Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 19:43
Temat postu:

plusy i minusy C5


Witam. Obecnie posiadam citroena xsarę 110KM kombi z 2002 roku. Autko niestety jest za małe i za miękkie, więc szykuje się zmiana na C5 ale zanim kupię chcę poznać w szczególności wady (oraz zalety)samochodu. Interesuje mnie rocznik 2003 i młodszy, kombi z silnikiem 110KM lub mocniejszym.

Ostatnio zmieniony przez magdaboom dnia Wto 28 Cze 2011, 06:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
wigru

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Citroën C5 Break 16V 1.8 2004r. LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 00:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Ja mam C5 kombi 2004r. i:

wady:

- silnik 1,8 16V 117KM jest mułowaty jak na tak wielką kolubrynę, jak już chcesz kupić to kup z mocniejszym motorem, bo przy wyprzedzaniu będziesz miała wrażenie że stoisz w miejscu,
- żre olej, 0,5l / 1000km - normalna sprawa
- psują się drobne elektryczne rzeczy (tylna szyba się nie otwiera, przełącznik zespolony trochę szwankuje, silniczek z tylnej wycieraczki mi się zepsuł),
- C5 nie można dać byle komu do naprawy, przekonałem się o tym kilkukrotnie

zalety:

- super komfort, wszystko jest na swoim miejscu,
- dobra widoczność, słupki nie zabierają za dużo miejsca, duże szyby z tyłu, wszystko widać,
- jak jedziesz to "płyniesz", po 5 minutach nie boli Cię głowa od dziur w drodze,
- hamulce ma bardzo dobre, potrafi zatrzymać się w miejscu,
- podnoszone zawieszenie to super sprawa, przejeżdżałem tam gdzie inni wymiękali, po różnych wertepach i po rozlewiskach wodnych po burzach
- po złożeniu siedzeń na płasko masz prawie małą ciężarówkę, przewoziłem już tam prawie wszystko
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
now_acc

Debiutant



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 1.8 Break
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 00:31
Temat postu:

Re: plusy i minusy C5


Moje to 1.8 BREAK z 2003 roku

plusy:
- zawieszenie!
- ogromny bagażnik
- przy 1.8 i tej masie - spalanie jest ok - czyli 9-10l/100

minusy:
- gdyby nie zawieszenie to auto byłoby bardzo przecietne
- drzwi przednie trzeszcza - trzeba smarowac wazelina
- fotel przedni - gąbka siedziska trzyma sie na 3 drutach a nie jak w innych autach na sporym kawałku blachy. moje mimo malego przebiegu - 150 000 jest mocno wysiedziane i sie w nie wpada.
- trudna do zajecia pozycja za kierownicą - ze względu na słabą regulację kierownicy... co z tego że fotel ma sporą regulacje jak kierownica nie. Zawsze boli mnie prawa noga która opieram na konsoli środkowej.
- słaba jakosc plastików w srodku jak na taką klasę auta
- trzeszcząca kierownica - pokrywka od Airbag'u
- wykładzina podłogowa b. łatwo sie przeciera - ja mam juz kilka dziur.
- auto jest z 2004 roku - reflektory są już tak porysowane ze muszę je wypolerowac
- zauważyłem ze spryskiwacz od szyb psuję się nie tylko u mnie.
- łatwo przecierające sie klamki wewnetrzne drzwi - powleczona guma schodzi szybko i wyglada nieestetycznie
- otwierana szyba w klapie bagażnika - było fajnie ale od jakiegos czasu przyzwyczailem sie ze nie dziala.

Ogólne moje wrażenie to takie że auto było swietnie zaprojektowane ale finalnie bardzo oszczędzono na jakości materiałów... nie rozumiem ile oszczędzono np na wyświetlaczu typ A :/
_________________
Citroen C5 1.8 Break 2003r
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 06:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


uuuu ten fotel kierowcy i pozycja za kierownicą, zastanawia mnie czy można jechać tym autem w trase 15 godzinną - jak plecy?
Powrót do góry
walczy

