Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Kluczyk - stacyjka.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bidon 2005

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zambrów
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 21:04
Temat postu:

Kluczyk - stacyjka.


Od pewnego czasu nie dziala pilot. Jest jednak ale..... Jak dotkne kluczykiem do metalowej czesci stacyjki to dzial. Działają normalnie przyciski,ale jak oderwe od stacyjki lub poza samochodem nic.
Prosze o jakies porady i sugestie. Nie chial bym prowadzac go do serwisu. Pozdrowienia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Stanisław123

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 10:30
Temat postu:

Re: Kluczyk - stacyjka.


Bidon 2005 napisał:
Od pewnego czasu nie dziala pilot. Jest jednak ale..... Jak dotkne kluczykiem do metalowej czesci stacyjki to dzial. Działają normalnie przyciski,ale jak oderwe od stacyjki lub poza samochodem nic.
Prosze o jakies porady i sugestie. Nie chial bym prowadzac go do serwisu. Pozdrowienia.


Czy wyświetlacz główny nie wyświetlał informacji o słabej bateria w pilocie ?
Powrót do góry
Bidon 2005

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zambrów
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 19:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kluczyk - stacyjka.


Bateria jest oki. Bylem u elektryka powiedzial ze pilot jest oki tylko odbiornik przy kierownicy podobno jest cos z nim nie tak. Podobno kosztuje 1200. Szok.
Powrót do góry
gadu-gadu
Stanisław123

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 19:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kluczyk - stacyjka.


Bidon 2005 napisał:
Bateria jest oki. Bylem u elektryka powiedzial ze pilot jest oki tylko odbiornik przy kierownicy podobno jest cos z nim nie tak. Podobno kosztuje 1200. Szok.

Trudno Ci coś doradzić bo nie ma żadnej literatury dostępnej ze schematami poza serwisami. Ogólnie można stwierdzić, że jest za mały sygnał na odbiorniku. Jaki jest powód trudno jednoznacznie stwierdzić. Nie wiem na jakiej podstawie elektryk stwierdził że wielkość sygnału z nadajnika jest dobra? Być może ma miernik sygnału. Jeśli nie to nie wydał bym jednoznacznie takiej opinii ale jest też możliwe, że uszkodzone są obwody wejściowe odbiornika. Nie znam układu więc trudno mówić o szczegółach ale myślę w tej chwili o antence (przewód lub ścieżka na druku spełniająca taka rolę w odbiorniku). Jeśli nie chcesz iść do serwisu to jest to zajęcie dla fachowca od alarmów lub elektronika.
Powrót do góry
lossuperktos

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): dublin/ire
Posiadane auto: citroen c4picasso 1.6 hdi egs
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Mar 2013, 22:00
Temat postu:

Re: Kluczyk - stacyjka.


Bidon 2005 napisał:
Od pewnego czasu nie dziala pilot. Jest jednak ale..... Jak dotkne kluczykiem do metalowej czesci stacyjki to dzial. Działają normalnie przyciski,ale jak oderwe od stacyjki lub poza samochodem nic.
Prosze o jakies porady i sugestie. Nie chial bym prowadzac go do serwisu. Pozdrowienia.


Wiatam,

Mam podobny problem do Twojego, kluczyk jest zaprogramowany i otwiera, zamyka drzwi i zapala swiatlo wszystko dziala jak kluczyk jest blisko stacyjki (2cm), niestety nie dziala z zewnatrz samochodu.
Imo i wszystko inne dziala poprawnie.
Wyglada mi na to ze prawdopodobniue gdzies jest jakis kabelek (antenka) przerwany.

Pytanie do was drodzy forumowicze, czy ktos widzial juz taki problem?, jakies sugestie gdzie moge szukac przyczyny??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 24 Mar 2013, 22:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bidon 2005

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zambrów
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kluczyk - stacyjka.


Po dwuch latach bujania sie z nie działającym kluczykiem postanowiłem zamówić go w serwisie. Musiałem pojechać serwisu bo nie można zamówić przez telefon. Przyszedł kluczyk po trzech tygodniach więć z powrotem 120 km po odbiór, a oni nie umieli mi go zaprogramować. Zaczęli więć mi wciskać ze nie ma elektronika i BSI nie odpowiada, ze kod który wygenerowali, ze nie widzi i takie tam [cenzura]. Powiedzieli zebym zapłacił za kluczyk i przyjechał jeszcze raz. Dałem im wczesniej zaliczkę 150 zł - więć powiedziałem im że nie ptrzebuję bryloczk za 500 zł i za nic nie bede płacił i za nic dopłacał. Pozatym przyjechałem drugi raz i mam przyjechać trzeci - wezmę od was kluczyk a potem nikt mi go nie zaprogramuję. Więc niech spadają. Uwaga na serwis bo mogą mieć słabe pojęcie co robią.
Myślę ze musisz zamówić kluczyk bo tamten sie po prostu zużył.
Powrót do góry
gadu-gadu
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sro 14 Sie 2013, 11:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kluczyk - stacyjka.


Zaprogramować kluczyk można przy nich - jest pewna procedura do przyuczenia pilota jak w każdej cytrynie - sprawdzasz przy nich i jak nie działa to niech sobie zabierają z powrotem kluczyk z pilotem Twisted Evil
A co do pilota podejrzewam , że jest pilot uszkodzony a nie coś w aucie bo skoro pilot działa przy stacyjce i robi swoje to podejrzewam tylko pilot - nie generuje sygnału do auta na odległość . Gdyby w aucie coś było nie tak to nic by auto nie zrobiło - żadnych oznak życia by nie dało - ale to są tylko moje przypuszczenia Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System