Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emdzy

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 HDi, 163 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Lut 2015, 09:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


problem sam minął, auto rano wyswietlało błąd, po pracy już nie było błędu. od tamtego czasu jeszcze raz wyswietlilo mi blad zawieszenie, po czym podniąsłem auto i opuściłem przycieskiem z bagażnika i wszystko wróciło do normy. Nie wiem jaka jest tego budowa ale mam wrażenie że sam czujnik nawala, bo problem się pojawił dwa razy kiedy auto stało lekko pod górkę. narazie jeżdżę i jest ok.
Powrót do góry
kokolek

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Z-ja
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lut 2015, 19:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Witam,
Problem dotyczy kompresora zawieszenia w C4 Picasso (Exclusive). Chciałbym się dowiedzieć czy do mojego auta będzie pasował kompresor z wersji Grand Picasso o nr 968202298 i ewentualnie z jakich roczników? Wg katalogu części, do mojego modelu dedykowany jest kompresor o nr 9801906980 jednak ciężko z ich dostępnością.
Powrót do góry
ajzon

Debiutant



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): toruń
Posiadane auto: C4 Picasso 2008, MPC
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2015, 14:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Panowie a jak wyjąć te przewody od kompresora, u mnie siedzą bardzo mocno a nie chcę ich uszkodzić.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Lewy12

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: C4 GP MCP 2.0hdi exclusive 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 23:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Są to typowe połączenia pneumatyczne, wystarczy wcisnąć metalowe pierścienie przy wejściach przewodów ciśnieniowych.
Powrót do góry
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 03 Lut 2016, 00:10
Temat postu:

problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Kolega miał też taki problem i jemu pomogła procedura Citroena z filmu z tej strony:
http://atmil.pl/poduszka-zawieszenia-tyl-citroen-c4-picasso-grand-p-3677.html
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 03 Lut 2016, 00:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Wto 22 Lis 2016, 00:26
Temat postu:

problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Poduszki lepiej wymienić bo można szybko kompresor uszkodzić, a to już spory koszt!

Jak kupowałem, tu były najtańsze:
http://gekoczesci.pl/clientcatalogue/5102gn-tf,23-1------5102GN~6TF.aspx

przewód pneumatyczny też warto wymienić:
http://gekoczesci.pl/clientcatalogue/t4,23-1------T4.aspx

Ja miałem tak że najpierw padła 1 szt, za 2 miesiące 2 szt i po miesiącu znów auto opadało, okazało się że przewody zaczęły przepuszczać.
Powrót do góry
maciez

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża/Podlaskie
Posiadane auto: C4 PICASSO GRAND
Piwa: 0/8
Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 21:22
Temat postu:

Poduszki - miechy , temat cały czas aktualny


Witam
Przytrafiła mi sie przygoda jak każdemu z Was przy tym stopniu komplikacji auta. Tez problem z miechami. Zaczął się od głosu tego brzęczyka zawieszenia, po najechaniu "leżącego policjanta" ( z prędkością max 5km/h, jestem wrażliwy na punkcie szanowania zawieszenia), który zaczął się odzywać w nieregularnych odstępach. Dźwięk identyczny z tym , który odzywa się podczas ręcznego podnoszenia bądź opuszczania tylnego zawieszenia i dotarciu doo granicy. Trochę zlekceważyłęm fakt brzęczenia chociaż nie powiem zastanowiło mni trochę , mimo braku błędów na wyświetlaczu. Dopiero jak tył auta któregoś dnia się sam opuścił na postoju zacząłem in teresować sie tematem , Odwiedziłem serwis citroena, który zastosował metody podawane w tym wątku, pianka i sprawdzenie akumulatora. Okazało się ,że jego pojemność spadła do 45 % (rocznik 2010 , aku nie wymieniane - miał prawo paść), chociaż nie miałem do tej pory żadnych problemów z odpalaniem, kręcił cały czas normalnie. Ale zastosowałem się do wskazań serwisu, którego zdaniem to była pierwsza konieczna czynność potrzebna do wykluczenia problemu. Jakież było moje zdziwienia następnego dnia po wymianie akumulatora na nowy w serwisie (oryginalny) - samochód obsiadł znowu. Umówiłem się z lokalnym mechanikiem ale narazie od kilku dni mam spokój. Akumulator kupiony 22 listopada , samochód obsiadł raz 23-go, od tamtej pory spokój , zobaczymy czy na stałe??? Z wizyty u mechanika zrezygnowałem. Mam nadzieję , że to tylko akumulator. Serwisant z CITROENA twierdził , że przy kłopotach z napięciem akumulatora zużytego nawet częściowo komputer pokładowy może zgłupieć i takie będzie zachowanie zawieszenia, dbajmy więc o akumulator , bo zaniedbanie może doprowadzić do zwiększenia wydatków, patrz częstsza praca sprężarki co w konsekwencji skazuje nas na jej dość drogą wymianę.
_________________
BIGFOOT
Powrót do góry
gadu-gadu
Jezyna1980

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KALISZ
Posiadane auto: CITROEN C4 GRAND 2008. EXCLUSIVE. 1.6 DIESEL
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Lip 2017, 16:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


emdzy napisał:
Witam

Podłączam się pod temat, mam cytryne od maja. Rocznik 2011. W sierpniu wymieniałem akumulator.
Dzisiaj rano przy odpaleniu auta wyskoczył komunikat "nieprawidłowe funkcjonowanie zawieszenia" i żółte ostrzeżenie "serwis". przy wsiadania, wysiadaniu, kilkukrotnym odpaleniu auta i otwierania zamykania drzwi nie słyszę w ogóle kompresora. zawsze po nocy było słychać krótkie buczenie, tym razem nic. Auto nie jest opadnięte. próbowałem podnieść lub opuścić przyciskiem z bagażnika ale słyszę tylko pojedyncze dłuższe piknięcie i auto sie nie podnosi i nie opada.
Czy mogę takim autem jeździć?
Jak poznać że hydraulika już całkiem padła?


