Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso szarpani przy ruszaniu skrzynia MPC 2.0


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mr_darek

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aarhus(Dania)
Posiadane auto: C5 tourer 2.0HDI 138KM 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2012, 17:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso szarpani przy ruszaniu skrzynia MPC 2.0


Witam kolegow Very Happy , tak z ciekawosci chcialbym sie dowiedziec co macie na mysli piszac "przyuczac" Question
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 24 Sie 2012, 19:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso szarpani przy ruszaniu skrzynia MPC 2.0


w skrzyniach MCP ( zrobotyzowanych) przyucza się punkt styku tarczy sprzeglowej z dociskiem , jesli nie przeprowadza sie co jakiś czas przyuczenia skrzyni w przyspieszonym tempie pada sprzegło Smile
a jak sprzegło jest juz wywalone to żadne przyuczenie nie pomoże Smile ot taki to "automat" podobno komfortowy ale i kosztowny Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
loq

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sobótka
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.2 HDi 2009r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Maj 2013, 11:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso szarpani przy ruszaniu skrzynia MPC 2.0


Mam do Was może wydać się trochę głupie pytanie. Otóż w którym momencie przeprowadzamy procedurę uczenie w programie DB.
Czy w czasie kiedy wyświetlany jest ekran z informacjami o całej procedurze (poczekaj 20 min. , rusz, zatrzymaj się itd.), czy po zatwierdzeniu tego ekranu, kiedy wyświetlany jest ekran informujący o tym żeby wyłączyć zapłon i zatwierdzić?

Może i głupie pytanie, ale nie wiem tego....

Po wykonaniu całej procedury po mojemu w DB 7.11 pozbyłem się problemu szarpnięć przy zmianie biegów, szarpania na wstecznym itd. tylko nie wiem na jak długo bo właśnie skończyłem to robić, ale za to teraz czasami zdarza się uślizg przy przełączaniu z 2 na 3.
Powrót do góry
modern1

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Piaseczno
Posiadane auto: C4 PICASSO 2.0 16V 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Maj 2013, 16:46
Temat postu:

Kangur "MPC" ciąg dalszy.....


Witam
Podpinam się pod ten wątek chociaż moja cytryna jest w benzynie. Mam C4 Picasso 2.0 16 v benzyna skrzynia MPC i problem szarpania. Auto ma już 160 tyś. więc pomyślałem, że czas na wymianę sprzęgła. Sprzęgło jest nowe, skrzynia przyuczona, odpowietrzona, żadnych błędów w komputerze a szarpanie jak było tak jest Sad .
I teraz mam dylemat co robić szukać nowej skrzyni czy wymieniać inne podzespoły np:elektrozawory albo sprzedać czego nie chce robić
Proszę o pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
mlokos79

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2014, 20:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso szarpani przy ruszaniu skrzynia MPC 2.0


Chcialem sie tylko upewnic zanim z tym pojde do ASO - C4 Grand Picasso ze skrzynia EGS (kupiony w UK - to naszemu MPC tak?). Auto ma przejechane 80 tys. mil.
Problem wyglada tak, ze na zimnym silniku na pierwszym biegu auto szarpie przy ruszaniu - tak jaby jakis hamulec blokowal co chwile napedowe kola. Po kilku(nastu) minutach jazdy, gdy silnik sie rozgrzeje, problem znika.
Rozumiem, ze to typowy objaw koniecznosci przyuczenia skrzyni tak?
_________________
Citroen C4 Grand Picasso (2008)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Cze 2014, 20:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 04 Cze 2014, 20:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso szarpani przy ruszaniu skrzynia MPC 2.0


owszem Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 15 Gru 2014, 11:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso szarpani przy ruszaniu skrzynia MPC 2.0


Jak koło dwumadowe sprzęgło i wysprzęglik do C4 GP kupiłem nowe tu:
http://atmil.pl/kolo-dwumasowe-luk-citroen-c4-grand-picasso-20-hdi-p-1858.html - było najtaniej

Po założeniu i przyuczeniu skrzyni wszystko jest ok.
Znajomy miał problemy podobne, ale najpierw założył regenerowane koło. Potem kupił nowe i było ok. na szczęście regenerowane zamawiał mechanik więc nie miał dodatkowych kosztów Smile
Powrót do góry
ironsmith

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kotlin
Posiadane auto: c4 picasso 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 17:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso szarpani przy ruszaniu skrzynia MPC 2.0


hej trzeba pamiętać że te nasze sprzęgła to takie które trzeba montować specjalnym przyrządem chodzi o wstępne napięcie sprężyny docisku myślę że jeżeli w trakcie wy zrobiono tego nadal mogą być problemy
Powrót do góry
Damcioos

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebinia
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 16V 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lip 2018, 09:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso szarpani przy ruszaniu skrzynia MPC 2.0


Witam. Mam citroena c4 piccasso 2.0 16V ze skrzynią MCP. Po 170 tys. km zaczęło mi ślizgać sprzęgło. Wymieniłem kompletne sprzęgło z wysprzęglikiem i łożyskiem (raczej części markowe Valeo + LUK). W DB odpowietrzyłem układ MCP oraz wykonałem przyuczenie sprzęgła. Efekt jest taki, że auto rusza normalnie i przy spokojnej jeździe pracuje normalnie. Niestety przy gwałtownym przyspieszaniu jest szarpnięcie pomiędzy 2 a 3 biegiem. Uczucie jest jakby na chwilę rozsprzęgliło po czym docisło tarczę z powrotem. Byłem wczoraj w ASO na przyuczeniu myśląc że może coś po drodze źle wykonałem. Niestety poza dziurą w budżecie nic się nie zmieniło. Czy może być problem z samym wysprzęglikiem ? Sprzęgło nie ślizga.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System