Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Lpg w c4 grand picasso


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) LPG -CNG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adidudi

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen c4 picasso grand 1.6 VTi r. 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Cze 2011, 12:02
Temat postu:

Lpg w c4 grand picasso


Witam wszystkich,
posiadam auto jak w temacie z 1.6 VTi z 2010 roku. W przyszłości zamierzam założyć LPG z tym że nie wiem czy te silniki dobrze się gazują. Jeśli tak to co począć z butlą. Chyba musiała by się znaleźć pod spodem w miejscu zapasu ale musi być chyba jakoś zabezpieczona. Czy ktoś posiada takie auto na LPG? Jak się sprawdza, jaka instalacja, na co zwrócić uwagę?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Przemas73

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen Grand C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Paź 2011, 18:43
Temat postu:

LPG w Grand C4 Picasso


Witam,

Mam również Citroena Grand C4 Picasso 1,6 Vti z 2010 roku i również zastanawiam się nad zamontowaniem instalacji gazowej. Nie udało mi się znaleźć do tej pory jakiejkolwiek opinii użytkownika takiego samochodu z intalacją gazową. Ciekaw jestem, czy zdecydował się Pan na zamontowanie instalacji, a jeżeli tak, to jak się ona spisuje?
pz,
Powrót do góry
adidudi

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen c4 picasso grand 1.6 VTi r. 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Paź 2011, 07:58
Temat postu:

Lpg


Witam serdecznie,
ja również nie znalazłem informacji na temat zagazowania takiego silnika, jedynie silniki 1,8 które były poprzednio montowane w c4.
Jak do tej pory jeszcze nie zakładałem instalacji z racji tego że auto jet jeszcze na gwarancji więc muszę odczekać przynajmniej 2 lata. Z drugiej strony rozmawiałem ze znajomym (jak się okazało zakłada instalacje LPG) który zajrzał pod maskę i obejrzał silnik. Stwierdził że nie ma problemu z założeniem sekwencji jedynie przy montażu może być trochę roboty bo żeby dostać się do kolektora należy poluzować i odsunąć silnik. Co do butli to oczywiście na miejsce zapasu . Stwierdził że miejsca jest wystarczająco. Jeśli się zastosuje standardowa butlę (torus) o wysokości 22 cm to będzie ona wystawała o około 2 cm niżej niż jest zapasówka. Można też zastosować butlę (trochę niższą) ale mniej pojemną i wtedy nie będzie nawet jej widać pod spodem auta. Tak czy siak to ten silnik można zagazować. Inna kwestia czy się opłaci i kiedy się zwróci bo ceny gazu galopują a koszty eksploatacji (przeglądy, filtry, świece, itp.) są większe jak dla benzyniaka. A tak przy okazji jak jest u Ciebie ze spalaniem bo w mieście mam około 11 litrów a trasa 7.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Przemas73

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen Grand C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Paź 2011, 09:12
Temat postu:

LPG w Grand C4 Picasso


Witam,

Widzę, że mamy te same obiekcje i spostrzeżenia co do Gazu. Ja rozmawiałem w dwóch warsztatach, trochę marudzili, że faktycznie większa butla może wystawać jak się ją zamontuje w miejscu koła zapasowego /dojazdówki/. Mała butla z kolei wymusza częstsze tankowanie. Ciekawe na ile km by wystarczyła? Ja jeszcze się zastanawiam, czy jeżeli butla będzię napełniona, to być może tył samochodu znacznie "siądzie" zwłaszcza z załadowanym bagażnikiem.
Obecnie mój citroen spala raczej 11,5 w mieście, czasem udaje się uzyskać 10,5. Ja użytkuje ten samochód głównie w mieście /krótkie odcinki, korki, itd./, robie niewielkie przebiegi, dlatego nie do końca jestem przekonany, czy gaz to dobre rozwiązanie w moim przypadku ... Z drugiej strony tankując do pełna za 250 zł, gdzie na liczniku jest przejechane 450 km, to też dobrze nie wygląda... W trasie rekord to 6,7 ale podczas jazdy nocą z włączonym tempomatem na 90 km/h, czyli takie warunki laboratoryjne ... Moj samochód też jest jeszcze na gwarancji, w salonie twierdzą, że nie słyszeli, aby któs z klientów zakładał gaz. Ten sam silnik występuje w Peugeotach np. 308, i z tego co się orientowałem, to jeżdzą na gazie bez problemów. Mam zamiar pojeździć jeszcze kilka lat tym samochodem, dlatego trochę mnie korci aby instalację zamontoweć, kiedyś na pewno się zwróci, z drugiej strony boję się aby nie narobić sobie problemów w rocznym samochodzie.

