Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ruda1968

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Xsara picasso 2,0 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 02 Cze 2011, 22:52
Temat postu:

Błąd immobilisera


Witam Smile Mam problem z immobiliserem, już kilka razy wyskoczył mi napis fault immobiliser i nie mogę odpalić samochodu tzn. kręci ale nie zapala. Tak mi się zdarzyło parę razy, poczekałam z 15-20 min i auto zapalało. Ostatnim razem jednak po wystąpieniu tej usterki zapaliło mi dopiero po 3 dniach!!!! Czy jest możliwość odłączenia na stałe tego dziadostwa? Pzdr.
Powrót do góry
robson90

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso, 1.8 16V, 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 00:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera


czy jest taka możliwość-tego nie wiem, ale może immobiliser w kluczyku sie przeprogramował?
Powrót do góry
gadu-gadu
ruda1968

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Xsara picasso 2,0 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 01:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera


robson90 napisał:
czy jest taka możliwość-tego nie wiem, ale może immobiliser w kluczyku sie przeprogramował?


Kluczyk nigdy nie działał tzn. nie mogłam otworzyć pilotem drzwi, wiec chyba to nie to. Najgorsze jest to, że jestem obecnie właśnie we Francji i aż się boje ile mogą mnie tu skasować za naprawę tego, a znowu nie zrobić i wracając stanąć na tankowanie i potem nie odpalić i czekać znowu nie wiadomo ile, aż auto łaskawie zapali po prostu mnie przeraża.
Powrót do góry
Maro_L

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomianki (Mazowsze)
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 hdi (90 KM)
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 14:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera


Ja bym zaryzykował i nie gasił samochodu na tankowanie.
Powrót do góry
robson90

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso, 1.8 16V, 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 14:41
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera


ruda1968 napisał:
robson90 napisał:
czy jest taka możliwość-tego nie wiem, ale może immobiliser w kluczyku sie przeprogramował?


Kluczyk nigdy nie działał tzn. nie mogłam otworzyć pilotem drzwi, wiec chyba to nie to.


no to jak nigdy nie moglas otworzyc auta pilotem to moze masz coś nie tak z układem scalonym w pilocie i są takie problemy.

no a z tym nie gaszeniem silnika podczas tankowania to faktycznie dobry pomysł xD hahah xD
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 14:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ruda1968

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Xsara picasso 2,0 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 15:53
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera


W poniedziałek auto idzie do mechanika, zobaczymy co tutejsze spece;) zrobią. Pzdr. Ruda
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 17:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera


ruda1968 napisał:
W poniedziałek auto idzie do mechanika, zobaczymy co tutejsze spece;) zrobią. Pzdr. Ruda


Pilot od centralnego zamka NIE JEST powiązany z immobilajzerem tak i bateria która go zasila. Immobilajzer i transponder w kluczyku ( taka prostakotna kostkawklejona przy grocie kluczyka ) komunikuje się ( a także jest zasilana) przez pętlę indukcyjną która umiejscowiona jest wkoło stacyjki. Dlatego nalezy uważac na "grzebanie " przy stacyjce ( po zdjęciu osłony kierownicy) . Bład immobilajzera w pikusiu często wystepuje przy problemach z akumulatorem, nie da sie go usunąc domowym sposobem wyłacznie programowo ( zmiana wsadu pamięci w sterowniku) ale można awaryjnie odpalić zwierając styki w tzw dwuprzekazniku - brązowym pudełku wielkosci paczki fajek po prawej stronie przy silniku ( obok jest przekaznik swiec żarowych i sterownik silnika) Smile
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
ruda1968

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Xsara picasso 2,0 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Cze 2011, 11:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera


jacekczewa napisał:
ruda1968 napisał:
W poniedziałek auto idzie do mechanika, zobaczymy co tutejsze spece;) zrobią. Pzdr. Ruda


Pilot od centralnego zamka NIE JEST powiązany z immobilajzerem tak i bateria która go zasila. Immobilajzer i transponder w kluczyku ( taka prostakotna kostkawklejona przy grocie kluczyka ) komunikuje się ( a także jest zasilana) przez pętlę indukcyjną która umiejscowiona jest wkoło stacyjki. Dlatego nalezy uważac na "grzebanie " przy stacyjce ( po zdjęciu osłony kierownicy) . Bład immobilajzera w pikusiu często wystepuje przy problemach z akumulatorem, nie da sie go usunąc domowym sposobem wyłacznie programowo ( zmiana wsadu pamięci w sterowniku) ale można awaryjnie odpalić zwierając styki w tzw dwuprzekazniku - brązowym pudełku wielkosci paczki fajek po prawej stronie przy silniku ( obok jest przekaznik swiec żarowych i sterownik silnika) Smile


Dzięki za konkretną i praktyczna odpowiedź, wytłumacz mi proszę jeszcze sprawę akumulatora - jest tak, że auto nagle przestaje odpalać (wyskakuje ten błąd), a po jakimś jak gdyby nigdy nic odpala sobie. Jaki związek ma z tym akumulator? Dziękuję i pozdrawiam Ruda
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 05 Cze 2011, 10:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera


jesli mogę zaproponowac najprostsze rozwiązanie podmien na kilka-kilkanascie dni akumulator moze od znajomych , rodziny , z drugiego auta i poobserwuj zachowanie, czasami nie ma logicznych tłumaczen na zachowanie urządzen w citroenie ( to piękne i wdzieczne auta ale czasami potrafia płatac figle )
Powrót do góry
gadu-gadu
Alexszcz

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sie 2020, 16:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera


jacekczewa napisał:
ruda1968 napisał:
W poniedziałek auto idzie do mechanika, zobaczymy co tutejsze spece;) zrobią. Pzdr. Ruda


Pilot od centralnego zamka NIE JEST powiązany z immobilajzerem tak i bateria która go zasila. Immobilajzer i transponder w kluczyku ( taka prostakotna kostkawklejona przy grocie kluczyka ) komunikuje się ( a także jest zasilana) przez pętlę indukcyjną która umiejscowiona jest wkoło stacyjki. Dlatego nalezy uważac na "grzebanie " przy stacyjce ( po zdjęciu osłony kierownicy) . Bład immobilajzera w pikusiu często wystepuje przy problemach z akumulatorem, nie da sie go usunąc domowym sposobem wyłacznie programowo ( zmiana wsadu pamięci w sterowniku) ale można awaryjnie odpalić zwierając styki w tzw dwuprzekazniku - brązowym pudełku wielkosci paczki fajek po prawej stronie przy silniku ( obok jest przekaznik swiec żarowych i sterownik silnika) Smile


witam, prosze Pana mam ten samy problem, jaki to jest dwuprzekaznik
Powrót do góry
Jedrusia

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Kwi 2024, 09:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Błąd immobilisera


Witajcie.
Mam dokładnie ten sam problem. Co kilka dni mam problem z uruchomieniem silnika. Przy próbie kręcenia, mam na wyświetlaczu komunikat: Electronic immobiliser fault.
Pompa paliwowa działa, bo słychać po przekręceniu kluczyka. Dopiero po kilku minutach auto normalnie można uruchomić.
Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Piszecie o przekaźniku, tylko który to jest i jak można go "zregenerować" ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.


CitroenC1

34 990

2018r.

59 000 km

śląskie

CitroenSpaceTourer

110 000

2018r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

26 900

2013r.

104 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System