Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iza_Gorzów

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 12:51
Temat postu:

Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu


Witam.
Mam C5 z 2008 roku. 2,0 HDI, Automat, diesel. Auto jezdzi 2 lata bezproblemowo. Ostatnio wymieniałam lewą półoś i po tej wymianie zaczęły się schody. Półoś była regenerowana i po jej wymianie dalej coś mi nie pasowało. Tak jakby ta "zregenerowana" nie była całkiem ok. Wymieniłam ją na kolejną, było lepiej, ale już zaczęło się dziać coś innego. Auto przy przyspieszaniu, wychodzeniu z zakrętu (szczególnie zjazdy z ronda), jazda pod górkę, czyli przy obciążeniu, wpada jakby w wibracje. Jest to odczuwalne jakby przenosiły się drgania z silnika. Trwa to chwile aż auto sie rozpędzi i ustępuje. Wydaje się, że skrzynia pracuje ok, moc tez jest ok, żadnych komunikatów ze strony komputera. Jezdziłam po mechanikach, ale konkretnie nikt mi diagnozy nie postawił. Obie półosie są sprawdzone i są ok. Dzisiaj wymieniłam poduszkę boczną silnika (była naderwana). Wydaje się, że jest lepiej ale chyba to ciągle nie to. Kolejny mechanik rzucił hasło o elektrozaworach skrzyni. Już nie wiem co o tym sądzić. Jakoś do serwisu mi się nie spieszy i najgorsze jest to, że każdy kolejny mechanik wymyśla coś innego. A to olej w skrzyni, a to jakieś trybiki, a to może lewa półoś i tak w kółko. Czy ktoś z Was miał taki przypadek? A może znacie fachowca w Szczecinie lub Gorzowie, który mógłby mi pomóc?
Auto jezdzi, niby jest ok, ale przeciez musze to zrobic. Jako przysłowiowa "baba za kierownicą" nie wiem co dalej?
Ktoś coś poradzi? pomoże? podpowie?
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 13:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu


A opony sprawdzał ktoś?
Skrzyni póki co nie dałbym ruszać.

Co do warsztatów w Gorzowie to:
Tomasz Nowak na Kostrzyńskiej 28, tel 95 7 350 340,
Krzysztof Pławski Bogdaniec, Kościelna 23, tel 95 7 510 008
Powrót do góry
Iza_Gorzów

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 13:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu


Opony są ok. To samo było na letnich, po zmianie / wyważeniu jest tak samo.
Właśnie boję się dłubania w skrzyni. Zresztą podobno te skrzynie są nie do zajechania Wink
[/u]
Powrót do góry
chodki

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDi /2007/
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 16:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu


Dwumasa wyeliminowana?
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 17:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu


Jesli auto wpada w wibrację po mocnym depnięciu na gaz w czasie jazdy na wysokich biegach to winowajcą jest z reguły prawy wewnętrzny przegub (od strony skrzyni).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 17:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Iza_Gorzów

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 09:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu


Kontaktowałam sie z poleconym mechanikiem z Bogdańca (super gość Smile. Do sprawdzenia jest poduszka pod silnikiem. Podobno często się zrywają. Jutro diagnoza.

Co do przegubu - auto wpada w wibracje na niskich biegach, przy powolnym ruszaniu, przyspieszaniu, jazda pod górkę etc. Przeguby są ok.
Powrót do góry
pawbor2481

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Sosnowiec
Posiadane auto: C5 Tourer Exclusive 2,0 HDI 140 KM 2009r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2012, 20:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu


Iza_Gorzów napisał:
Kontaktowałam sie z poleconym mechanikiem z Bogdańca (super gość Smile. Do sprawdzenia jest poduszka pod silnikiem. Podobno często się zrywają. Jutro diagnoza.

Co do przegubu - auto wpada w wibracje na niskich biegach, przy powolnym ruszaniu, przyspieszaniu, jazda pod górkę etc. Przeguby są ok.


Witam.
Jak już będziesz wiedziała dokładnie co to jest, to proszę napisz, ponieważ mam ten sam problem.
Moje auto jest w manualu, ale mam te same objawy, czyli podczas przyśpieszania na wyzszych biegach bardzo trzęcie mi przodem. Ostatnio wymianiałem gumy na przegubach i niestety zmuszony byłem wymienić jedną półośkę i tak sobie myślę, że to może tam tkwi problem?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
skype status
Iza_Gorzów

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 14:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu


Polecałeś mechanika z Bogdańca i on prawidłowo zdiagnozował problem (dzięki za kontakt Smile Poduszka stabilizująca silnik, dokładnie nie wiem która, ale jedna z 6. W sumie wymieniłam więc dwie, takie po 180-200 zł. Wymienił ją i drgania ustały. Co prawda w aktalnych warunkach pogodowych trudno stwierdzic na 100% czy jest ok, ale nie ma tego co wtedy. Pan z Bogdańca już przez telefon powiedział, że to prawdopodobnie to, bo te poduszki często się zrywają/zużywają. Jak przyjechałam to miał juz nawet nową Smile
Po prostu do niego pojedz. Fakt, może warsztat nie bije po oczach nowością, ale przynajmniej gość wie o czym rozmawia Smile
Powrót do góry
pawbor2481

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Sosnowiec
Posiadane auto: C5 Tourer Exclusive 2,0 HDI 140 KM 2009r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 20:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu


Witam.
No niestety nie pojadę do tego mechanika, ponieważ nie jestem z tamtych okolic, ale mam swoich chłopaków i podpowiem im jak i co, ale na obecną chwilę muszę tak jeszcze się przemęczyć 2-tygodnie, ponieważ nie ma mnie aktualnie w kraju. A czy u ciebie też tak było, że na zimnym silniku jakby nie było tego czuć?, takie mam wrażenie że tak jest u mnie.
Powrót do góry
skype status
Iza_Gorzów

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2012, 14:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto szarpie / wibracje przy obciążeniu


Jakoś nie zauważyłam różnicy czy na zimnym czy ciepłym silniku. Ale może zadzwoń do tego gościa i pogadaj z nim. U mnie przez telefon już zdiagnozował problem. Jest bardzo kontaktowy, otwarty, chętnie gada i ogólnie kuma temat. Kocha cytryny, ma taką wycackaną, starszą, czarną C5 Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

15 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System