Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Nie zapala 1.6 16V benzyna. Jak sprawdzić doływ paliwa?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz05

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Xsara Picasso SX, Renault ESPACE III 2.0 lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 00:57
Temat postu:

Nie zapala 1.6 16V benzyna. Jak sprawdzić doływ paliwa?


Całą zimę było dobrze, aż teraz po kilku przestanych mroźnych dniach silnik nie zapala w bardzo charakterystyczny sposób: na początku pracy rozrusznika słychać, że cylindry przepalają kilka razy, ale silnk gaśnie i dalsze kręcenie rozrusznikiem jest bezskuteczne. Kolejna próba po przerwie kilku minut (przed odpaleniem czekam aż pompa paliwa pod zbiornikiem skończy prace -słychać ją) historia się powtarza, i tak kilka razy bez skutku! Wyświetlacz nie pokazuje komunikatu o błędzie, oprócz rozładowania akumulatora. Akumulator naładowałem, i znowu to samo. Podejrzewam zator w zasilaniu paliwem. Jak sprawdzić, że benzyna dochodzi do wtryskiwaczy? Gdzie są newralgiczne miejsca przepływu? A może ktoś zna zupełnie inną przyczynę? Tragiczne jest to, że nie mogę pojechać do warsztatu!! No bo jak??

samochód: Xsara Picasso 2005r benz. 1.6 16V 80KW
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 11:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Nie zapala 1.6 16V benzyna. Jak sprawdzić doływ paliwa?


Ściągnij wężyk przed listwą wtryskową w komorze silnika, butelka, przekręć kluczyk i zobacz czy leje. Jak słabo to może filtr paliwa zatkany, albo było trochę wody i zamarzła.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
noiszo

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 239
Skąd jesteś (miejscowość / region): NG
Posiadane auto: Citroen. C8. 2,2. 2006
Piwa: 16/6
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 16:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Nie zapala 1.6 16V benzyna. Jak sprawdzić doływ paliwa?


Najpierw sprawdź czy pompa w ogóle daje paliwo.
Powrót do góry
Janusz05

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Xsara Picasso SX, Renault ESPACE III 2.0 lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 19:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Nie zapala 1.6 16V benzyna. Jak sprawdzić doływ paliwa?


Tak, w rzeczy samej, ale są dwa przewody: pierwszy wchodzi (a może wychodzi jako przelew?) bezpośrednio z lewej strony listwy wtryskowej i ma białe zatrzaski na końcówce, drugi -czarne zatrzaski- biegnie do przodu, przechodzi przez jakiś czujnik elektryczny, dalej do dość dużej plastikowej puszki (czy to filtr paliwa?), wraca nad listwe, gdzie jest wpięty trójnikiem, a dalej wchodzi pod plastikową pokrywę głowicy silnika.
Który z nich?
Jaka jest oczekiwana wydajność dobrej pompy, w ile sekund napełnia butelkę 0,5 litra?

Dzięki za pomoc.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Nie zapala 1.6 16V benzyna. Jak sprawdzić doływ paliwa?


Nie znam dobrze Twojego auta, ale w tych francuzach co ja widziałem to zasilanie było z prawej strony listwy, przelew z lewej. Jak Ci ktoś dokładniej nie napisze to ściągnij obydwa i zrób próbę z pomocnikiem. Wydajność Twojej pompy ponad 100 litrów na godzinę, ciśnienie max 3,5 bar. Ma porządnie sikać, a do celów diagnostycznych mierzy się ciśnienie manometrem z trójnikiem, żeby równocześnie zbadać ciśnienie jakie utrzymuje zawór przelewowy (czy nie jest walnięty).
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 20:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Janusz05

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Xsara Picasso SX, Renault ESPACE III 2.0 lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 20:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Nie zapala 1.6 16V benzyna. Jak sprawdzić doływ paliwa?


Sprawdziłem. Pompa podaje paliwo. Nalałem do butelki, zobaczymy co się odstoi na dnie.
Informacja:
Przewód tłoczący paliwo to ten który bezpośrednio wchodzi do listwy paliwowej.

A silnik?.... Zapalił na kablach podłączonych do samochodu życzliwego Sąsiada. Bardzo go trzęsło na początku, ale powrócił do równomiernej pracy. OK!

Znana refleksja o "F": te samochody trzeba po prostu kochać, bo inaczej to.... ech....
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 13:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Nie zapala 1.6 16V benzyna. Jak sprawdzić doływ paliwa?


Janusz05 napisał:
Sprawdziłem. Pompa podaje paliwo. Nalałem do butelki, zobaczymy co się odstoi na dnie.
Informacja:
Przewód tłoczący paliwo to ten który bezpośrednio wchodzi do listwy paliwowej.

A silnik?.... Zapalił na kablach podłączonych do samochodu życzliwego Sąsiada. Bardzo go trzęsło na początku, ale powrócił do równomiernej pracy. OK!

Znana refleksja o "F": te samochody trzeba po prostu kochać, bo inaczej to.... ech....

o auta trzeba dbac a nie czy sa na "f" czy na jakąś inną litere...
Powrót do góry
gadu-gadu
tonny82

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: xsara picasso 1.6 hdi rok 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 02 Kwi 2011, 17:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Nie zapala 1.6 16V benzyna. Jak sprawdzić doływ paliwa?


Witam. A sprawdzałeś dwu przekaznik? Jeżeli ci kreci normalnie to usterka jest po stronie elektrycznej. Ja miałem takie same objawy rozrusznik krecil mi normalnie do tej pory az aku wyladowalwm, po dluszym szukaniu doszlismy do dwu przekaznika ktory znajduje sie na sterowniku ecu w komorze silnika, jest to taka brazowa mala kostka.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.


CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

15 990

2013r.

73 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC5

21 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System