Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PARZNIAK

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): LONDYN/UK
Posiadane auto: C4 GRAND PICASSO 1.6 Hdi automatic exclusive
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 17 Sie 2011, 22:13
Temat postu:

problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Witam

Mam problem z opuszczaniem zawieszenie pneumatycznego w C4 Grand Picasso... Mianowicie kilka miesięcy temu wymieniłem uszkodzone poduszki, 2 tygodnie temu padł mi kompresor i też go naprawiłem (okazało się że "skończyły" się szczotki w silniczku kompresora i od razu podpowiem że idealnie pasują szczotki ze starej poczciwej czeskiej Jawki), no i kilka dni byłem bardzo szczęśliwy bo wszystko działało bezbłędnie do dnia kiedy autko nie chciało się opuścić.... tzn. gdy stoi wypoziomowane i wejdzie do niego kilka osób to oczywiście podnosi się i poziomuje na nowo ale gdy tylko te osoby wyjdą z auta po kilku minutach zapala się błąd zawieszenia!!! Chwilę pomyślałem i chciałem manualnie go obniżyć jeszcze przed pojawieniem się błędu naciskając znany wszystkim przycisk w bagażniku lecz po naciśnięciu jego słychać melodyjkę która sygnalizuje obniżanie a autko przez 0,5 sekundy "syknie" powietrzem i tyle.... melodyjka gra dalej a on stoi!!!! Na tą chwile jest to jedyny sposób obniżenia auta do stanu pierwotnego (lub też otwieranie i zamykanie drzwi tak około 15 razy)

Fajnie było by żeby ktoś kiedyś się z tym spotkał bo nie wiem w którym kierunku szukać.. ( moim zdaniem coś z tymi dwoma sensorami na belce)

Czekam na pomysły
pozdrawiam
Grzegorz :P
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
adam000

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): oslo
Posiadane auto: c4 gp exl 1.6 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 16:24
Temat postu:

problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


witam

mam to samo.
zawor wlotowo/wylotowy w kompresorze sie zawiesza. niewiem czy to mozna regenerowac.
Powrót do góry
PARZNIAK

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): LONDYN/UK
Posiadane auto: C4 GRAND PICASSO 1.6 Hdi automatic exclusive
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 14:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


WITAM

DOKŁADNIE!!! MASZ RACJE!! NA ALLEGRO KUPIŁEM "USZKODZONY" KOMPRESOR I WYMIENIŁEM TYLKO ELEKTRONIKĘ Z TYMI ELEKTROZAWORMI DO MOJEGO.... I ...... AUTKO ŚMIGA JAK NOWE!!!!!!!


POZDRAWIAM
GRZEGORZ
Powrót do góry
gadu-gadu
adam000

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): oslo
Posiadane auto: c4 gp exl 1.6 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 17:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszen


Ciezko jest rozebrac ten kompresor?

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
PARZNIAK

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): LONDYN/UK
Posiadane auto: C4 GRAND PICASSO 1.6 Hdi automatic exclusive
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 16:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Witam.

Jeśli chodzi o rozebranie kompresora to nie jest żaden wyczyn. Najważniejszą żeczą jest dobre podstęplowanie samochodu, żeby nam na głowe nie spadł... Wink.
Ja napompowałem na maksa autko i podłożyłem kobyłkę pod belkę haka holowniczego, następnie wślizgnąłem się pod tył samochodu, zdjąłem plastikową obudowę ( na pewno są 3 lub 4 wkręty, trzeba uważać bo ja jednego nie zauważyłem i ułamałem... ups), następnie odkręciłem drugą obudowę, odpiąłem 2 kostki zasilania oraz wypiąłem 2 cienkie i jeden gruby przewód powietrzny. ( są oznaczone kolorami tak że nie ma możliwości pomylenia się przy podłączaniu).
Następnie cały komresor wykręciłem z dużą aluminiową podstawą ( też około 3 lub 4 nakrętki) i tyle, klamoty pod pachę i do garażu....
czas jaki poświęciłem na wykręcenie jego to około 30min... Smile

pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 16:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Romekstanek

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Walton on Thames
Posiadane auto: C4 GP 1.6 hdi exclusive
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 12 Paź 2012, 20:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Ja mam ten sam problem z zawieszeniem tyle ze wymiana kompresora na nowy nie pomogła. Serwis wymienił go jeszcze raz na nowo bo myśleli ze jest wadliwie tez nic. Rozkładają ręce a ja nie mam auta od tygodnia. Dodam ze otwieranie i zamykanie drzwi nic nie daje. Słyszałem ze tak można opuścić auto. Jak koleś w serwisie podpiał komputer to zauważył ze pokazuje błędnie otwarte drzwi. Otwarty był bagażnik i drzwi kierowcy a komp pokazywał ze wszystkie są otwarte. Zastanawiam sie czy to może mieć jakieś znaczenie ze jak ktoś wysiada z auta to komputer nie rozpoznaje otwarcia czy zamknięcia drzwi i nie opuszcza. Potem wyskakuje suspension fault. Oświetlenie w kabinie działa ok. Może jest to oddzielny układ. Co myślicie? Mam nowy kompresor za £708 i nowe poduszki. Powiedzieli ze zresetowali komputer zawieszenia i sprawdzili elektryke. Jeżeli tam nic nie ma to może te drzwi wprowadzają w błąd.
Powrót do góry
przemek.b

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 grand picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 15 Paź 2012, 12:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Witam. Też miałem problem z pneumatycznym zawieszeniem.
u mnie okazało się, że jest już za słaby akumulator.
Podjedź do jakiegoś elektryka/ warsztatu niech sprawdzą jego stan.
Powrót do góry
gadu-gadu
smigolek

