Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rsiwy

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 124

Posiadane auto: C5, MkI 2.0 HDI kombi, 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 10:35
Temat postu:

Blokada zawieszenia C5 MKI


Witam,

Znalazłem kilka postów dotyczących problemów z zawieszeniem. Mój problem nieco się różni aczkolwiek przyczyna może ta sama?

Podczas jazy jakiś czas temu wyświetlił mi się komunikat SERIOUS SUSPENSION FAULT bez kontrolki SERVICE. Po chwili wszystko wróciło do normy. Miesiąc później znowu ten sam komunikat podczas jazdy wtedy zauważyłem że samochód jest ustawiony w pozycji do jazy ale zawieszenie nie reaguje na podnoszenie ani na opuszczanie. Po godzinie wszystko wróciło do normy.

Wczoraj ten sam komunikat podczas jazdy i wyświetla się do dzisiaj.

Objawy: samochód jest w pozycji do jazy ale nie reaguje na podnoszenie ani opuszczanie a na ekranie (podczas próby podnoszenia go lub opuszczania) wyświetla się przekreślona sylwetka samochodu. Cały czas jest w pozycji do jazdy i nie wyświetla się kontrolka service. Podczas wysiadania unosi się minimalnie do góry na sferach tak jak przy klasycznych amortyzatorach. Generalnie można nim jeździć lecz nie działa hydraulika. Ciśnienie w przewodach musi być poniważ nie opada na glebę ale pompa nie pracuje. Crying or Very sad

Zakładam że nie jest to bezpiecznik ponieważ jakby on padł to stało by się to za pierwszym razem i koniec, a tu raz działał a raz nie.

Może ma ktoś sugestie co mogło paść? Question Coś nie łączy na stykach czy padła pompa ale też czy w takim przypadku ciśnienie w układzie było by ok do jazdy? Question Question

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
GRZEGORZ SZKLARSKI

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno/Wielkopolska
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 SX -lpg-automat. 136 KM 2002
Piwa: 11/1
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 11:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


pompa raczej nie bo z tej samej pompy korzysta wspomaganie kierownicy
Powrót do góry
gadu-gadu
grajgul

Dyskutant



Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: citroen c5 kombi 2.0 HDi
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 15:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


GRZEGORZ SZKLARSKI napisał:
pompa raczej nie bo z tej samej pompy korzysta wspomaganie kierownicy
kolega ładne bajki opowiada Wink Pompy są inne płyn jest ten sam, sprawdź bezpiecznik! W BSI na samym dole, trzeba wszystko wyjąć pierwszy od lewej - 40A Sprawdzałeś stan płynu LDS ?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 19:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Spróbuj odpiąć klemę. Jak nie pomoże to komputer ci zostaje do podłączenia. Jest jednak spora szansa, że to cos poważniejszego ale nie będę krakał, liczmy na to, że klaema odłączona na 10 minut pomoże.
HERMES.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
rsiwy

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 124

Posiadane auto: C5, MkI 2.0 HDI kombi, 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2011, 10:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Witam,

Dzisiaj dalej bez zmian, bezpiecznik sprawdziłem jest OK (ten w komorze silnika 40 A) zresztą jakby to był bezpiecznik to padło by raz a dobrze, ze dwa razy pojawił się ten komunikat a potem zawieszenie wracało do normy tak jakby nie było gdzieś styku. Poziom płynu w zbiorniku jest jakby na samym dole skali - okienka w zbiorniku (widać górny poziom płynu podczas zatrzęsienia samochodem)- - niestety nie da się obniżyć zawieszenia żeby dokładnie sprawdzić. Przewody do pompy nie są przetarte tak jak gdzieś czytełem i nie zaobserwowałem żadnego wycieku LDSu - nigdzie.

HERMES

Dzięki za podpowiedź - Spróbuję dzisiaj odłaczyć akumulator jeżeli to nie pomoże to zostanie podjechać gdzieś na komputer.

Masz może jakieś sugestie w czym hipotetycznie może być przyczyna "coś poważniejszego" tzn?

Dzięki za pomoc
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Mar 2011, 10:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 30 Mar 2011, 20:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Przeczytałem kilka razy twoje obserwacje ale niestety to nietypowe zachowania na znane usterki tego zawieszenia. Tak się zastanawiam, czy czasem nie masz uszkodzonego tego przełącznika do regulacji wysokością. Może zgnił, dostał wilgoci lub jakiegoś płynu. Zajżyj tam jak numer z klemą nie da rezultatu.
HERMES.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
stalowy22

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław/Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Opel Astra Kombi 1.9 CDTi 120 KM '07 ENJOY
Piwa: 8/4
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 08:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


A ja Ci proponuje po prostu przygladnac sie kabla ktore ida do pompy zawieszenia, mozliwe ze gdzies masz przetarcie kabla a to powoduje ze masz jakies dziwne klimaty...

zdejmujesz oslone plastykowa i patrzysz na kable biegnace w kierunku pompy...
Powrót do góry
gadu-gadu
rsiwy

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 124

Posiadane auto: C5, MkI 2.0 HDI kombi, 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 09:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Witam ponownie i dzięki wielkie za sugestie.