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 Break 2.0b Automat Excl. 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 10:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Magdaboom, nie ma problemu z trasa 15 godzinną. Jeździłem C5 w trasy na południe Europy po 1100 km w jeden dzień i w drugi dzień po noclegu kolejne 1100 i to auto się do tego doskonale nadaje. C5 jest stworzone do długich tras, jest bardzo komfortowe, dobrze wyposażone i wyciszone. Mój rekord to 1400 przejechane "na raz".
Mam 192 wzrostu Smile i jest wygodnie.
Zalety koledzy napisali, z [cenzura] i powtarzajacych się problemów nie wymieniono jeszcze.
- problem z utleniającymi się tylnymi zaciskami ham (można regenerować)
- rozszczalniają się przewody od hydro, sens jest wymianiać wyłącznei na nowe, niestety są drogie (600-1200 PLN)
- problemy z klimą automatyczną, (motoreduktory)
- po kliku latach opada tylna klapa w kombi, siłowniki drogie i wymiana [cenzura], bo są w podsufitce
- skrzynie automatyczne z wyjatkiem AM6 są takie sobie (ale to chyba Ciebie nie dotyczy)
Mimo wszystko lubię to auto, i tak od 115.000 km i 5 lat.
_________________
C5 Break 2.0 16V Automat Exclusive 2003 + LPG VSI Prins.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 10:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 18:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


walczy - dzięki za info.
mam jeszcze pytanie o:
rozszczalniają się przewody od hydro - które to dokładnie?
mam jednego C5 uszkodzonego HDI i do października mogę z niego wszystko sobie wyciągać więc wolę się przygotować na nowego cytrusa w rodzinie - obecnie muszę sprzedać xsarę aby nazbierać na cos ładnego.
mąż też ma 190 cm wzrostu to się ucieszy z wiekszego i wygodnego C5.
pozdrawiam
Powrót do góry
walczy

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 Break 2.0b Automat Excl. 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 20:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Magdaboom.
Jeden z tych przewodów to ten który widać po podniesieniu maski jak przechodzi przez przestrzeń między chłodnicą a blokiem silnika. Jest on potocznie zwany "od wspomagania". Mniej więcej w połowie widocznego odcinka ma on metalowe zakucie. Kupiłem nowy i kosztował 600 czy 800 (nie pamiętam już)
Drugi to najdłuższy przewód hydro w samochodzie. Zaczyna się pod maska przy prawej sferze (kuli) i dalszej drogi nei znam, ale na 100% przechodzi w obszarze gdzie tylna część nadkola prawego przedniego koła styka się z progiem. Jestem pewny bo w tym miejscu w mojej C5 była nieszczelność. Za nowy płaciłem 1100PLN, i rozszczelnił się znów po niecąłym roku i ASO wymieniło kolejny raz na nowy na gwarancji.
Z tymi przewodami jako używane jest lipa, bo one ulegają naturalnemu zużyciu i moim zdaniem jest sens kupował wyłącznie nowe. Nieszczelności pojawiają się na "zakuciach" czyli tam gdzie guma lączy się z metalem.
Nie padają one nagle, lecz najpierw można zauważyć zapocenie, trzeba to obserwować, bo czasem można jeszcze rok, dwa tak pojeździć. A jeśli zapocenie się zwiększa to trzeba wymienić.
Na forum Klubu Cytrynki sa ludzie którzy od nowa "zakuwali" te przewody w zakłądach od hydrauliki siłowej.
Podziwiam, że to Ty a nie mąż pisze w takich sprawach Smile
Pozdrawiam
_________________
C5 Break 2.0 16V Automat Exclusive 2003 + LPG VSI Prins.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 19:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


hehe
najczęściej on pisze ale ja tez lubie coś wiedzieć...
dzięki za info
Powrót do góry
pnizin

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Citroen C5 2001r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 03 Sie 2011, 07:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Witam,
ja też dużo czytałem o tych wadach i zaletach ale generalnie dpiero jak zacząłem jeździć to sie tak naprade przekonałem że było warto. O tych usterkach, które koleczy wymieniają czytałem też w najnowszej wersji C5 równiez pojawiają sie problemy z klapą, silniczkami sterowania klimatyzacją itp
Ale generalnie naprawde warto, osobiście kupiliśmy wersję sedan z 2001 roku sprowadzoną w 2006 i autko spisuje sie naprawde super. a zrobiłem nim w troche ponad 2 tygodnie ok 2000 km

Polecam
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 06 Sie 2011, 08:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Obecnie zdecydowałam się na dozbieranie kasy i zakup C5 z 2005 2.0 HDI 138KM.
Jaki masz silnik? Ile koni? Jak to idzie na autostradzie?
Powrót do góry
Wichura45