Dyskutant



Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): c4 picasso grand
Posiadane auto: 2.0 diesel rok 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 15 Gru 2014, 12:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Ja mam inny problem. Dwa dni z rządu po nocy auto siedziało na ziemi. Sprawdzałem płynem miechy nigdzie nie znalazłem dziury nic nie syczy. wczoraj trochę dopompowałem go na noc i o dziwo rano stał tak samo czyli nie opadł.
Jak myślicie o co tutaj chodzi???
Może też mam słaby akumulator. Chociaż z rana miałem 12,3 V a na ładowaniu 14,2/3.
Ma ktoś może jakiś pomysł.
Powrót do góry
jerryko

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 10:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Mam ten sam problem. Układ jest szczelny - sprawdzałem poduszki i przewody najpierw wodą z mydłem, potem pianką, a samochód raz stoi, a raz opada (czasami zaraz po napełnieniu poduszek Diagboxem. Włączam funkcję napełniania poduszek, samochód idzie do góry i zaraz po zakończeniu opada). Błędy: czasami niskie napięcie akumulatora, częściej przekaźnik kompresora. Czujniki poziomowania sprawdzone ( środkowy i prawy). Jest to możliwe, żeby zawór upustowy nie domykał??? Nie pokaże tego komputer???
Powrót do góry
cytryna ck

Dyskutant



Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 Grand 2,0 16v benzyna 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 21:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Witam u mnie sprawa wygląda następująco ,,,, wsiadam rano cisza odpalam skoczy napięcie kompresor startuje lecz jak tylko ruszam błąd zawieszenia...nie zawsze się to pojawia lecz nawet jak całą procedura zastartuje prawidłowo nieraz podczas jazdy wywala błąd i serwis...auto po nocy jest ok trzyma nie opada i się opuszcza ...z tego co się dowiadywałem sprawa tkwi w słabym akumulatorze gdy napięcie spada poniżej 11V w ASO wgrywają nowego softa obniżającego progi pojawiania się błędu na ok 10V i jest ok ..w lato kompresor smiga ładnie niema problemu jak tylko przyszły zimne dni zaczeły się problemy z komunikatem,,, co zauważyłem ze jak wywali błąd to jadę z 500m i go gaszę ,czekam 30s i odpalam i jest ok ...więc ile cytryn tyle przypadków ..
Powrót do góry
jerryko

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2015, 10:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Ja chwilowo się poddałem. Kupiłem sprężyny i założyłem. Znalazłem przyczynę kłopotów. Dziura w prawej poduszce (w takim miejscu, że ujawniała się jak troszkę zawieszenie osiadło - w normalnym położeniu lub całkowicie podniesione trzymało ciśnienie), uszkodzone łożysko tylne silnika kompresora - błąd przekaźnik sprężarki.
Do wiosny naprawie kompresor, kupię nową poduszkę i założę z powrotem.
Powrót do góry
smigolek

Dyskutant



Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): c4 picasso grand
Posiadane auto: 2.0 diesel rok 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 18 Sty 2015, 13:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Też miałem tak że po nocy auto siadało. Płynem malowałem miechy i też nic! Kupiłem pianke do sprawdzania szczelności LPG i też nic.Dopiero jak byłem pod autem i kolega napompował go na maksa i po mału zaczął opuszczać to dopiero w pewnym położeniu zaczęło syczeć i to z dwóch poduszek. Poduchy wymienione w garażu własnoręcznie. Koszt poduch nowych na allegro 800zł za dwie + dwa lata gwarancji. wymiana 5 min na sztuke!! Dłużej trwa podnoszenie lewarkiem auta Smile
W serwisie w GOLENIOWIE zażyczyli sobie. 1600 dwie poduchy 160 robocizna i 150 komputer. MASAKRA 1000 w kieszeni Smile
Powrót do góry
waldiz

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 13:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Kolega CYTRYNA CK ma rację: ile cytryn tyle przypadków. U mnie też czasami wyrzuca błąd zawieszenia i mam wrażenie, że nie do końca podpompowuje poduszki. Nie znalazłem żadnej zasady wg której to się dzieje. Pojechałem do ASO i stwierdzili, że to wina jakiegoś sterownika -cena całej sprężarki około 3000 PLN(nie wiem nie znam się na tym). Z tego co piszecie to może być również wina akumulatora, albo co najmniej 10 innych powodów. Chyba będę jeździł do "zdechu" znajdując jakieś doraźne rozwiązania.
Powrót do góry
emdzy

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 HDi, 163 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 10:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Witam

Podłączam się pod temat, mam cytryne od maja. Rocznik 2011. W sierpniu wymieniałem akumulator.
Dzisiaj rano przy odpaleniu auta wyskoczył komunikat "nieprawidłowe funkcjonowanie zawieszenia" i żółte ostrzeżenie "serwis". przy wsiadania, wysiadaniu, kilkukrotnym odpaleniu auta i otwierania zamykania drzwi nie słyszę w ogóle kompresora. zawsze po nocy było słychać krótkie buczenie, tym razem nic. Auto nie jest opadnięte. próbowałem podnieść lub opuścić przyciskiem z bagażnika ale słyszę tylko pojedyncze dłuższe piknięcie i auto sie nie podnosi i nie opada.
Czy mogę takim autem jeździć?
Jak poznać że hydraulika już całkiem padła?
Powrót do góry
waldiz

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 22:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) problem z pneumatycznym zawieszeniem C4 Grand Picasso


Kolego EMDZY, jak padnie pneumatyka, to będziesz jeździł jak wozem drabiniastym, samochód opadnie i będzie tak dobijał, że na pewno zdecydujesz się na naprawę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC5

30 500

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC5

21 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System