Mam identyczna sytuację kolego emdzy jak to rozwiazales
Powrót do góry
krispicasso

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Gru 2017, 20:15
Temat postu:

zawieszenie


mam rocznik 2012 przebieg 75 tyś km
Kupiłem go 2 lata temu przy przebiegu 55 tyś i dziś pojawił się problem. Samochód opuszcza się podczas jazdy ewentualnie zatrzymania się na światłach. Otwarcie i zamknięcie drzwi przy zapalonym silniku powoduje podniesienie do standardowego poziomu. Samochód stoi na dworze całą noc ok. 10 godz. i nie opada. Nie wyświetla się także SERWIS.

Pytania:
1. czy przy zamkniętym samochodzie układ dopompowuje poduszki i dlatego nie zastałem leżącego samochodu?
2. z tego co czytam zanosi się na wymianę poduszek?
a może to jakaś [cenzura]ła
Powrót do góry
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 20 Gru 2017, 11:51
Temat postu:

zawieszenie


Podczas jazdy powinno się dopompować zawieszenie.
Przy wyłączonym aucie nie napompuje się.
Sprawdź poduszki i przewody czy nie puszczają gdzieś.
Jeśli puszczają poduszki i auto przez to opada polecam:
http://gekoczesci.pl/clientcatalogue/wyniki-wyszukiwania,22--5102gn---.aspx?inname=1
(zamienniki mają bardzo dobre, odradzam zakup najtańszych zamienników).
Czasem zdarza się problem z kompresorem (pewnie koło 10% awarii tylnego zawieszenia)
Powrót do góry
krispicasso

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Gru 2017, 22:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


popołudnie spędzone pod samochodem i wnioski:
1. poduszki zlane specjalnym płynem i pęcherzyków brak
2. odkręciłem obudowę kompresora i sucho - przewody bez dziur - wszystko szczelne
samochód po podniesieniu na max na poduszkach trzyma wysokość i nie opada (po całej nocy na dworze też trzyma wysokość, sprawdziłem miarką) - i to dało mi do myślenia, bo wystarczy, że wsiadłem do środka i poruszyłem samochód do przodu i tyłu i zaczyna opadać - czy czujniki utrzymania pozycji poziomej samochodu przypadkiem nie podaje złej informacji
końcówki przy czujnikach są mocno skorodowane i przy próbie poruszenia na boki ledwo dało się nimi ruszyć, odrdzewiacz poszedł w ruch i o wiele lepiej

zobaczymy w ciągu najbliższych dni jaki przyniosło to efekt

Powrót do góry
krispicasso

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Gru 2017, 23:12
Temat postu:

zawieszenie


niestety, poprawy brak
Samochód opada tylko podczas jazdy - raz go dopompowuje raz nie (podczas jazdy). Jak opadnie, to po wyjściu i zamknięciu drzwi dopompowuje go do poziomu standardowego.

Układ jest szczelny. Samochód stał trzy dni świąteczne i nie opadł nawet 0,5 cm.

czyli jest jakiś problem ze sterowaniem. Pytanie co może powodować ten problemy. Pewnie jakiś sterownik? HELP
Powrót do góry
Darek30000

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: c4 Picasso Exclusive 1.6 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 00:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Witam, krispicasso kiedy były wymieniane pneumatyczne poduszki zawieszenia ? U mnie winą była dziurawa poduszka, też stał napompowany całą noc, a gdy się ruszyło to on trochę dopompował i uwidoczniały się przetarcia przez, które uciekało powietrze. Wymieniłem obie poduszki, niestety teraz mam jakiś problem z elektroniką zawieszenia, opadł sam po nocy przy nowych poduszkach !!!... W dodatku przestał dopompowywać na postoju, dopompowuje tylko jak się przekroczy 10km/h. No i nie działa przycisk obniżania/podwyższania zawieszenia ten w bagażniku. Jutro odłączę akumulator, może to coś da. Ehhhh te wynalazki Citroena, niech ich chu.....
Powrót do góry
krispicasso

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sty 2018, 00:01
Temat postu:

poduszki


poduszki nigdy nie były wymienione

w innym miejscu przeczytałem, że winne mogą być czujniki poziomu na belce

kolega podłączył mi jakiś komputer w pracy do samochodu i pokazało błąd w zawieszeniu dotyczący nienaładowanego akumulatora - gdzie kilka dni wcześniej ładowałem zapobiegliwie przed zimą - obecnie pali na dotyk. Błedy usunięte i efektu brak.
Powrót do góry
miroszka

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 12:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Witam. Czy możecie polecić jakąś poduszkę chodzi mi bo nie wiem którą kupić te tańsze czy oryginał, a może Arnott.
W sumie to się zastanawiam nad oryginałem albo Arnott za Arnottem przemawia gwarancja 3letnia, tylko nie wiem jak z gwarancją na oryginalne bo na stronie nic nie pisze.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System