Niestety po odpięciu klemy i podłączeniu po 20 minutach stan zawieszenia bez zmian.

Jeżei chodzi o przełącznik do zmiany poziomu zawieszenia w kabinie to reaguje przy naciskaniu na wyświetlaczu pojawia sie sylwetka samochodu przekreślona tak samo w górę jak i w dół, ale rzucę jeszcze okiem na niego. Tak samo brak reakcji w przełączniku do podnoszenia zawieszenia umieszczonym w bagażniku.

Przewody idące do pompy na ile były dostępne to przejrzałem i wyglądają bez przetarć.

Jedyne co mnie zastanawia to to że raz na jakiś czas miałem minimalne wycieki LDSu przez górny korek wlewowy na zbirniku (przez ten malutki otworek na korku). Czasem coś spłynęło po zbiorniku właśnie na te przewody - może jakieś zwarcie na stykach w tym miejscu tzn jedynie na stykach do pompy, ale tak czy siak zawieszenie powinno się przynajmniej obniżyć i mieć problem z podniesienim do góry, a tu brak jakiejkolwiek reakcji i cały czas pozycja do jazdy.

Panowie, a w którym miejscu jest zawór odpowiadajcy za to że np przy wysiadaniu samochód obniża się do stałej pozycji?

Podjadę jeszcze na komputer i zobaczymy czy cośwyjdzie.

Póki co pozdrawiam

Jeżeli jakieś sugestie to bardzo proszę o info
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
rsiwy

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 124

Posiadane auto: C5, MkI 2.0 HDI kombi, 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 10:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Witam,

Dla zainteresowanych tematem: przeglądnąłem pod samochodem stan korektorów wysokości umieszczonych na stabilizatorach (przód i tył) odpiąłem wtyczki od czujników przedmuchałem sprężonym powietrzem czujniki z zewnątrz, wpiąłem z powrotem wtyczki i zawieszenie odżyło!! Miło znów słyszeć dżwięk pracującej pompy. Niestety nie wiem czy to wina samych czujników czy styków (wtyczki).

Zastanawia mnie tylko to że właściwie (przynajmniej u mnie) te czujniki nie są w żaden sposób osonięte a wtyczki są narażone bezpośrednio na działanie wody, kamieni i soli.

Czy u was macie do tych czujników jakieś obudowy/sołony? Może u mnie tych brakuje.

Zobaczymy teraz jak długo zawieszenie będzie sprawne. Mam nadzieję że pozbyłem się problemu!!
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Pilot68

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin/Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C5 kombi exlusiv 3,0L-V6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Kwi 2011, 20:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Witam.
Ja mam ten sam problem co ty.Identyczny przebieg objawow.Stalem na przejzdzie kolejowym, zgasilem silnik.Jak otworzyli szlaban przekrecilem kluczyk i odrazu odpalilem silnik bo zrobila sie kolejka za mna,a normalnie czekam az kontrolki spracuja i dopiero odpalam.I wlasnie po tym przejechalem tory i wyskoczyl mi ten komunikat ( powazny blad zawieszenia).I dalej to tak jak u ciebie.Ja myslalem ze jakies przepiecie sie stalo i padl komputer.A co gorsze dzis zaczalem sprawdzac bezpieczniki ,tak dla swietego spokoju,dwa bezpieczniki pod deska sa calkowicie osloniete,wiec je wyciagnalem zeby sprawdzic i tu sobie nagrzebalem.Te 2 bezpieczniki chyba byly od komputera bo jak wlaczylem kluczyl,zaczely chodzic non stop wycieraczki,mrugaja kontrolki od skrzyni biegow(automatu),swieca sie swiatla pozycyjne,wyswietla sie blad imobilajzera i blad automatycznej skrzyni biegow,mruga imobilajzer no i co najgorsze nie odpala,pewnie przez imobilajzer.Szkoda ze nie przeczytalem wczesniej twego posta.Pewnie tez musze przedmuchac te wtyczki,a nie trzebab bylo grzebac w bezpiecznikach.Nauka drogo kosztuje.Czy zostaje mi tylko laweta i do servisu?Moze ktos ma jakis pomysl jak go odpalic,zlikwidowac blad imobilajzera i skrzyni?
Powrót do góry
domekmuc

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: Citroen C5 MKI Break 2002r. 2.2 HDI 133KM Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 20:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Witam.

