Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) o co chodzi z tym overspeed?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cichy_lot

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skawina
Posiadane auto: Mitshubishi Shogun 2.8 Diesel
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 18:55
Temat postu:

o co chodzi z tym overspeed?


O co chodzi z tym overspeed? Gdy zmieniam pozycje na wyświetlaczu pokazuje mi się takie coś: Inactive overspeed warning. Nie rozumiem jak to włączyć i co to takiego i co to ma za zadanie zrobić. Poprosze o kilka wskazówek. Dziękuje.
Powrót do góry
TOKO

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: C5 Break 2.0 HDI (2003 r.)
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 22:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) o co chodzi z tym overspeed?


Jakiś czas temu próbowałem się tym "pobawić".

Próbowałem wyszukać tej opcji i korzyści z niej płynących w książce serwisowej... ale skończyło się to jak zwykłe - poszukiwaniem w necie. W internecie również za wiele nie znalazłem.


Z autopsji powiem tyle - dzięki tej opcji masz możliwość ustawienia sobie granicy prędkości tj.

... jadąc 120 km/h uaktywniasz opcję OVERSPEED. Komputer zapamiętuje prędkość z jaką jechałęś, i którą też sobie ustawiłeś - a następnie wydaje dźwięki "gongu" po przekroczeniu tejże prędkości...

Nie wiem czy coś oprócz dźwięków powinno się dziać... ( dźwięków i komunikatów na wyświetlaczu )... w każdym razie to dzieje się u mnie....- przekroczyłem 20 km/h więcej od prędkości ustawionej... a być może po przekroczeniu większej prękości powinno dziać się coś jeszcze - np... zmniejszenia dawki paliwa ? Nie wiem - to tylko moje domysły...


Być może to tylko bajer - ale czemuś on miałby służyć prawda ?
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
marcopil

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: C4 Picasso II 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 08:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) o co chodzi z tym overspeed?


Wszystko w zasadzie powyżej opisał TOKO, jedynie dodam że funkcję uaktywnia się kiedy to dłużej przytrzymasz przycisk, oczywiście ten sam, który służy do zmiany komunikatów na ekranie. Ważne jest żeby była wybrana funkcja overspeed na wyświetlaczu i wtedy przytrzymujesz dłużej przycisk, aż usłyszysz sygnał a na wyświetlaczu pojawi się komunikat informujący o aktywacji. Wyłączenie funkcji robi się tak samo jak włączenie. Oprócz sygnału i komunikatu o przekroczonej prędkości nic poza tym się nie będzie dziać. Co miał autor na myśli stosując taką funkcję ? Chyba to aby kontrolować prędkość, dla mnie osobiście to bezużyteczny bajer, no ale może dla innych to często używana opcja.

Pozdrawiam
Powrót do góry
majki

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice śląskie
Posiadane auto: XP 1.8 16v 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 10:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) o co chodzi z tym overspeed?


a czy to przez przypadek nie działa z tempomatem? nie wiem czy to nie jest jakos połączone chodzi o to że jak ustawisz graniczną prędkość a masz włączony tempomat to nie pojedziesz szybciej chcąc przyspieszyć manetką przy kierownicy
Powrót do góry
gadu-gadu
marcopil

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: C4 Picasso II 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 14:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) o co chodzi z tym overspeed?


majki napisał:
a czy to przez przypadek nie działa z tempomatem? nie wiem czy to nie jest jakos połączone chodzi o to że jak ustawisz graniczną prędkość a masz włączony tempomat to nie pojedziesz szybciej chcąc przyspieszyć manetką przy kierownicy


Być może to działa również z tempomatem - nie sprawdzałem, ale osobono też działa bo to już sprawdzałem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 14:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cichy_lot

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skawina
Posiadane auto: Mitshubishi Shogun 2.8 Diesel
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2011, 22:00
Temat postu:

A więc tak...


A więc tak, dziękuje za wszytkie odpowiedzi i wskazówki. Z tym overspeed to jest tak - jedziemy na jakiejś prędkości taką którą nie chcemy przekraczać ( ja mam 50 na godzine), ustawiamy ja za pomoca tego przyciska co zmieniamy komunikaty na wyświetlaczu.
Przytrzumujemy ją przez moment i komputer zapamiętuje daną wartość. Gdy zwalniamy nic się nie dzieje ale gdy ją przekroczymy to rozchodzą sie 3 krótkie sygnay ostrzegawcze o przekroczeniu prędkości. To wszystko na ten temat overspped - taki bajer ze strony Citroena. Czy przydatny, odpowiedz zostawiam dla każdego z osobna. Dziękuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
z_krut

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen Xara Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 00:09
Temat postu:

Re: A więc tak...


cichy_lot napisał:
A więc tak, dziękuje za wszytkie odpowiedzi i wskazówki. Z tym overspeed to jest tak - jedziemy na jakiejś prędkości taką którą nie chcemy przekraczać ( ja mam 50 na godzine), ustawiamy ja za pomoca tego przyciska co zmieniamy komunikaty na wyświetlaczu.
Przytrzumujemy ją przez moment i komputer zapamiętuje daną wartość. Gdy zwalniamy nic się nie dzieje ale gdy ją przekroczymy to rozchodzą sie 3 krótkie sygnay ostrzegawcze o przekroczeniu prędkości. To wszystko na ten temat overspped - taki bajer ze strony Citroena. Czy przydatny, odpowiedz zostawiam dla każdego z osobna. Dziękuje i pozdrawiam.


Na stronie

http://service.citroen.com/ddb/

Znalazłem taką frazę:

"P O D R Ê C Z N I K U ̄ Y T K O W N I K A

O G R A N I C Z N I K P R Ę D K O Ś C I / „ L I M I T ”


Ten układ wspomagania prowadzenia pojazdu umożliwia wybranie
maksymalnej prędkości, której nie chcemy przekraczać.

Sterowanie ogranicznika umieszczone jest pod sterowaniem świateł i
kierunkowskazów.

Uwaga:
Informacje dotyczące ogranicznika prędkości wyświetlane są na
wyświetlaczu B"

Poszperaj tam troszkę.
_________________
Pozdrawiam - zetka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC5

24 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System