Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Lusterko z lampką a drugie bez .. cuda :)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
normandia

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lokalnie
Posiadane auto: C4 GP 2009 HDi 1.6 110PS
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Kwi 2013, 21:48
Temat postu:

Lusterko z lampką a drugie bez .. cuda :)


Temat ze złego działu usunąłem i postanowiłem na nowo, szerzej napisać tutaj.

Zakupiłem autko z końcówki 2009r. u autoryzowanego dealera Citroena z gwarancją Select. Po 2 dniach poznawania francuskiej myśli technologicznej zauważyłem, że coś nie tak z moimi lusterkami.
Historię auta znam na tyle, że świadomie podjąłem ryzyko (była wymiana szyby w wyniku rozbicia) i warto było zainwestować w jego zakup. Pomijając tę kwestię chyba ktoś nie do końca powiedział mi prawdę ponieważ mam 2 różne lusterka boczne.

Prawe jest z lampką i czujnikiem temp. zewnętrznej a lewe bez lampki. Dzwoniłem do znajomego mechanika z ASO i ten twierdzi, że nie było takich miksów (wersja wyposażenia SX niska-średnia) i prawdopodobnie, któreś z lusterek jest po wymianie - pytanie teraz które jest właściwe? Smile Prawe działa, lampka się zapala i samoczynnie gaśnie.
Oba są bez mechanizmów składania (ręczne).
Nie ukrywam, gadżet bardzo fajny .. jak na tak małe światełko w nocy bardzo fajnie podświetla dojście do auta niestety tylko ze strony pasażera.
Kombinować w adaptację lampki - koszt lampki ~50 zł w ASO (wiercenie w lewym lusterku + nowa wiązka do sygnału otwarcia zamka/drzwi) czy szukać nowego lusterka (używka + lakierowanie o ile nie trafię z kolorem)?

Proszę napiszcie co o tym sądzicie? Smile
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Czw 25 Kwi 2013, 22:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterko z lampką a drugie bez .. cuda :)


A dlaczego masz to robić Ty za własne pieniądze. Obowiązuję Cię rękojmia, za wady ukryte odpowiada sprzedawca, zasuwaj do niego i dochodź swoich praw.
Powrót do góry
gadu-gadu
normandia

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lokalnie
Posiadane auto: C4 GP 2009 HDi 1.6 110PS
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Kwi 2013, 23:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterko z lampką a drugie bez .. cuda :)


Guzior napisał:
A dlaczego masz to robić Ty za własne pieniądze. Obowiązuję Cię rękojmia, za wady ukryte odpowiada sprzedawca, zasuwaj do niego i dochodź swoich praw.


Teoretycznie racja, ale praktycznie .. kupiłem auto używane, podpisałem protokół, w którym był zapis iż znany mi jest stan techniczny pojazdu, wyposażenie, etc. Widziałem też dokumentację fotograficzną przed wymianą szyby .. Są jeszcze elementy, w które Sprzedawca ma mi doposażyć auto.
Kwestia jak to ugryźć .. Mam gwarancję Select.

Kluczowe pytanie - czy wszystkie C4 GP mają podświetlanie w lusterkach zewnętrznych a szczególnie wersje SX?
Jeśli nie to moje roszczenie może zadziałać w druga stronę i zdejmą to z podświetleniem i wstawią bez Wink
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Czw 25 Kwi 2013, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterko z lampką a drugie bez .. cuda :)


Skoro sprzedawca ma Ci doposażyć samochód i wg. Ciebie wydaje się być OK to spróbuj z nim pogadać w temacie lusterka normalnie i rzeczowo. Skoro jedno świeci a drugie nie to by znaczyło że instalacja oświetleniowa jest i w tym drugim, przecież nie chciało by mu się robić ekstra instalki do podświetlenia. Niech założy lampkę albo zmieni lusterko na własny koszt i po problemie.
Powrót do góry
gadu-gadu
normandia

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lokalnie
Posiadane auto: C4 GP 2009 HDi 1.6 110PS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 09:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterko z lampką a drugie bez .. cuda :)


Dziękuję Ci Guzior. Nie pomyślałem, przecież faktycznie .. gwarancja, etc.
Serwis nie robi problemu też są zdziwieni i się uśmiali. Najwyraźniej poprzedni właściciel stracił lusterko a serwis przed sprzedażą pojazdu i wystawieniem certyfikatu Dekra tego nie sprawdził. Będzie lusterko z lampką dodane przy najbliższej wizycie.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 09:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 23:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterko z lampką a drugie bez .. cuda :)


No widzisz, ja wiem że jak się kupuje samochód to dla człeka to jest jakieś przeżycie i to obojętne jaki byś kupował czy nowy z salonu czy używany. Po zakupie pojawiają się dopiero na chłodno refleksje. Zaczynasz oglądać, obserwować i i wtedy widzisz że coś jest nie tak, a sprzedawca jest zadowolony bo sprzedał. A to do końca nie jest tak, on również w jakimś stopniu odpowiada za sprzedany towar.
Powrót do góry
gadu-gadu
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 20:36
Temat postu:

Re: Lusterko z lampką a drugie bez .. cuda :)


normandia napisał:

Prawe jest z lampką i czujnikiem temp. zewnętrznej a lewe bez lampki.
Kombinować w adaptację lampki - koszt lampki ~50 zł w ASO

Ja zadanie chętnie podejmę, bo mam taką samą sytuację, oczywiście lusterka bez składania. Czy wie ktoś jak to podłączyć? Tzn nie chciałbym kupowac nowej instalacji tylko przeciągnąć dodatkowe kable. Czy muszę kabel masowy ciągnąć do drzwi czy mogę podłączyć ją do kabla masowego jaki jest już w lusterku (jeśli taki jest, bo przyznam że na razie improwizuje) a co z przewodem + gdzie bym miałabym go podłączyć Question Question Question
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System