Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Jaki silnik diesla do xsara picasso wybrać?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domcio181

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): KIELCE
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1.6 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 21:04
Temat postu:

Jaki silnik diesla do xsara picasso wybrać?


Witam!Jestem nowy na forum i mam kilka pytań odnośnie silników HDI.
Który z silników HDI - 1.6 90 km czy 2.0 90km wybrać?
Jak czytam na google 1.6 90KM ma większy moment obrotowy , lecz na "chłopski" rozum 2.0 powinno być bardziej dynamiczne , ale jest cięższe.
-Który z silników szybciej rozpędza się do 100 km/h ?
-Który z silników będzie nadawał się na dłuższą trasę?
-Czy 1.6 90km da radę swobodnie uciągnąć Picasso w mieście?
-Który jest bardziej bezawaryjny/tańszy w eksploatacji?

Przymierzam się do zakupu tego auta i chciałbym coś o nim wiedzieć przed zakupem.Picasso będzie służyć do jazdy po mieście + 2 wypady do roku nad morze i w góry.Mówimy o rocznikach 2001-2003.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
cichy_lot

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skawina
Posiadane auto: Mitshubishi Shogun 2.8 Diesel
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 21:15
Temat postu:

Re: Jaki silnik diesla do xsara picasso wybrać?


domcio181 napisał:
Witam!Jestem nowy na forum i mam kilka pytań odnośnie silników HDI.
Który z silników HDI - 1.6 90 km czy 2.0 90km wybrać?
Jak czytam na google 1.6 90KM ma większy moment obrotowy , lecz na "chłopski" rozum 2.0 powinno być bardziej dynamiczne , ale jest cięższe.
-Który z silników szybciej rozpędza się do 100 km/h ?
-Który z silników będzie nadawał się na dłuższą trasę?
-Czy 1.6 90km da radę swobodnie uciągnąć Picasso w mieście?
-Który jest bardziej bezawaryjny/tańszy w eksploatacji?

Przymierzam się do zakupu tego auta i chciałbym coś o nim wiedzieć przed zakupem.Picasso będzie służyć do jazdy po mieście + 2 wypady do roku nad morze i w góry.Mówimy o rocznikach 2001-2003.
Pozdrawiam Smile


Czesc,
Powiem tak, mam xp 2.0 HDI i mi spala 7,5 litra w mieście. rok 2003/04
Powrót do góry
zysik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBOŃ / WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: CITROEN,C4 PICASSO 2,0 HDI
Piwa: 47/1
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 22:12
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jaki silnik diesla do xsara picasso wybrać?


witam
kolego tylko 2.0 HDI i nic więcej !!!
pozdrawiam
Powrót do góry
domcio181

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): KIELCE
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1.6 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 16:13
Temat postu:

XP


Ale moc ta sama , a na dodatek 1.6 90km ma więcej momentu obrotowego i jest lżejszy.Pytam , bo jeśli nie znajdę 2.0 HDI to czy spokojnie uciągnie XP?
Oczywiście jak trafię na 1.6 HDI 110km Fap to się nie będę zastanawiał Smile (nie przeszkadza mi filtr cząsteczek stałych).
Powrót do góry
Maro_L

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomianki (Mazowsze)
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 hdi (90 KM)
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 18:02
Temat postu:

Re: Jaki silnik diesla do xsara picasso wybrać?


domcio181 napisał:

Który z silników HDI - 1.6 90 km czy 2.0 90km wybrać?
Jak czytam na google 1.6 90KM ma większy moment obrotowy , lecz na "chłopski" rozum 2.0 powinno być bardziej dynamiczne , ale jest cięższe.
-Który z silników szybciej rozpędza się do 100 km/h ?
-Który z silników będzie nadawał się na dłuższą trasę?
-Czy 1.6 90km da radę swobodnie uciągnąć Picasso w mieście?
-Który jest bardziej bezawaryjny/tańszy w eksploatacji?


