Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 18:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


bagażnik, zawieszenie jak i cena przemawia do mie najbardziej
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 21:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Tej klasy auta z podobnym wyposażeniem cenowo się nie znajdzie. Laughing Naprawy tego auta nie można powierzyć byle mechanikowi i to jest prawda. Exclamation
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Czw 22 Wrz 2011, 07:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Naszczęście mam jednego cytrusa w domu i mechanika który wie co robi. Napewno nie pojadę do kolegi Heńka.
Nie wiem tylko jak sprawdzić zawieszenie w jakim jest stanie podczas zakupu auta.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 19:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Stan siłowników-czy niema wycieków-węże hydrauliki pod maską mogą być mokre.Z tyłu auta sprawdzić czy niema stuków-lubią zużyć się łożyska wahaczy,kosz nowych ok 120 złotych na stronę.obciążyć tył(można usiąść w bagażniku Laughing ) i zobaczyć czy kompensuje obciążenie.Opuścić w dół potem stopniowo podnosić i obserwować jak się zachowuje.Pozostałe takie jak luzy itp. najlepiej w stacji diagnostycznej sprawdzić.
Swoją drogą to wydaje mi się,że takie zawieszenie jest bardziej trwałe niż tradycyjne.Ani w C5 ani w Xantii nie miałem Żadnego problemu z tym.
Sceptycznie podchodzę do diesla.Mocne i oszczędne silniki,ale koła dwumasowe (szczególnie 110 KM) są za słabe.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kurczatow

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Peugeot 406 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Sty 2012, 13:13
Temat postu:

Mam zamiar kupić c5


Na wstępie chciałbym wszystkich powitać i od razu przeprosic jeżeli pisze nie w tym dziale.
W tej chwili posiadam Peugota 1.8 benzyna z 2002r., ale nie jestem z niego zadowolony. Pomyslałem o kupnie c5 benzynki 2.0 po lifcie tak z ok. 2005r. Jak ten silnik sie sprawuje w tym aucie. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie, czy ten silnik "bierze" olej bo w moim pugu bierze i to nie mało. Jak wygląda awaryjność zawieszenia i jakie sa koszty ewentualnych napraw, bo o komforcie slyszałam same plusy. Bardzo proszę o poradę bo nie chcę znowu wpieprzyć sie na minę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 20 Sty 2012, 13:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 20 Sty 2012, 18:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Witam.Cytrynę z hydro(jeżeli nie znasz się zbytnio) najlepiej kupować z kimś kto posiada bądź miał do czynienia z autem na hydraulice.Co do silnika benzynowego 2.0 136 km (w moim przypadku C5 Break) moc silnika wystarczająca :wink:Trudno coś mówić o poborze oleju.Zależne jest to od sposobu użytkowania,itp. Jeżeli autko pewne myślę,że bezawaryjne...
Posiadam co prawda mkI,ale nie miałem dotychczas poważnych awarii,auto od nowości pracuje na gazie-pobór oleju myślę,że niewielki ok 0,8l/10 000 km,a ma przejechane 190 000 km.Zawieszenie-czy podnosi się swobodnie z dolnego położenia,nie cieknie na siłownikach kół...Czy komputer pokazuje prawidłowo położenie zawieszenia.
Powrót do góry
Eryk1

Dyskutant



Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Frv 1.8 , Jazz Ge 2011 1.4
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 06 Maj 2013, 08:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


A ktory diesel polecacie i czy fabrycznie wychodzily bez fapa jesli tak jak to szybko rozpoznac? Wiem ze 1.6 hdi ma problem z turbo i lancuszkiem rozrzadu - czy az tak zle zeby skreslac ten silnik? I czy C5 serii I jest duzo bardziej awaryjna niz II?
Powrót do góry
gadu-gadu
Sroqraf

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Citroen C5 MkI 2.0 16V 2004r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Wrz 2013, 22:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Jeżdżę krótko wersją liftback 2.0 16V (136KM) z LPG z 2003 roku (rejestracja 2004r). Przeskoczyłem z Renault Megane IphII kombi. Początkowo obawiałem się różnicy w gabarytach, ale dziś wiem, że to lęk irracjonalny. Auto jest dłuższe i "obszerniejsze", ale zarówno średnica zawracania jak i widoczność bardzo pomagają kierowcy.

Zalety?
+ ponadprzeciętny komfort jazdy, latający dywan co prawda to nie jest, ale wybiera nierówności dużo bardziej komfortowo.
+ gabaryty wnętrza i bagażnika
+ ergonomia wnętrza

Wady?
Trochę za słabo się znamy na takie oceny, ale póki co zauważyłem:
- poziom skomplikowania elektroniki - każdy dźwięk, brzęczyk silniczków, siłowników jest dla mnie nowy, niepokojący - to powinno prześć Wink
- regulacja kierownicy - potwierdzam, być może mało istotne, ale zakres regulacji jest taki, że... mogłoby go nie być Wink
- brak regulacji podparcia lędźwiowego - sądziłem, że każdy fotel C5 to ma - mój nie (wersja VSX).