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomianki/mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 06 Sie 2011, 15:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Mam od września 2010 C5 2.0 HDI 138 KM w automacie. Rocznik 2006 r. Jestem z niego bardzo zadowolony. W długich trasach jest bardzo wygodny i oszczędny. Z Warszawy do Gdańska średnia spalania wyszła mi 5,8 l/100. W jeździe miejskiej również bardo wygodny, dobra widoczność. Spalanie
8 - 8.5 l. dojeżdżam do pracy po obrzeżach Warszawy, a więc często stoję w korkach. Uważam, że autko jest warte swoich pieniędzy. Na autostradzie przy dużych prędkościach w granicach 130 - 150 km/godz. dobrze trzyma się jezdni bez włączania sportowego trybu zawieszenia. Jest dość dobrze wyciszone. Przy dużych prędkościach można swobodnie słuchać radio i rozmawiać.
_________________
Wichura45
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 20:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


czy wszystkie C5 maja tempomat? (tzn 2.0 HDI)
Powrót do góry
walczy

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 Break 2.0b Automat Excl. 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 18 Wrz 2011, 10:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Obecność tempomatu zależy od wersji wyposażenia, a nie od silnika.
_________________
C5 Break 2.0 16V Automat Exclusive 2003 + LPG VSI Prins.
Powrót do góry
Wojtek[młody]

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialobrzegi Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16v 2002 break
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 20 Wrz 2011, 16:46
Temat postu:

Re: plusy i minusy C5


now_acc napisał:
Moje to 1.8 BREAK z 2003 roku

plusy:
- zawieszenie!
- ogromny bagażnik
- przy 1.8 i tej masie - spalanie jest ok - czyli 9-10l/100

minusy:
- gdyby nie zawieszenie to auto byłoby bardzo przecietne
- drzwi przednie trzeszcza - trzeba smarowac wazelina
- fotel przedni - gąbka siedziska trzyma sie na 3 drutach a nie jak w innych autach na sporym kawałku blachy. moje mimo malego przebiegu - 150 000 jest mocno wysiedziane i sie w nie wpada.
- trudna do zajecia pozycja za kierownicą - ze względu na słabą regulację kierownicy... co z tego że fotel ma sporą regulacje jak kierownica nie. Zawsze boli mnie prawa noga która opieram na konsoli środkowej.
- słaba jakosc plastików w srodku jak na taką klasę auta
- trzeszcząca kierownica - pokrywka od Airbag'u
- wykładzina podłogowa b. łatwo sie przeciera - ja mam juz kilka dziur.
- auto jest z 2004 roku - reflektory są już tak porysowane ze muszę je wypolerowac
- zauważyłem ze spryskiwacz od szyb psuję się nie tylko u mnie.
- łatwo przecierające sie klamki wewnetrzne drzwi - powleczona guma schodzi szybko i wyglada nieestetycznie
- otwierana szyba w klapie bagażnika - było fajnie ale od jakiegos czasu przyzwyczailem sie ze nie dziala.

Ogólne moje wrażenie to takie że auto było swietnie zaprojektowane ale finalnie bardzo oszczędzono na jakości materiałów... nie rozumiem ile oszczędzono np na wyświetlaczu typ A :/


powiem tyle masz coś felerny egzemplarz tej C5 2.0 hdi 2004 break , moja z5 ma 250 tyś przebiegu i fotel prawie jak nowy , plastiki u mnie nie trzeszczą nic się nie psuje drzwi też nie trzeszczą, więc to po prostu pechowy egzemplarz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 16:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


C5 Break 2.0 16V posiadam od ok.2 lat i jestem bardzo zadowolony,poprzednio była Xantia 2.0 B.Z poważniejszych napraw to tylko wymiana łożysk tylnych wahaczy.Otwieranie szyby w klapie bagażnika można bardzo łatwo naprawić za pomocą kawałka przewodu.Bardzo wygodne autko rodzinne.Mam na liczniku 200000 i nic się nie dzieje.Fotele nie wysiedziane,nic nie trzeszczy.Tylko tankuję i jeżdżę.Trzeci stop ostatnio się skończył,ale łatwo naprawić.Pojemne,idealne dla wysokich.Trochę duży promień skrętu jak dla mnie.Dosyć przemyślane autko,ale niektóre rzeczy nie do końca...Nawiasem auto z największą przestrzenią ładunkową w swojej klasie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System