Od niedawna mam XP z silnikiem 1.6 hdi w wersji 90KM. Jestem pozytywnie zaskoczony jego osiągami, oczywiście jak na tę moc i moment. Do miasta jest w zupełności wystarczający, ale przy obciążeniu na trasie uważam, że będzie za mało, dlatego w lipcu będę zmieniał oprogramowanie silnika. Spodziewany efekt to 120KM i 260-280Nm Very Happy

Odpowiadając na twoje pytania.
2.0 hdi to starsza konstrukcja 8v, a 1.6 hdi to 16v. Ten pierwszy ma lepszy "dół", a ten drugi ma moc w większym zakresie obrotów. Dlatego znacznie lepiej przyspiesza. Wg danych katalogowych 2.0 hdi ma 14-14,5s. do setki, czyli muł ;P 1.6 hdi rakietą nie jest, ale 12,2 s. do setki już robi różnicę. Jeżeli chodzi o spalanie to mi w mieście z klimą pali 5,7-6,0 l/100km w zależności jak go cisnę Smile Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić spalania w Warszawskich korkach. Ale sądzę, że 7 l/100km nie przekroczy. Co do bezawaryjności to wg mnie 2.0 hdi powinien być lepszy. Z tym, że teraz już ciężko trafić XP z takim silnikiem o stosunkowo niskim przebiegu, więc sugerowałbym jednak 1.6. Wersji 1.6 110KM nie chciałem kupować , bo oprócz fapu ma koło dwumasowe. Wiadomo, że im bardziej skomplikowana konstrukcja, tym więcej problemów może sprawiać.

Pozdr
Marek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 18:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
olek_k1

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: C5 2,0 HDI 163 KM , MK III ( x7) 2012
Piwa: 10/8
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 00:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jaki silnik diesla do xsara picasso wybrać?


Jeżdżę XP 2.0 HDI od 2 lat ( rocznik 2005 ). Roczny przebieg ok. 60.000 km , teraz mam 240.000 przebiegu. Awaryjność silnika = 0 jak do tej pory. Spalanie średnie ( nie powiem , żebym jeździł oszczędnościowo ) ok. 6,3 l /100 km. Na autostradzie spala 7 l , w mieście chyba trochę więcej.
Powrót do góry
Migel77

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 08:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jaki silnik diesla do xsara picasso wybrać?


Mam xsare picasso rocznik 2004 silnik 2.0 HDI. Spalanie po mieście 6,7 litra. Podobnie jak Tobie XP służy mi do jazdy do pracy i do wyjazdu na wakacje. Na trasie spala podobnie 6 litrów do 7 litra. Niezdarzyło mi się więcej. Moja prędkość maksymalna (warp 9) to 110 km/h. WIęcej nie jadę ze względu na dziecko. Jak kupowałem XP to wszyscy polecali mi 2.0 HDI. Zdcecydowanie odradzali mi 1.6 110 koni. Wersja 2.0 HDI to ponoć wół roboczy na długie lata.
Z awarii samochodu to na razie wymiana sprzęgła (na sprzęgło Luka - 600 zł) i zworu recylkulatora spalin (250 zł.).
Powrót do góry
fiku_miku

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Cze 2014, 09:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jaki silnik diesla do xsara picasso wybrać?


Witam, szukajka nie daje wyników lub źle wpisuję frazy.
Jadę dziś do Katowic oglądać XP 2002 2.0HDI 90KM. Bardzo zadbane wnętrze, kilka ognisk korozji, ale jakoś mnie to nie przeraża, natomiast zapytałem z czystej ciekawości właściciela ile dolewa oleju od wymiany do wymiany, pan powiedział że na 15tys km dolewa do 1.5L oleju 10w40 moje pytanie brzmi czy nie za dużo? Do tej pory użytkowałem
Civic 1.3 16v94r, Mazda Xedos 2.0V6 92', Fiesta 2006 rok 1,4tdci, Yaris 1.3VVti 2008rok, Mondeo MK3 2.0TDCI 2003rok i poza mazdą w żadnym z aut na 10tys km nie dolewałem ani grama oleju dlatego jestem przerażony i nie wiem czy w ogóle marnować czas na oględziny.
Ile oleju dolewacie od wymiany do wymiany w waszych XP 2.0HDI 90km, proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post na forum Smile.
Powrót do góry
karola44-81