pozdrawiam,
pz,
Powrót do góry
mechanikowaty facet

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: megane II dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2012, 22:47
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lpg w c4 grand picasso


Witam
Przepytałem paru instalatorów gazu w lublinie iwielu mechaników własnie dotyczącego tematu gazudo silników 1,4 i 1,6 vti. Problem z tymi silnikamipolega na ich bardzo skomplikowanej budowie, chodzi głownie o to iz silniki te nie posiadaja klasycznej przepustnicy która jest niezbędna do prawidłowej pracy tego silnika na lpg. Jeden zakład instalowawał do c4 z tym silnikiem gaz i jedenciągledo nich przjezdza bo są same problemy wynikające z falowania i niemozliwosci ustablizowania obrotów na biegu jałowym - własnie to problem wynikajacy z braku przepustnicy w tym silniku, pozatym nalezy w tych autach instakowac emulator który oszuka komuter pokładowy i będzie resetował wskaznik ilosci paliwa. Tak więc gazowac tego silnika nie polecam, to silnik zrobiomy przez BMw i stosowany tez w mini i bmw 1, naped rozrzadu łańcuchem ale napinacz juz hydraluliczny i zmienne fazy rozrządu, ciekawe jak długo to popracuje prawidłowo i jakie będąkszty serwisowe tych rozwiązań. Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 05 Mar 2012, 22:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gacopierz

Dyskutant



Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Liszki
Posiadane auto: 207
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 06 Mar 2012, 20:49
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lpg w c4 grand picasso


tak zakładają do tego gaz i zaraz potem demontują
Powrót do góry
Przemas73

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen Grand C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 17:40
Temat postu:

LPG w Grand C4 Picasso,


Witam,

Dzisiaj miałem okazję rozmawiać z mechanikiem, który montuje instalacje gazowe od co najmniej kilkunastu lat, a jego warsztat jest dość znany i uchodzi za bardzo solidny. Potwierdził, że ten silnik faktycznie nie posiada klasycznej przepustnicy, niemniej jednak, nie jest to przeszkodą w zamontowaniu instalacji gazowej, która będzie działała prawidłowo. Proponował instalację /oczowiście sekwencyjną/ firmy BRC w cenie 2700 zł. Owszem, zwrócił uwagę, że dostęp do silnika jest dość ograniczony, dlatego montaż trwał by dłużej niż standardowo. Faktycznie, butla mogłaby mieć 22 cm wysokości, a to oznacza pojemność 42 litry, to niestety trochę mało, ale tutaj właściwie nie ma innej opcji... Zastanawiam się jakie byłoby realne zużycie gazu, skoro w mieście samochód potrafi spalić 12 litrów benzyny /zdarza się również 10l/. Moża miał już ktoś do czynienie z Citroenem Grand C4 Picasso, albo może inny model z silikiem 1,6 Vti 122 KM, może w Peugeotie 308, 207, 3008, Partner, C3, Berlingo, itp. Chętnie poznałbym opinie osób, które jeżdzą samochodem z tym silnikiem na gazie i mogliby podzielić się swoją wiedzą i opinią n/t sensu zamontowanie instalacji LPG.

pozdrawiam,
pz,
Powrót do góry
sebek74

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): stadtallendorf , hessen
Posiadane auto: c4 2.0 vts coupe 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Gru 2012, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lpg w c4 grand picasso


Witam ja posiadam c4 2.0 lpg princ vsi pali ok 11 w miescie ale jezdze raczej dynamicznie , mam zalozona wieksza butle chyba 62 litry , wystaje troche , jedyny problem to ze wskaznikiem paliwa
Powrót do góry
dawidow1982

