Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Covval

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: Szukam C4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 18:58
Temat postu:

Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


Witam

Mam okazję kupić Citroena C4 1.6HDi 110KM z FAP wersja exclusive 2007r. za około 24tyś.
Samochód ma przebieg 134tyś, sprowadzony chyba z Francji albo Niemiec.
Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok, wszystkie szczeliny równe, wnętrze w środku nie zniszczone, jedynie lewarek zmiany biegów trochę już wytarty. Wszystkie szyby oryginalne, rocznik 2006 ale szyba przednia jest pęknięta po środku, do wymiany. Ile mniej-więcej kosztuje wymiana takiej szyby z sensorem deszczu?
Dokładna specyfikacja po numerze VIN http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=630035#630035

Co o tym myślicie? Jezeli na przeglądzie w aso wszystko wyjdzie ok to warto brać takie auto z tym silnikiem z FAP? Jak z awaryjnością takiego auta, nie chce się wpędzić w duże wydatki. Pozdrawiam
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 20:03
Temat postu:

Re: Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


Covval napisał:
Witam

Mam okazję kupić Citroena C4 1.6HDi 110KM z FAP wersja exclusive 2007r. za około 24tyś.
Samochód ma przebieg 134tyś, sprowadzony chyba z Francji albo Niemiec.
Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok, wszystkie szczeliny równe, wnętrze w środku nie zniszczone, jedynie lewarek zmiany biegów trochę już wytarty. Wszystkie szyby oryginalne, rocznik 2006 ale szyba przednia jest pęknięta po środku, do wymiany. Ile mniej-więcej kosztuje wymiana takiej szyby z sensorem deszczu?
Dokładna specyfikacja po numerze VIN http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=630035#630035

Co o tym myślicie? Jezeli na przeglądzie w aso wszystko wyjdzie ok to warto brać takie auto z tym silnikiem z FAP? Jak z awaryjnością takiego auta, nie chce się wpędzić w duże wydatki. Pozdrawiam



szybka - pierwszy wydatek ok 2 tys i to bedzie tanio Smile
w przebiegi nie wierz - nawet nie patrz na licznik Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Covval

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: Szukam C4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 20:09
Temat postu:

Re: Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


[quote="jacekczewa"]
Covval napisał:

szybka - pierwszy wydatek ok 2 tys i to bedzie tanio Smile
w przebiegi nie wierz - nawet nie patrz na licznik Smile

134tyś w 4lata jest nierealne? Confused Cena wymiany szyby mnie zaszokowała Shocked Czemu tak drogo ? Razz
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 21:42
Temat postu:

Re: Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


[quote="Covval"]
jacekczewa napisał:
Covval napisał:

szybka - pierwszy wydatek ok 2 tys i to bedzie tanio Smile
w przebiegi nie wierz - nawet nie patrz na licznik Smile

134tyś w 4lata jest nierealne? Confused Cena wymiany szyby mnie zaszokowała Shocked Czemu tak drogo ? Razz

realne.... ale moze byc także 4 x 60 tys co daje 240 tys. 9 to bardziej realne szczególnie w Niemczech czy Francji) co do ceny szybki własnie moj kolega wymienial z czujnikiem ok miesiąca temu ) 1850 w nieautoryzowanym zakładzie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Covval

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: Szukam C4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 21:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


Ok, dzięki za informację, spodziewałem się trochę mniejszej ceny za tą szybę Laughing teraz to nie wiem czy się opłaca Confused Taki Citroen C4 to auto godne polecenia? Awaryjne, należy do drogich czy tanich aut w utrzymaniu?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 21:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 09:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


Covval napisał:
Ok, dzięki za informację, spodziewałem się trochę mniejszej ceny za tą szybę Laughing teraz to nie wiem czy się opłaca Confused Taki Citroen C4 to auto godne polecenia? Awaryjne, należy do drogich czy tanich aut w utrzymaniu?

Po pierwsze nie nalezy kupowac C4P ze zautomatyzowana skrzynia biegów MCP - to bardzo kiepski wynalazek , jest ich dużo w ofercie najczęsciej juz do wymiany w nich jest kpl. sprzegło z dwumasą ( wytrzymuja 100 tys i mniej ) wiec tylko i wylacznie manualna skrzynia ( taka mam) jezdzę dopiero trzy miesiąc narazie nie ylo problemów, poprzednio przez 2 lata jezdziłem xsara picasso 2,0hdi - calkowicie bezawaryjne auto jakie bedzie C4P ? Trzeba przede wszystkim dbac o FAP ( dolewka ELOYSA ) , dobry olej no i wlasciwie tyle mysle że koszty generowane przez auto nie powinny byc duże . Za to wygoda , przestrzen , design i technologia w tym aucie o lata świetlne wyprzedza XP ogolnie auto godne polecenia.Aha uwaga na tylne zawieszenie z poduszkami pneumatycznymi - wytrzymuja średnio 3 lata cena ok 700 szt i pompki powietrza do tych zawieszen tez są awaryjne. Osobiście uważam że lepiej kupic auto bez tego "full wypasu bo wiekszośc dodatkow to gadzety których nie używa sie , czujniki niedopompowania kól i czujnilki cofania sa szczególnie awaryjne Smile
Co do szyby trzeba poważnie sie zastanowic , tych aut w podaży jest wiele choc wiele jest hm..... niezle zrobionych - jesli auto o którym piszesz jest rzeczywiście w 100 proc extra lepeij wymienic te szybe i miec piekne auto niż kupic gniota w "idealnym ' stanie
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Covval

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: Szukam C4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 10:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


jacekczewa napisał:

