Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
borsodi

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 31 Sty 2017, 23:06
Temat postu:

Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v


Cześć,

nie będę ukrywał, iż podobny temat założyłem na innym forum, ale liczę, iż może ktoś się trafi, kto przeszedł przez podobny scenariusz lub ma po prostu pomysł jak doprowadzić Cytrynę do porządku.

Mam niemałą zagwostke. Ostatnio zrobiłem duży serwis mojej C4, wymienione zostały Amory i sprężyny, łączniki, sprzęgło. Od jakiegoś czasu zauważyłem przy przyspieszaniu zwłaszcza na 2gim biegu wibracje, diagnoza półoś, niestety nie udało się zweryfikować, która dokładnie więc postanowiłem wymienić obie dla spokoju, długa wraz z łożyskiem. Niestety nadal wibruje choć wydaje mi się, że trochę mniej. Wibracja wyczuwalne są na innych biegach ale są już praktycznie niewyczuwalne, jestem już na prawdę wyczulony.

Co to może być? Przy stałej prędkości - zero wibracji. Przed wymianą sprzęgła nie było tego problemu, czy może coś tutaj poszło nie tak?
Dodatkowo czasami zdarza się tak, iż przy ruszaniu i zmianie z 1 na 2 jest wyczuwalna tak jakby dziura w przyspieszaniu, jakby chwilowy spadek obrotów (oczywiście obroty są ok) bardziej chodzi o wrażenie wyczuwalne. Nie wiem czy te dwa problemy są skorelowane, ale...

Liczę, iż ktoś ma jakieś pomysł, bo ja już kompletnie nie wiem co dalej, trochę dołożone do Cytryny a nadal ...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 01 Lut 2017, 01:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v


Ja bym sprawdził poduszki silnika, jeśli by było to sprzęgło to wibracje były by uzależnione od obrotów silnika.
Powrót do góry
SoulRea

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0, Freelander TD4 lift.
Piwa: 20/1
Wysłany: Sro 01 Lut 2017, 11:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v


Mam podobne wrażenie u siebie do tych wibracji towarzyszy jeszcze delikatny brzęk. Sprzęgło robione było dawno ale ten objaw był przed nim . Zauważyłem dodatkowo że silnik jak schodzi z obrotów sporo się wychyla w kierunku przodu. Tak jak Pyotrek taż stawiam w obu przypadkach na poduchę silnika od strony pasażera .
_________________
Powrót do góry
borsodi

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 01 Lut 2017, 21:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v


Dzisiaj miałem wizytę u mechanika, jazdy próbne, podnośnik, wyważane koła, sprawdzane poduszki - nic, jak wibrowało przy przyspieszaniu tak wibruje.

Będziemy próbować za tydzień wymienić jeszcze raz półosie, nie mam już pomysłów.
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 07:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v


witam Twisted Evil nie wiem czy to coś pomoże - też się borykałem z tym problemem w nowym aucie (Q3 ) wibracje auta od 60 km/h i czułem jak by z przodu te wibracje . Podjechałem do oponiarza gdzie kupowałem opony ( nówki Nexen zimowe ) wywarzanie jeszcze raz tylko przodu i oczywiście kupa błota wewnątrz alusów - wyczyszczona felga i wyważona , 90 zeta w plecy . Odjechałem ale nadal czuję wibracje , tel do serwisu i okazało się , że na tyle wewnątrz felg miałem w jednym miejscu pół centymetra błota . Felgę jak na myjni umyli to w jednym miejscu - obstawiam górną część felgi gdzie nie sięgnęli strumieniem wody i nie zmyli błota - nie domyli felgi . Serwis umył i jest ok Wink to mój przypadek może u Ciebie jest podobnie
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 07:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tutrus

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżóniów
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exlusive 2007r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 20:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v


hmmm.

Ostatnio zmieniony przez tutrus dnia Wto 23 Sty 2018, 00:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
SoulRea

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0, Freelander TD4 lift.
Piwa: 20/1
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 23:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v


Zobacz jeszcze U mnie zdiagnozowałem taka przypadłość przewody aluminiowe idące prawa strona podłożnicy wpadały w rezonans i drgały o kielich zawieszenia. Uchwyty nie trzymały ich na miejscu wiec podłożyłem piankę do ocieplania rur od CO Very Happy drganie ustało , a już chciałem konsole wypruwać ,gdyż byłem pewny że to coś pod konsolą.
_________________
Powrót do góry
tutrus

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżóniów
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exlusive 2007r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 23:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v


SoulRea napisał:
Zobacz jeszcze U mnie zdiagnozowałem taka przypadłość przewody aluminiowe idące prawa strona podłożnicy wpadały w rezonans i drgały o kielich zawieszenia. Uchwyty nie trzymały ich na miejscu wiec podłożyłem piankę do ocieplania rur od CO Very Happy drganie ustało , a już chciałem konsole wypruwać ,gdyż byłem pewny że to coś pod konsolą.
Wiem o co Ci chodzi, miałem tak kiedyś w poprzednim Picasso Smile

Ostatnio zmieniony przez tutrus dnia Wto 23 Sty 2018, 00:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
borsodi

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2017, 10:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v


Niestety, na pewno nie jest to żaden element uderzający o inny, gdyż wibracje są wyczuwalne jako niejako bujanie. Za tydzień wymienię ponownie półosie i zobaczymy.

Denerwująca sprawa ☺️
Powrót do góry
borsodi

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Lut 2017, 21:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wibracja przy przyspieszaniu C4 GP 1.8 16v


No i niestety, ponownie wymienione półosie na nowe- brak efektu. Przy przyspieszaniu nadal czuć wibracje, stała prędkość zero, czy to może być skrzynia? Macie jakieś pomysły?
Powrót do góry
korsarz50

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 07:26
Temat postu:

C4 Picasso drży, dygoce przy ruszaniu


C4 Picasso drży, dygoce przy ruszaniu. Stuk jak młotem w kowadło przy każdej zmianie biegu. Przyuczanie skrzyni 3 razy robione i nic nie zmienia się.
Czy rozpadło się jakieś łożysko w skrzyni?
Bo na "N" jak daje gazu i schodzi z obrotów to sprzęgło i dwu masa nie daje żadnych niepokojących oznak.
Uczucie jak by koła były zablokowane i silnik na siłę chciał jechać. lecz jak zrobię "N" i ręczny wyłączę to auto lekko się kula po drodze.
Jak sprawdzić czy w skrzyni nie blokuje coś (Zrobotyzowana -MCP "R,N,A,M")?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System