przekręcać licznik o 200tys.....
Powrót do góry
scorpion1980

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exlusive 2.0 MCP 2007r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 11:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Dokładnie, tym bardziej, że autko wyglądało jak z salonu. Już mi ręce opadają. Jak tu mieć pewność, że autko, które chce się kupić, nie jest wielkim przekrętem?
Szukam, szukam i nic :/
Powrót do góry
gadu-gadu
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 23:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


scorpion1980 napisał:
Laughing No ładnie, a czy podesłałbyś mi na priv linka do tamtego forum? Tutaj coś mały ruch, a ja mam tak wiele pytań...


Link poszedł na priv Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
scorpion1980

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exlusive 2.0 MCP 2007r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 31 Sie 2011, 10:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Dzięki.
Niestety, do przeczytania wątku konieczne jest założenie konta, na autoryzację którego mogę poczekać nawet kilka dni.

Cierpliwość jest cnotą...
Powrót do góry
gadu-gadu
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 09 Lut 2013, 16:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Witam,
podłączę się do tematu. Znalazłem C4 Picasso z silnikiem benzynowym 1600 o symbolu: THP SX Pack M 1 (prawdopodobnie silnik BMW) Czy to jest ten sam rodzaj, o którym mowa wyżej czyli z MCP a więc przeważający na rynku? Rozumiem, że nie jest to skrzynia "pełny automat" ?
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2013, 11:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Widzę, że słabe zainteresowanie wątkiem, to ja trochę będę drążył. Czy znacie opinie nt. silnika 1,8 benzynowego i jak się on ma do następcy 1,6 VTI ? Chodzi o spalanie, usterkowość, kulturę pracy, wszystko oczywiście ma jeździć w C 4 Grand Picasso. Pytam tutejszych bo w internecie opinie mniej więcej znam...
Powrót do góry
calus79

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Cze 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limavady NI
Posiadane auto: c4 grand picasso 2.0 HDI automat
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 21 Cze 2015, 23:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Witam podepne sie pod temacik , chce kupic c4 grant picasso 1.6HDI VTR+ SEMI-AUTOMATIC TOP SPEC MODEL z 2007 z tego co wyczytalem to sa dwa rodzaje skrzun, automatyczna i MCP i ponoc ta MCP jest do niczego ponoc awaryjna. Jak mocno awaryjna jest ona ??? I na co jeszcze zwrocic uwage przy zakupie??? Dzieki z gory
Powrót do góry
skype status
JOANNA_G

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 09:13
Temat postu:

Automatyczna skrzynia biegów MCP r.p. 2010 Kupić nie kupić?


Dzień dobry!

Autko Citroen Grand C4 Picasso THP 155 EGS6, skrzynia MCP, pasuje mi bardzo, cena, przestrzeń, miodzio.
Ale skrzynia biegó, to by był mój pierwszy autpomat. Czytam tu na forum, że jakiekolwoek zakłócenia pracy skrzyni eliminuja auto, tylko ja nie wiem, czy OPÓŹNIENIE jest zakłóceniem, czy jest to normalne?

Rok produkcji 2010.

Będę BARDZO wdzięczna za odpowiedź i ogólnie doświadczenia ze skrzynką EGS6. Kupić nie kupić?.....

Joanna
Powrót do góry
calus79

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Cze 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limavady NI
Posiadane auto: c4 grand picasso 2.0 HDI automat
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 23:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


W sobote bylem ogladac dwie cytryny jedna MPC druga automat roznica w jezdzie - niebo a ziemia, MPC 1.6 i jak dla mnie za mulowaty , w koncu c4 jest troche duzy i kupilem 2.0 w automacie 😆😆😆
Powrót do góry
skype status
Marcin N78

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stryków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Mar 2016, 11:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie - skrzynia automat.


Witam wszystkich mam pytanie jestem zainteresowany kupnem citroena C4 Grand Picasso z silnikiem 2.0 136KM z automatyczną skrzynia biegów-ale te sa różne typy -Automatyczna bezstopniowa CVT
Automatyczna dwusprzęgłowa (DCT, DSG)
Automatyczna hydrauliczna (klasyczna)
Półautomatyczna (ASG)
jak można o pomoc która z tych skrzyń jest najlepsza.z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System