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połaniec/ świętokrzyskie
Posiadane auto: Xp 2,0 HDi, 2002r.; Xantia 1,9D 1995r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 17 Cze 2014, 11:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jaki silnik diesla do xsara picasso wybrać?


fiku_miku napisał:
Witam, szukajka nie daje wyników lub źle wpisuję frazy.
Jadę dziś do Katowic oglądać XP 2002 2.0HDI 90KM. Bardzo zadbane wnętrze, kilka ognisk korozji, ale jakoś mnie to nie przeraża, natomiast zapytałem z czystej ciekawości właściciela ile dolewa oleju od wymiany do wymiany, pan powiedział że na 15tys km dolewa do 1.5L oleju 10w40 moje pytanie brzmi czy nie za dużo? Do tej pory użytkowałem
Civic 1.3 16v94r, Mazda Xedos 2.0V6 92', Fiesta 2006 rok 1,4tdci, Yaris 1.3VVti 2008rok, Mondeo MK3 2.0TDCI 2003rok i poza mazdą w żadnym z aut na 10tys km nie dolewałem ani grama oleju dlatego jestem przerażony i nie wiem czy w ogóle marnować czas na oględziny.
Ile oleju dolewacie od wymiany do wymiany w waszych XP 2.0HDI 90km, proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post na forum Smile.


Posiadam taki właśnie 2,0 HDI 8V z 2002r. Od stycznia 2011r.
Leję olej 5W40 - wymiana co 10-13 tys. km. Dolewek barak!. Wchodzi ok 4,5l oleju.
Dynamika i moc auta moim zdaniem wystarczająca. Chociaż trzeba sporo machać lewarkiem od biegów. Nie tyle z powodu braku mocy, ale skrzynia biegów jest dość krótka.
Awarie silnika:
Auto na najmniej spodziewanym momencie dawało po oczach kontrolką silnika i gasło.
Zregenerowane dwa wtryskiwacze, 450 zł/ szt.
W końcu usterka usunięta ( mam nadzieję na zawsze) przez wymiane przekaźnika pompy paliwa.
To tyle jeżeli chodzi o awarie [cenzura]. Nic innego narazie nie chce się popsuć. Ok. wymieniałem koło pasowe na wale korbowym. Ale to standard i można wliczyć w rzeczy eksploatacyjne.
Posypało się też łożysko wyciskowe sprzęgła, przez co sprzęgło jest nowe.
Ale to nie dotyczy silnika Smile.

I ja zapytam.
Czy jesteś pewien, że kupisz XP 1,6 HDI z rocznika do 2004r?
Wydaje mi się, że nie!.
Do 2004 r wkładano jedynie 8V 2,0 HDI. Po 2004r. Montowali już 16V 2,0Hdi i właśnie 1,6 HDI
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Horhe

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 19 Cze 2014, 16:41
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jaki silnik diesla do xsara picasso wybrać?


z biegiem czasu dochodzę do wniosku, że nie opłaca się mieć silnika HDI w citroenie. na całe szczęście przez okres jaki posiadam ten samochód nie doświadczyłem drogich napraw wtryskiwaczy, turbiny, czy czego tam jeszcze...
teraz wybieram inną drogę. Wiem jakie mam przebiegi roczne coś około 10k albo w tym roku akurat nawet mniej bo 8k. samochodem jeżdżę do pracy, na zakupy z rodziną i w odwiedziny do rodziny. na wakacje na Mazury się na razie nie wybieram, może nad morze ale kiedy? tymczasem samochodu nie sprzedaję bo mi się to nie opłaca. ale jak przyjdzie pora sprzedaży to następny będzie z silnikiem benzynowym. marka? C4, mazda3, fiat punto, ford focus, renault megane, itd... można coś jeszcze wybrać. jeżeli użytkujesz podobnie jak ja to się zastanów czy Ci taki HDI jest potrzebny. Ja przestrzeliłem swoje zamiary i mi taki Picasso 1,6 HDI nie przeszkadza ale...mogłem kupić młodszy z benzynowym. Samochody nowsze mniej spotyka się w warsztatach, taką zauważyłem powinność. Jak wybierzesz twoja sprawa, a to tylko moje widzimisię Razz Hej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC1

10 900

2007r.

197 499 km

śląskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie

CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System