Po pierwsze nie nalezy kupowac C4P ze zautomatyzowana skrzynia biegów MCP - to bardzo kiepski wynalazek , jest ich dużo w ofercie najczęsciej juz do wymiany w nich jest kpl. sprzegło z dwumasą ( wytrzymuja 100 tys i mniej ) wiec tylko i wylacznie manualna skrzynia ( taka mam) jezdzę dopiero trzy miesiąc narazie nie ylo problemów, poprzednio przez 2 lata jezdziłem xsara picasso 2,0hdi - calkowicie bezawaryjne auto jakie bedzie C4P ? Trzeba przede wszystkim dbac o FAP ( dolewka ELOYSA ) , dobry olej no i wlasciwie tyle mysle że koszty generowane przez auto nie powinny byc duże . Za to wygoda , przestrzen , design i technologia w tym aucie o lata świetlne wyprzedza XP ogolnie auto godne polecenia.Aha uwaga na tylne zawieszenie z poduszkami pneumatycznymi - wytrzymuja średnio 3 lata cena ok 700 szt i pompki powietrza do tych zawieszen tez są awaryjne. Osobiście uważam że lepiej kupic auto bez tego "full wypasu bo wiekszośc dodatkow to gadzety których nie używa sie , czujniki niedopompowania kól i czujnilki cofania sa szczególnie awaryjne Smile
Co do szyby trzeba poważnie sie zastanowic , tych aut w podaży jest wiele choc wiele jest hm..... niezle zrobionych - jesli auto o którym piszesz jest rzeczywiście w 100 proc extra lepeij wymienic te szybe i miec piekne auto niż kupic gniota w "idealnym ' stanie


Ten ma akurat manualną skrzynie, aby dolać ten płyn eloysa trzeba brać auto na kanał czy inaczej, co ile trzeba dolewać ten płyn i czy jest drogi? Piszesz, że poduszki tylne zawieszenia wytrzymują 3lata, a ile wytrzymują tyś km?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 12:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


Covval napisał:
jacekczewa napisał:

Po pierwsze nie nalezy kupowac C4P ze zautomatyzowana skrzynia biegów MCP - to bardzo kiepski wynalazek , jest ich dużo w ofercie najczęsciej juz do wymiany w nich jest kpl. sprzegło z dwumasą ( wytrzymuja 100 tys i mniej ) wiec tylko i wylacznie manualna skrzynia ( taka mam) jezdzę dopiero trzy miesiąc narazie nie ylo problemów, poprzednio przez 2 lata jezdziłem xsara picasso 2,0hdi - calkowicie bezawaryjne auto jakie bedzie C4P ? Trzeba przede wszystkim dbac o FAP ( dolewka ELOYSA ) , dobry olej no i wlasciwie tyle mysle że koszty generowane przez auto nie powinny byc duże . Za to wygoda , przestrzen , design i technologia w tym aucie o lata świetlne wyprzedza XP ogolnie auto godne polecenia.Aha uwaga na tylne zawieszenie z poduszkami pneumatycznymi - wytrzymuja średnio 3 lata cena ok 700 szt i pompki powietrza do tych zawieszen tez są awaryjne. Osobiście uważam że lepiej kupic auto bez tego "full wypasu bo wiekszośc dodatkow to gadzety których nie używa sie , czujniki niedopompowania kól i czujnilki cofania sa szczególnie awaryjne Smile
Co do szyby trzeba poważnie sie zastanowic , tych aut w podaży jest wiele choc wiele jest hm..... niezle zrobionych - jesli auto o którym piszesz jest rzeczywiście w 100 proc extra lepeij wymienic te szybe i miec piekne auto niż kupic gniota w "idealnym ' stanie


Ten ma akurat manualną skrzynie, aby dolać ten płyn eloysa trzeba brać auto na kanał czy inaczej, co ile trzeba dolewać ten płyn i czy jest drogi? Piszesz, że poduszki tylne zawieszenia wytrzymują 3lata, a ile wytrzymują tyś km?

Kroplowka eloysa wystarcza na ok 140 tys km to niby dużo ale jak kupujemy auto ktore zbliża sie do tego wyniku to mamy wydatek ok 500 zl ( tyle kosztuje kroplówka do C4P ) plus programowanie, co do przebiegu poduszek zawieszenia trudno mi powiedziec ale pewnie cos koło tego - najgorsze ze padają w najmniej oczekiwanym momencie i nici z jazdy
Powrót do góry
gadu-gadu
Covval

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: Szukam C4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 20:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


Pomoze mi ktoś rozszyfrować jaki silnik jest w tym citroenie, link do rozszyfrowanego VINu http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=630372#630372
Szukam informacji czy ta wersja ma koło dwumasowe i turbo o zmiennej geometrii? Wiem, że nie ma FAPa.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 21:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


Covval napisał:
Pomoze mi ktoś rozszyfrować jaki silnik jest w tym citroenie, link do rozszyfrowanego VINu http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=630372#630372
Szukam informacji czy ta wersja ma koło dwumasowe i turbo o zmiennej geometrii? Wiem, że nie ma FAPa.

DV6ATED4 turbo o zmiennej geometrii , koło dwumasowe, bez fapa
Powrót do góry
gadu-gadu
Covval

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: Szukam C4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


jacekczewa napisał:

DV6ATED4 turbo o zmiennej geometrii , koło dwumasowe, bez fapa


Według tego ma turbine o zwykłej geometrii i koło zamachowe, już sam nie wiem Confused
http://www.auto-swiat.pl/1-wszystko-o-dieslach-poznaj-wszystkie-wady-silnika-16-hdi/3
Powrót do góry
Covval

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: Szukam C4
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 22:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 1.6 HDi Exclusive Warto?


Pomoże ktoś? na googlach cieżko coś o tym znaleźć Surprised [/list]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System