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: citroen c4 picasso 1,6 vti 120 KM rok 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sie 2014, 21:16
Temat postu:

c4 grand picasso 2009


witam ja mam zagazowany silnik 1,6vti 122 butla w kole 42 l wchodzą gazu, instalacja holenderska zagazowany w 2009 stan licznika 181000 ja juz nim zrobiłem prawie 30 tyś przez półtorej roku i tylko jak narazie wymieniłem reduktor bo prawdopodobnie był już od nowości. spalanie średnie to ok 11-12 l najniżej mi spalił w trasie nad morze ze śląska w zeszłym roku ok 10l ale to chyba tez zależy od stacji na której się zatankuje. także silnik dobrze znosi zagazowanie
Powrót do góry
imnothep

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lpg w c4 grand picasso


Osobiście miałem większy dylemat, swoim C4 GP robiłem głównie miasto a posiadałem 1.6 HDI. Niestety ale przy poprzednich autach na LPG spalanie C4 było zbyt duże. Wytrzymałem tak 3 lata robiąc za 100 złotych 200-240 km. Moja wersja nie posiadała koła zapasowego gdyż Exclusive nie mają na takie koło miejsca. Ostatnio obserwowałem C4 GP w tej samej wersji ale w 2.0 L benzynie (140 KM) , silnik idealny do gazu ale niestety ta sama wersja co moja nie pozwala na montaż LPG poza autem, a kupowanie auta z 2 fotelikami w bagażniku aby wpakować tam butlę LPG jest bez sensu. Czy może się mylę i ktoś ma pomysł jak zagazować C4 GP w wersji exclusive ?

pzdr.
Powrót do góry
RSAS

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0i 16v Automat Exclusive
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 18:54
Temat postu:

lpg w c4gp exclusive


Posiadam właśnie takie autko, chcę je zagazować. Dzwoniłem do Car Gazu w Olsztynie i facet powiedział że nie ma problemu z założeniem gazu do Exclusive. Mówił że robili niedawno S-Maxa tam też jest zestaw naprawczy a nie zapas, mają zaprzyjaźniony warsztat samochodowy który wycina tę wypukłość wstawia blachę w to miejsce i masz płaską podłogę pod bagażnikiem i butlę wsadzają pod auto i gitara. W następnym tygodniu pojadę do nich z taką właśnie sprawą.
Powrót do góry
PeeLeN

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWA
Posiadane auto: VW Jetta
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 19:15
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lpg w c4 grand picasso


Tylko, że teraz LPG mocno idzie w dół, a benzyna w górę raczej cały czas. Przy dobrze dobranym sterowniku (zenit, coś), nie powinno być problemu.
Powrót do góry
elmo25

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 12:56
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lpg w c4 grand picasso


Witam,
Szanowni Koledzy
Mam prośbę dotyczącą instalacji LPG.
Ponieważ kilka dni temu stałem się nowym posiadaczem samochodu C4 Grand Picasso 1,8 PB mam prośbę co do doboru najbardziej optymalnej instalacji.

Zaproponowano mi:
AC W01
Stag Qbox
HANA
Butla w miejscu koła zapasowego
Cena zestawu 2500 zł.
Co o tym sądzicie ?
Powrót do góry
bubuwiktoria

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusiv 2.0 16V MCP 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Maj 2015, 19:12
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lpg w c4 grand picasso


Witam serdecznie

Od kilku dni jestem posiadaczem C4 GP 2.0 Exlusiv i chcę zamontować instalację gazową. Problem jest z tą wersją (tak jak pisano wcześniej) wytłoczka w podłodze bagażnika. Dodatkowo ( nie wiem jak u innych) mam pneumatyczne zawieszenie.

Czy ktoś zainstalował w takiej wersji Butlę gazową pod autem.
Powrót do góry
RSAS

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0i 16v Automat Exclusive
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 27 Cze 2015, 11:02
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lpg w c4 grand picasso


W marcu zamontowałem tak jak wcześniej pisałem LPG, wycięli ten cycek w którym był zestaw naprawczy pod autem a w jego miejsce wstawili butle. Gazu wchodzi 35 litrów a spalanie wychodzi 15 w mieście i 10 w trasie. Później napiszę co mi tam wsadzili bo papiery pojechały w aucie i nie mam ich przy sobie.
_________________
RSAS
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) LPG -CNG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) LPG -CNG forum


CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System