Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) kodowanie kluczyka z centralnym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartek.fij

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,2 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 08:45
Temat postu:

kodowanie kluczyka z centralnym


witam znalazłem tylko wątek o programowaniu kluczyka w immo, a nie wiem czy to zadziała też z centralnym zamkiem

otóż mam dwa oryginalne klucze, ale tylko jeden jest scyzorykiem z pilotem (podobno taka polityka citroena była że dawali jeden pilot i zwykły)

kupiłem drugi kluczyk scyzoryk z c4 (na razie sama płytka jest, ale obudowe też kupie z grotem) i chciałbym go dodać tak, żeby odpalał silnik i przy okazji działały przyciski jak w oryginale.

no i teraz pytanie czy dodawanie klucza do immo (w stacyjke, przekręcić na S i trzymać przycisk otwierania) doda całość czy tylko możliwość odpalenia i drugie pytanie, czy nie usunę w ten sposób oryginalnego kluczyka?

pozdrawiam
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 12:13
Temat postu:

Re: kodowanie kluczyka z centralnym


bartek.fij napisał:
witam znalazłem tylko wątek o programowaniu kluczyka w immo, a nie wiem czy to zadziała też z centralnym zamkiem

otóż mam dwa oryginalne klucze, ale tylko jeden jest scyzorykiem z pilotem (podobno taka polityka citroena była że dawali jeden pilot i zwykły)

kupiłem drugi kluczyk scyzoryk z c4 (na razie sama płytka jest, ale obudowe też kupie z grotem) i chciałbym go dodać tak, żeby odpalał silnik i przy okazji działały przyciski jak w oryginale.

no i teraz pytanie czy dodawanie klucza do immo (w stacyjke, przekręcić na S i trzymać przycisk otwierania) doda całość czy tylko możliwość odpalenia i drugie pytanie, czy nie usunę w ten sposób oryginalnego kluczyka?

pozdrawiam


Mylisz pojęcia , kluczyka do immo jest podpisany na stałe nic nie programujesz z poziomu stacyjki - wyłacznie przez lexię, ten sposób który opisujesz to podpisanie pilota do centralnego zamka np po rozładowaniu-wymianie bateri itp. Inny pilot od C4 można spróbować podpisac przez lexię do systemy auta , nie można zapomniec o przełożeniu "kosci" czipa immobilajzera ze starego kluczyka do nowego ( prostokącik zalany koło grota kluczyka).
Tak więc jesli wsadzisz "nowy" zakupiony kluczyk system nie bedzie widziała ani pilota ani nie bedzie identyfikował czipa immo wiec nic się nie stanie. Nie zapomnij o wymontowaniu z tego" nowego" kluczyka czipa immo przed zamontowaniem czipa ze starego kluczyka bo nie bedzie działac Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
bartek.fij

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,2 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 16:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) kodowanie kluczyka z centralnym


ok, ale ja chce zachować stary scyzoryk, bo działa i jest ok, chce mieć poprostu drugi. A ten zwykły klucz, którym auto moge otworzyć "z zamka" i odpalić wygląda na nierozbieralny.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) kodowanie kluczyka z centralnym


bartek.fij napisał:
ok, ale ja chce zachować stary scyzoryk, bo działa i jest ok, chce mieć poprostu drugi. A ten zwykły klucz, którym auto moge otworzyć "z zamka" i odpalić wygląda na nierozbieralny.

alew tym kluczyku bez pilota jest zatopiony przy grocie czip immobilajzera i musisz go przeniesc do tego ktorego chcesz zadoptowac ( zakupiony z pilotem)- immo bedziesz mial załatwione natomiast zaadaptowanego pilota trzeba spróbowac podpisac do systemu lexią
Powrót do góry
gadu-gadu
bartek.fij

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,2 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Sie 2011, 08:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) kodowanie kluczyka z centralnym


ok, dzięki za pomoc spróbujęw weekend
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 03 Sie 2011, 08:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
korsarz50

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 19:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) kodowanie kluczyka z centralnym


Mam 2 kluczyki do c4 picasso 2007r. jeden z pilotem drugi bez. ten bez pilota mi działa. problem z tym z pilotem. niedziałał pilot i niezapalał silnik na nim-immo nie rozpoznawało.
Po wymianie baterii zadziałał pilot, ale nie zapalał silnika.
Lexią zrobiłem przyuczenie kluczyków. ten bez pilota się przyuczył a ten z pilotem już nie.
Ale po załym zajściu okazało się że teraz niemożna przyuczyć pilota który wcześniej działał.
W tym bez pilota mam czarną kostkę transponder. a w tym z pilotem nic takiego nie widzę jest tylko płytka elektroniczna.
Co zrobić by zapalał lub chociaż pilot działał?
Powrót do góry
pozor-C4

Debiutant



Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubliniec
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso Grand 2.0
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 27 Lis 2016, 02:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) kodowanie kluczyka z centralnym


Mam podobny problem. Wymieniłem obudowę kluczyków . W jednym bateria była na płytce więc jej nie ruszałem ale w drugim bateria była na obudowie kluczyka. Przełożyłem klyczyk, płytkę i przy okazji dałem nową baterię. Otwieranie, zamykanie i światła z pilota nie działają . Normalnie kluczykiem idzie otworzyć auto i zapalić ale zaprogramować go na nowo już nie idzie. Coś mi się zdaje że będę musiał odwiedzić ASO Confused
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Nadwozie.


CitroenC5 Aircross

98 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

17 000

2011r.

135 950 km

pomorskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System