Recenzując krótko, po miesiącu eksploatacji, samochód sprawia mi dużo frajdy. Cieszy komfortem, wyposażeniem. Wyrosłem z zabaw regulacją zawieszenia (może trochę boję się tego ruszać), a świadomość możliwości tego podwozia naprawdę podnosi na duchu (czasami przepełnia obawą o awarie Wink. Generalnie sądzę, że 8500 zł za auto z 2003 roku (w dowodzie rejestracyjnym wbito mi 2004 rok) to śmieszne pieniądze.

Liczę na bezproblemową eksploatację Wink
Jak każdy.
_________________
Więcej o eksploatacji mojego C5: motoskwer.wordpress.com
Powrót do góry
komunikator tlen - status
trenia

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: C5 rok 2007 SX-2.0 Pb/lpg 140 KM, Renault Thalia 2003 1,4 75KM .
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 22:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Odnośnie autka kupione rok temu w 2012- 2.0 benzyna -gaz - 99 tyś/km miał przy kupnie obecnie 121700 tyś/km..Drugi właściciel od nowości w Polsce czyli ja. Wady przetarty fotel kierowcy przy drzwiach-tapicerka welurowa .Wymienione łożyska kół przód 2 tyś km temu. Falowanie obrotów przez chwile przy odpaleniu , Pali się kontrolka silnika--depolution system faulity( jeżdze już tak od kupna ) nic sie nie dzieje. Sprzegło już na umarciu trzeba by zmienić jak również linkę ręcznego co blokuje koło prawe .Hałasuje odtwarzacz CD. Mam 190 cm wzrostu i cięzko za mną już usiąść hehe.
Troche mało koni te 140 KM jak na tą bude. I nadal nie doszedłem czemu ją lekko buja w bok jak Tira wyprzedzam przy 120-140 km/h

Zalety dużo !!!!! Hydrauliczne zawieszenie-super komfort, Wygoda , Instalacja gazowa- założona od kupna w 2007 roku i nic sie z nią nie dzieje .Jeszcze nic nie robiłem przy niej od roku. Spokojnie służył jako auto cięzarowe przy przeprowadzce z Luksemburga do Polski . Spisał się dzielnie.
Jazda 200 km/h w niemczech dała rade cytryna zapakowana po dach.
Powrót do góry
mhoy

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczerców
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16V 2002 + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Paź 2013, 00:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) plusy i minusy C5


Citroen C5 MKI 2.0 16V 2002 230tys zrobiłem nią 70tys w dwa lata, co wymieniłem? Olej, filtry, płyn hydro (bo już trzeba było), klocki tył.
Poza tym leje paliwo, gaz i jeżdżę po PL i EU. Auto NIEZAWODNE i mega wygodne.
Co do jedzenia oleju to fakt na 10,000 potrafi wypić trochę ponad 0,5L.

Z obserwacji które ja zauważyłem to konieczne są felgi co najmniej 16", na 15" po pierwsze to auto nie trzyma się drogi po drugie przy prędkości ponad 150km/h czułem się jakbym odrywał się od ziemi i tryb SPORT troszkę wtedy pomaga. Po zmianie na 16" 205/60 wszelkie problemy minęły.
Kolejną sprawą to auto nie lubi "zamuleń" tzn czasami trzeba przeciągnąć na biegu bo inaczej potrafią obroty zafalować.

Jedynym problemem jaki miałem to oczywiście problem ze zmianą temperatury po stronie kierowcy nie ma chyba MKI bez tego problemu - chyba że ktoś już to sobie naprawił.

Z tego co ja słyszałem MKI są mniej awaryjne i podatne na wymiany części z racji nie używania chińskich części przy produkcji ale mogę się mylić.
Powrót do góry
Sroqraf

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Citroen C5 MkI 2.0 16V 2004r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 29 Paź 2013, 23:22
Temat postu:

Re: plusy i minusy C5


Wojtek][mlody] napisał:


powiem tyle masz coś felerny egzemplarz tej C5 2.0 hdi 2004 break , moja z5 ma 250 tyś przebiegu i fotel prawie jak nowy , plastiki u mnie nie trzeszczą nic się nie psuje drzwi też nie trzeszczą, więc to po prostu pechowy egzemplarz


Kurde u mnie 160 kkm i też właśnie gąbka pękła przy stelażu po lewej stronie. Jeszcze się nie zapadło, ale już myślę jak to zrobić :/
_________________
Więcej o eksploatacji mojego C5: motoskwer.wordpress.com
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

6 900

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

30 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

19 999

2014r.

128 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System