Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) Obrotomierz w HDi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barko

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen, Xantia 2.0 HDi, kombi, 2.0. 1999
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 03 Sie 2011, 14:00
Temat postu:

Obrotomierz w HDi


Jakiś czas temu padł obrotomierz w mojej Xantii 2.0 HDi kombi (1999). Po wyłączeniu silnika wskazówka obrotomierza opada ale na prawą stronę Smile a po włączeniu silnika podnosi się, ale daje zawyżone obroty: na jałowym pokazuje już 3 tys. tak więc szybko osiągam max Smile Czy ktoś wie co to może być i jak to naprawić? Czy muszę wymienić całą deskę z zegarami? Pozdrawiam
Powrót do góry
archive_12

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 26


Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 03 Sie 2011, 14:36
Temat postu:

Re: Obrotomierz w HDi


Barko napisał:
Jakiś czas temu padł obrotomierz w mojej Xantii 2.0 HDi kombi (1999). Po wyłączeniu silnika wskazówka obrotomierza opada ale na prawą stronę Smile a po włączeniu silnika podnosi się, ale daje zawyżone obroty: na jałowym pokazuje już 3 tys. tak więc szybko osiągam max Smile Czy ktoś wie co to może być i jak to naprawić? Czy muszę wymienić całą deskę z zegarami? Pozdrawiam


standardowa usterka w tych zegarach przy odpalaniu z padajacym aku.
rozgrzej dobrze silnik, wkrec go na duze obroty i solidnie przyloz w deske nad zegarami. jak to nie pomoze to czeka cie wyjmowanie zegarow. troche jest z tym dziubaniny ale w 30 min wyjmiesz. sprobuj przestawic wskazowke reczne. przy okazji rozbiorki warto wymienic wszystkie zaroweczki (12V, 1.2W caloszklane)

pozdr
viwaldi
Powrót do góry
Barko

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen, Xantia 2.0 HDi, kombi, 2.0. 1999
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 01:51
Temat postu:

Re: Obrotomierz w HDi


viwaldi napisał:
wkrec go na duze obroty i solidnie przyloz w deske nad zegarami. jak to nie pomoze to czeka cie wyjmowanie zegarow. troche jest z tym dziubaniny ale w 30 min wyjmiesz. sprobuj przestawic wskazowke reczne.

Wielkie dzięki. Póki co walenie w deskę nie pomogło Smile, pozostaje jej rozebranie. Gdzieś przeczytałem, że to może być problem z silnikiem krokowym?
Powrót do góry
archive_12

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 26


Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 09:32
Temat postu:

Re: Obrotomierz w HDi


Barko napisał:
...Gdzieś przeczytałem, że to może być problem z silnikiem krokowym?

to jest skutek odpalania na gownianym akumulatorze!

cytat z forum cytrynki:

"Moja xantia II 2.0 16v ma następującą przypadłość:
Po całkowitej śmierci akumulatora, i próbie odpalenia na kable przekręcił się obrotomierz, tzn wskazówka wisi na dole za czerwonym polem.
Po włożeniu nowego akumulatora silnik już nie gaśnie na wolnych obrotach ale
wskazówka obrotomierza jest dalej przekręcona i przy zapalaniu ani drgnie.
ktoś wie co z tym zrobic?
====
Zagrzać silnik, wkręcić go na 6tys rpm. i porządnie walnąć dłonią w deskę z góry. Wskazówka powinna wtedy wrócić na swoje miejsce. Jak to nie pomoże, to tylko wyjąć zegary i przestawić ręcznie.
====
Tak to jest, jak się odpala samochód na słabym akumulatorze(ach). Rozgrzej silnik do 90*C, wkręć go na maksymalne obroty i uderz z pięści w obudowę liczników.
====
Wielkie dzięki za pomoc, zadziałało!
====
Też miałem taką przypadłość po odpaleniu silnika na słabym akumulatorze ale mechanik mi powiedział żebym się trochę szybciej przejechał to wskazówka licznika sama wróci na swoje miejsce i faktycznie tak się stało.
Prędkość jaka wystarczyła do powrotu wskazówki to coś do ok. 100km/h. więc i szaleństwa nie trzeba było wielkiego z tą prędkością.
====
Chodziło mu pewnie o obroty, nie o prędkość.
====
ja też tak miałem ,ale ani się nie rozpędzałem ani nie uderzałem z pięści wystarczyło ,że wziąłem cieniutką szpileczkę ,podgrzałem ją ,zrobiłem maluteńką dziurkę w szybce na wysokości środka wskazówki obrotomierza i ją obróciłem działa jak należy pozdrawiam
====
szkoda szybki...."

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=72924&forum=8

temat jest walkowany dosc czesto. sam tez to przerabialem.

pozdr
viwaldi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Nadwozie.


CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System