U mnie pojawił się dzisiaj ten sam problem. Na monitorze pojawił się komunikat USZKODZONE ZAWIESZENIE i samochód stanął w najniższej pozycji. Gdy chcę go podnieść mam informację, że dana pozycja jest niedozwolona (tak, jak bym np. przy 60km/h chciałbym ustawić najwyższą pozycję).

Moał ktoś podobny problem?

Gdzie mogę znaleźć te czujniki?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Pilot68

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin/Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C5 kombi exlusiv 3,0L-V6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Kwi 2011, 10:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Ten czujnik do tylnego zawieszenia jest na stabilizatorze, mniej wiecej na srodku,nie pamietam czy przed ,czy za tylna belka zawieszenia.Jest to taka objemka do niej dochodzi dzwigienka no i przewody elekt. Z tego co pisal kolega we wczesniejszym poscie ,nie zaszkodzi wypiac wtyczke i przeczyscic styki.Tylko jezeli bedziesz luzowal caly ten czujnik to o ile oni ci sie sam juz nie przesunal,to musisz go ustawic wtyn samym polozeniu co byl.Bo to jego pozycja jest odpowiedzialna za poziomowanie samochodu. Analogicznie taki czujnik bedzie z przodu,nie ogladalem go nigdy,ale domyslam sie ze bedzie to wygladalo podobnie.Nie zaszkodzi jak sprawdzisz poziom plynu LDS jezeli masz w najnizszym polozeniu nadwozie.Sorki ze tak malo fachowo opisuje ale nie jestem mechanikiem.
Daj znac co bylo przyczyna w twoim przypadku.
Powrót do góry
mumix

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa / Wielkopolska
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI '05
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 10 Kwi 2011, 13:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Pilot68 napisał:
odrazu odpalilem silnik bo zrobila sie kolejka za mna,a normalnie czekam az kontrolki spracuja i dopiero odpalam.

To raczej nie ma znaczenia. Bardziej coś na przejeździe się poluzowało chyba że masz skłonności do wyłączania auta w pozycji "D" a to nie służy skrzyni.
Pilot68 napisał:
wiec je wyciagnalem zeby sprawdzic i tu sobie nagrzebalem.Te 2 bezpieczniki chyba byly od komputera

Podaj dokładnie które bezpieczniki i czy przy odpiętej klemie akumulatora.
Sprawdź też czy nie uszkodziłeś, wypiąłeś jakiejś wtyczki przez przypadek.
Powrót do góry
Pilot68

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin/Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C5 kombi exlusiv 3,0L-V6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Kwi 2011, 16:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Czesc Mumix.
Bezpieczniki ktore mi namieszaly sa pod deska rozdzielcza po lewej stronie za taka szufladka uchylana.Wszystkie bezpieczniki sprawdzilem miernikiem,dotykajac ich stykow.Natomiast te dwa ,nie miniaturki normalny rozmiar,sa dwukolorowe i nie maja dojscia do stykow aby je sprawdzic bez wyciagania. Trudno stalo sie,ale jestem mocno rozczarowany skutkami tego.
Jak wlacze kluczyk ,swieca swiatla postojowe,chodza wycieraczki,mrugaja kontrolki od skrzyni automatycznej,nie dzialaja inne swiatla ,kierunki,klakson,nie mozna otworzyc tylnej klapy ani szyby,no i komunikat blad skrzyni i imobilajzera silnika,nie mozna zamknac samochodu,jedynie kluczykiem drzwi kierowcy,pozostale sa otwarte.Samochod jest juz pod warsztatem,ale nie moge go zamknac.To juz jest kompletnie dla mnie nie zrozumiale aby nie bylo mozliwosci zamkniecia samochodu.Moze ktos ma jakis pomysl jak to zrobic?
Powrót do góry
mumix

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa / Wielkopolska
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI '05
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 10 Kwi 2011, 18:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Blokada zawieszenia C5 MKI


Pilot68 napisał:
Wszystkie bezpieczniki sprawdzilem miernikiem,dotykajac ich stykow.

Shocked Nigdy więcej takich pomysłów Exclamation zawsze najpierw rozłączyć akumulator najlepiej odczekawszy 1min. (RT4 itd. pracujący dysk) potem trzeba WYJĄĆ i dopiero można sprawdzać w jakim jest stanie dany bezpiecznik.
No ale stało się mam nadzieje że nie będzie aż tak dużych strat, nie chce straszyć ale nie wygląda to najlepiej - zniszczone ECU, BSI.
Najpierw trzeba sprawdzić w jakim stanie jest wszystko i spróbować przeinstalować / odratować ECU silnika, BSI i klucze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System