Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) citroen C4 problem z kodowaniem kluczykow



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam1980

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 3

Posiadane auto: citroen c4 vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 15:47
Temat postu:

citroen C4 problem z kodowaniem kluczykow


witam, potrzebuje pilnie porady, mam prblem z moim citroenem c4 vts z 2005 roku, kupilem go spalonego i musialem wymienic kierownice z kablemi ktore do niej biegna (kupilem orginalna wiazke) oraz klucz i zamek przelozylem z innego samochodu, niestety proba kodowania kluczykow nie powiodla sie kupilem wiec nowy kluczyk, czysty, i tez nie dalo sie zakodowac,bardzo prosze o jakas rade co mam dalej robic
Powrót do góry
gadu-gadu
Pawko

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 10:30
Temat postu:

Re: ( Citroen ) citroen C4 problem z kodowaniem kluczykow


1.Czy spalił sie komputer
2,Czy wymieniany był imobilaizer
Jesli było grzebane przy immo to nie zakodujesz kluczyka kluczyk wraz z karta kodowa jest do danego samochodu tak jak immo
Powrót do góry
adam1980

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 3

Posiadane auto: citroen c4 vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 22:12
Temat postu:

Re: ( Citroen ) citroen C4 problem z kodowaniem kluczykow


czesc
ciesze sie ze napisales:) otoz jestem kompletnie zielony w tych sprawach, dopiero zaczalem eksperymentowac na swoim samochodzie, ale wydaje mi sie ze komputer nie jest spalony, wszystkie ekrany zapalaja sie, tylko ze jak wkladam kluczyk to zapalaja sie swiatla pozycyjne i wycieraczki co jakis czas dzalaja, i nic nie mozna z tym zrobic, bo nawet komp nie rozpoznaje kierownicy, nic nie grzebalem ani nie wymianialem immo, w samochodzie zmienilem tylko glowny kabel tzw face harness, kierownice i stacyjke z kluczykiem wzialem z innego auta, tego samego rocznika,
co to jest za karta kodowa o ktorej piszesz? czy to jest po prostu immo w pilocie kluczyka? czy cos do dzialania immo ma pierscien na stacyjce ktory jest polaczony z kierownica kabelkiem? jak moge zakodowac kluczyk i czy da sie to zrobic z tym co mam z innego auta? jak pisalem wczesniej kupilem nowy ale tez nie udalo mi sie zakodowac, moze musze wymienic go razem ze stacyjka? co moge wogole zrobic albo co sprawdzic by to auto wogole odpalic?
pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
gadu-gadu
Pawko

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 14:30
Temat postu:

Re: ( Citroen ) citroen C4 problem z kodowaniem kluczykow


Karta kodowa to kawałek kartki z zapisanym kodem immo,jesli wzioles od innego auta to niestety nie bedziesz mogł zakodowac kluczyka
Powrót do góry
Pawko

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 14:38
Temat postu:

Re: ( Citroen ) citroen C4 problem z kodowaniem kluczykow


poprawka musisz zamowic karte kodowa do swojego samochodu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 14:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adam1980

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 3

Posiadane auto: citroen c4 vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 02:44
Temat postu:

karta immo


widzisz ja mam juz ten kod, poszedlem do salony zaplacilem i dali mi czteroliterowy kod dostepu dzieki ktoremu moge polaczyc sie z kompem i probowac zakodowac kluczyki, kod mam od tego samochodu ktory probuje zrobic, poniewaz nie da sie przelozyc i immo i kluczykow z tego dlugiego samochodu bo choc sa to te same citroeny to silniki sa rozne, ja mam 2.0l a ten z ktorego biore czesci to 1,6l i jak przeloze modul to nie wiem co sie stanie, ale raczej nie bedzie dzial... masz jakis pomysl co musze robic dalej? dzieki jeszcze raz za Twoj czas
Powrót do góry
gadu-gadu
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 18:35
Temat postu:

