Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Klimatyzacja CITROEN C4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michael1985

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mieroszów
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI Excl. 2007r
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 13 Cze 2011, 21:44
Temat postu:

Klimatyzacja CITROEN C4


Witam kolegów, mam pytanie czy ktoś z Was wie co może być przyczyną nie działającej klimatyzacji. W skrócie napiszę co wcześniej zrobiłem:
klimatyzacja została nabita i sprawdzona, wszystko działało, następnego dnia włączyłem klimatyzację lecz nic nie chłodziła. Zanim pojadę do serwisu chciałbym wiedzieć czy jest jakiś sposób sprawdzenia sprężarki klimatyzacji, czy może po włączeniu klimy ma się ona załączyć bądź jeśli nie ma gazu to się nie załączy dla bezpieczeństwa żeby nie działała na sucho, może być to wina czujnika temp bądź klimy? Jeśli ktoś z Was miał podobną sytuację to proszę o jakąkolwiek odpowiedź. Z góry gorąco dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 13 Cze 2011, 22:06
Temat postu:

Re: POMOC KLIMATYZACJA CITROEN C4


michael1985 napisał:
Witam kolegów, mam pytanie czy ktoś z Was wie co może być przyczyną nie działającej klimatyzacji. W skrócie napiszę co wcześniej zrobiłem:
klimatyzacja została nabita i sprawdzona, wszystko działało, następnego dnia włączyłem klimatyzację lecz nic nie chłodziła. Zanim pojadę do serwisu chciałbym wiedzieć czy jest jakiś sposób sprawdzenia sprężarki klimatyzacji, czy może po włączeniu klimy ma się ona załączyć bądź jeśli nie ma gazu to się nie załączy dla bezpieczeństwa żeby nie działała na sucho, może być to wina czujnika temp bądź klimy? Jeśli ktoś z Was miał podobną sytuację to proszę o jakąkolwiek odpowiedź. Z góry gorąco dziękuję i pozdrawiam.

po pierwsze szczelnośc - jesli jest duży wyciek czynnik uciekł , brak ciśnienia i sprężarka nie załaczy sie, moze byc także sytuacja że jest zbyt dużo czynnika - czujnik ciśnienia nie załączy sprężarki gdy jest zbyt dużo czynnika - ale piszesz ze 1 dzien działalo , nie napisałes jką masz klime manual czy klimatronik
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
michael1985

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mieroszów
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI Excl. 2007r
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 08:59
Temat postu:

Re: POMOC KLIMATYZACJA CITROEN C4


całkowicie zapomniałem, klimatyzacja jest dwustrefowa i tak jak wcześniej napisałem 1 dzień działała, dziękuję za pomoc póki co czeka mnie ewentualna wizyta u dobrego mechanika w najgorszym wypadku serwis Citroena Sad , jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 09:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Klimatyzacja CITROEN C4


Najbardziej prawdopodobne to wyciek, tak jak wcześniej pisał kolega.
Na 99% będzie to skraplacz. Dlatego, ze on jest najdelikatniejszy i najbardziej podatny na uszkodzenia. Zrobiony jest z aluminium, w zimie ma kontakt ze słona woda z ulicy, narażony tez jest na kamienie.
Problem jest tez taki, ze nie tak łatwo go skontrolować, bo znajduje się z przodu chłodnicy pod wentylatorem, i mechanikom zazwyczaj nie chce sie do niego dobierać, bo wiąże sie z demontażem przodu auta.
Moj był dwa razy nabijany i niby dwa razy sprawdzali i nic nie znaleźli, bo oczywiście do skraplacza nie chciało im się dostać.

A tak wygladal moj skraplacz:








Gdzie zauważ dwa razy niby sprawdzali układ klimatyzacji i nic nie znaleźli. Dopiero w innym serwisie dali rade.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
michael1985

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mieroszów
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI Excl. 2007r
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 13:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Klimatyzacja CITROEN C4


a powiedz mi czy naprawiałeś swój skraplacz? czy może kupiłeś nowy? jeśli nowy to jaki to średnio koszt? Dziękuję za poradę pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 13:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 15:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Klimatyzacja CITROEN C4


Sam widzisz w jakim jest(był) stanie. Skorodowanego aluminium nie naprawisz.
Kupowałem nowy przez internet, dałem za niego £105.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
michael1985

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mieroszów
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI Excl. 2007r
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 15:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Klimatyzacja CITROEN C4


To prawda, teraz się czegoś raczej w takim stanie nie naprawia tylko się wymienia, zobaczę co powie mechanik jak wrócę do kraju, obyśmy się jednak mylili i żeby to była jakaś mała drobnostka. Pozdrawiam
Powrót do góry
loq

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sobótka
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.2 HDi 2009r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 21:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Klimatyzacja CITROEN C4


Witam
Mam ten sam problem z klimą, czynnik uciekł po ok tygodniu a warsztat stwierdził wcześniej, że klima jest szczelna. Pojechałem do innego warsztatu i po napełnieniu układem azotem stwierdzili wyciek ze skraplacza. Więc zabrałem się za wymianę chłodnicy, po zdemontowaniu chłodnicy nie widac widocznych gołym okiem wycieków, da się jakoś sprawdzić chłodnicę mając ją zdemontowaną "na stole".
I kolejne pytanie odnośnie zamiennika chłodnicy, oryginał zdemontowany ma 12mm natomiast zamienniki mają po 16mm grubości, nie będzie to problemem? Nr. oryginału to "9650545480"
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System