Re: ( Citroen ) citroen C4 problem z kodowaniem kluczykow


adam1980 napisał:
czesc
ciesze sie ze napisales:) otoz jestem kompletnie zielony w tych sprawach, dopiero zaczalem eksperymentowac na swoim samochodzie, ale wydaje mi sie ze komputer nie jest spalony, wszystkie ekrany zapalaja sie, tylko ze jak wkladam kluczyk to zapalaja sie swiatla pozycyjne i wycieraczki co jakis czas dzalaja, i nic nie mozna z tym zrobic, bo nawet komp nie rozpoznaje kierownicy, nic nie grzebalem ani nie wymianialem immo, w samochodzie zmienilem tylko glowny kabel tzw face harness, kierownice i stacyjke z kluczykiem wzialem z innego auta, tego samego rocznika,
co to jest za karta kodowa o ktorej piszesz? czy to jest po prostu immo w pilocie kluczyka? czy cos do dzialania immo ma pierscien na stacyjce ktory jest polaczony z kierownica kabelkiem? jak moge zakodowac kluczyk i czy da sie to zrobic z tym co mam z innego auta? jak pisalem wczesniej kupilem nowy ale tez nie udalo mi sie zakodowac, moze musze wymienic go razem ze stacyjka? co moge wogole zrobic albo co sprawdzic by to auto wogole odpalic?
pozdrawiam
Adam


Kolego,
W Twoim przypadku nie chodzi o komputer, ktory wyświetla informacje na wyświetlaczu tylko o ECU silnika pod maską oraz BSI - inteligentny moduł zarządzający funkcjami auta. Jeśli po przekręceniu stacyjki właczają Ci się wycieraczki to albo masz przepalone bezpieczniki w BSI lub uwalone BSI co jest bardzo możliwe po zwarciu. Po sprawdzeniu tego dopiero możesz iść dalej. Jeśli BSI jest uszkodzone to nie połaczy się z ECU w którym są kody immo i nie da się nic zrobić. Zacznij od sprawdzenia wszystkich bezpieczników w BSI (w kabinie) oraz w BSM (pod maską). Jeśli wszystkie są OK to pozostaje zakup nowego BSI pod Twój numer VIN w ASO - koszt ok. 1500 PLN lub ewentualny zakup używanego wyczyszczonego, ale tu trzeba mieć trochę pojęcia o zaprogramowaniu go do Twojego auta i raczej sam tego nie zrobisz. Inna opcja to zakup używanego kompletu (od takiego samego modelu jak Twój) BSI + ECU plus klucz z immo oraz podanym numerem VIN lub kodem klienta. Sama stacyjka służy tylko do zwolnienia blokady. Przy stacyjce jest czytnik immo z tym, że on tylko odczytuje kod i przesyła sygnał dalej - przez przełącznik zespolony COM pod kierownicą do BSI i ECU. Ważne jest aby BSI i ECU silnika odczytało te kody oraz COM musi być sprawny. Jeśli BSI i ECU nie są sparowane lub jedno z nich jest uszkodzone to nic z tego nie będzie. Rozumiem, że instalację w kabinie przełożyłeś kompletną? Wg mnie założenie wiązki od innego typu silnika jest pewnym ryzykiem gdyz nie ma się pewności czy w wiązce tak samo są podpięte przewody oraz czy są wszystkie funkcje są realizowane. W C5 w zależności od wersji auta i wyposażenia wiązki kabinowe różnią się ilością przewodów, chociaż wtyczki do BSI są takie same. Na koniec z Twojego opisu nie wiadomo dokładnie co było spalone i co wymieniłeś. W tym aucie jest mnóstwo elektroniki i jak nie masz pojęcia o elektryce to sam sobie z tym nie poradzisz.
Powrót do góry
wolgan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2022
Posty: 415
Skąd jesteś (miejscowość / region): asdasd
Posiadane auto: asdads
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Lis 2022, 13:35
Temat postu:

Re: ( Citroen ) citroen C4 problem z kodowaniem kluczykow


(spam_removed)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System